PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200170}
6,2 6
ocen
6,2 10 1 6

Blázni a děvčátka
powrót do forum filmu Blázni a děvčátka

Žižkov, jedno z najstarszych praskich przedmieść, które zachowało swoją indywidualność, wielokrotnie zwrócił uwagę filmowców. Również Kachyna po <i>Miłości między kroplami deszczu</i> wrócił do Žižkova i nakręcił tutaj film na motywach powieści Vladimira Kučery <i>Wariaci i dziewczęta</i>. Nad scenariuszem z nim pracował Karel Čabrádek. Opowieść o trzynastoletnim chłopcu Jirce osadzona jest w latach pięćdziesiątych. Žižkov dla chłopców i dziewcząt, to na pierwszy rzut oka nieprzyjazne otoczenie, był jednak pełen romantycznego uroku. Na cmentarzu i na torach odgrywali swoje gry, bójki, ale również zdobywali pierwsze doświadczenia erotyczne. Nawet Jirka, który mieszka sam z ojcem, przeżywa swoje pierwsze miłości, tęsknoty i ból. Zawiera szczególną przyjaźń z Žižkovskim dziwakiem, szalonym Pepíčkem Várlichem, dużym mężczyzną z mentalnością dziecka. Žižkovská ballada o ludziach, dużych i małych, zagubionych i znalezionych, została nakręcona w 1989 roku, miała premierę w grudniu. Trzynastoletniego ucznia Jirkę grał Radim Špaček, który w 1995 roku, jako student FAMU, zrobił swój pierwszy film - <i>Młodych mężczyzn odkrywanie świata</i>. Pozostałe role zagrali Milan Šimáček, Pavel Novy, Joseph Somr, Jan Hrabět i Zdeňek Żak.

malgorzataka

Dzięki za opis; zachęcił mnie do obejrzenia tego pięknego filmu.

ocenił(a) film na 7
Mr_mokrego_pampersa

Cieszę się :) obejrzałam chyba wszystko, co nakręcił Kachyna, mam do niego duży sentyment.

malgorzataka

Ja dopiero 11 i stwierdzam, że wielki reżyser; nie zawiodłem się na żadnym filmie jak dotąd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones