PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=474573}
7,2 6 087
ocen
7,2 10 1 6087
7,0 3
oceny krytyków
Black Dynamite
powrót do forum filmu Black Dynamite

Z kinem blaxploitation za dużej styczności do tej pory nie miałem (przeczytałem fragmenty książki z FAB Pressu o tym nurcie i zaledwie kilka produkcji obejrzałem), ale nie
sądzę, żeby któryś z tamtych, oryginalnych filmów spodobał mi się tak bardzo jak ten. Z "Black Dynamite" jest podobnie jak z "Maczetą" Rodrigueza. Reżyser nam przez cały film
puszcza oko i tylko od nas zależy, czy załapiemy o co mu chodzi, czy nie zrozumiemy konwencji. Ja przez cały film się śmiałem z komicznych dialogów i totalnie przerysowanych
bohaterów i sytuacji. Dodatkowym smaczkiem są w pełni zamierzone błędy na planie - najbardziej wyraźnym jest mikrofon, który widać w jednej scenie u góry ekranu i aktor
grający rolę tytułową jeszcze na niego zerka wymownie, żeby wszyscy załapali, że to zamierzone. Miałem uśmiech od ucha do ucha przez cały seans. Na podstawie filmu
zrobiono 11-odcinkową kreskówkę, która jest jeszcze bardziej odjechana i również ją mogę polecić.

ocenił(a) film na 7
Malignus

W której scenie pokazuje się ten mikrofon, bo nie wyczaiłem tego?

ocenił(a) film na 9
Malignus

Bardzo dobra jest też scena, kiedy aktor po oberwaniu nos od BD obraża się i naglę zmieniają odtwórcę ej postaci.

ocenił(a) film na 7
Malignus

świetny film z klimatem filmów lat '70, lubię takie. dobra sensacja z elementami komedii

użytkownik usunięty
Malignus

Szczerze - tak dobrze bawiłem się ostatnio na "Nagiej broni", która dla mnie jest serią kultową. Natomiast "Black Dynamite" po prostu...wymiata. Ten film jest tak absurdalny, że aż genialny. M.J White'a nie poznałem (nieeezła charakteryzacja), gość bardzo dobrze wypadł w swojej roli (a może wypadł ze swojej roli). Obejrzę z pewnością jeszcze nie raz i dodam do ulubionych. "BD" to pierwszy film od kawałka czasu, któremu z pełną premedytacją dałem dychę. Nie spodoba się osobom lubującym się w inteligentnych komediach, ale...who cares?!:P Też lubię filmy inteligentne, dające do myślenia, ale od czasu do czasu dobrze jest się odprężyć przy czymś niewymagającym przesilania neuronów, a dzięki "Czernemu Dynamitoju" moi sąsiedzi z pewnością klęli pod nosem z powodu gromkim brechtów (oglądałem w towarzystwie jeszcze czterech chłopa, na jednej ze scen popłakałem się ze śmiechu i spadłem z krzesła..). Poza tym, Wysoki Sądzie, nic nie piłem ani nie paliłem...

ocenił(a) film na 9
Malignus

Z zamierzonych błędów widocznych od razu :D dodam jeszcze tą gdy
gość ścigany przez Balck Dynamite rozbija sie czerwonym porszakiem, a w przepaść spada chyba granatowy czy czarny sedan xD
jakieś pół filmu później w pościgu rozbija się jakiś inny samochód i widzimy ta sama scenę gdy w przepaść spada ciemny sedan..
Z szerokim uśmiechem klapnąłem w czoło razem z kumplem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones