PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1471}
7,6 147 700
ocen
7,6 10 1 147700
7,9 23
oceny krytyków
Billy Elliot
powrót do forum filmu Billy Elliot

Filmy ten oceniłem na 7/10. W sumie dość wzruszająca historia, pouczająca. Zabrakło niestety wykończenia, scenariusza zabrakło gdzieś w połowie filmu, szkoda ale wszystko wygląda fajnie do momentu jak się ojciec dowiaduje o balecie... potem jeszcze wątek z Debbie (w jej domu) i generalnie zabrakło pomysłu na dalszą część filmu... Z niewiadomych powodów reżyser olał wątek związku między Debbie a Billym a skupił się na homoseksualnym kolędzie Michaelu.... Wątek Michaela ani nie ziębi ani nie grzeje tylko po prostu jest zbędny.... Zakończenie filmu tez średnie - nagle skok o jakieś 10-15 lat... gdyby tak reżyser wkleił do filmu taką informację (Zwykle takie przeskok iw czasie są dobrze zaznaczone w filmach)... A tak przez chwilę nie wiemy co się dzieje . zwłaszcza ze Michael i Billy się zestarzeli a ojciec i Tony nie....
Lepsze by było zakończenie jakby pociągnęli watek związku Debbie i Biilego, a tak się zakończył na niewybrednych zalotach Debbie..

No i nie podoba mi się pokazywanie Górników jako ludzi z nizin społecznych , nie wiem może to specyfika Anglii ale w Polsce Górnicy kto zawsze była klasa średnia, dobrze zarabiająca...

Ogólnie film dobry ale zabrakło lepszego zakończenia i wciągającej fabuły od polowy filmy, zabrakło też związku między Billym i Debbie.

ocenił(a) film na 6
skoczek_narciarski

Tak, jest w tym sporo racji o czym piszesz. Parę wątków jedynie zarysowano i jakoś tak spłycono. W zasadzie to nie wiemy dokładnie kiedy Billy nauczył się dobrze tańczyć. Na początku treningów popełniał masę błędów a tu raptem powołanie na przesłuchanie do stołecznej szkoły. Scena w szkole (gdzie też przecież mógłby być wyśmiewany) jest tylko jedna. Jestem ciekaw jak na to zareagowałą właśnie jego klasa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones