PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743305}
4,8 23 048
ocen
4,8 10 1 23048
4,3 10
ocen krytyków
Blair Witch
powrót do forum filmu Blair Witch

Do pierwszej części mam ogromny sentyment przez co bałem się oglądać te kolejne cuda. Tyle, że słowo "bałem" jest tu w negatywnym znaczeniu. Bałem się, że zepsują całą historię. Moje obawy się spełniły.

Po pierwsze jumpscare'y. Gdy pierwszy raz na początku filmu niespodziewanie wyskoczył jeden z głównych bohaterów z efektem dźwiękowym już wiedziałem co się święci. Zupełnie niepotrzebne zabiegi, szczególnie w tej serii. Blair Witch Projekt nie miało czegoś takiego. Cały urok był w tym, że nic nie było a jednak klimat oddawało. Tutaj zamiast się wczuć w klimat, otoczenie, bohaterów i historię (która swoją drogą według mnie nie była taka zła, mógłbym zostawić lepszą ocenę nawet), myślałem kiedy znowu ktoś/coś wyskoczy.

Po drugie akcja z domem i heather. Co to za burza?! Nie przypominam sobie by w jedynce była jakakolwiek burza (jeśli się mylę i faktycznie była to przepraszam). Bo z tego co zrozumiałem to chodziło o to, że w tym lesie nie działają tylko zasady samej przestrzeni ale całej czasoprzestrzeni i James znalazł się w tym samym momencie co jego siostra. Kolejna rzecz za którą mógłbym dać lepszą ocenę gdyby chociaż dobrze odwzorowali szczegóły. Miałem również wrażenie, że Heather jest tam strasznie długo, w Blair Witch Projekt była tam tylko parę chwil. Owszem, mogła tam być dłużej i mogło to nie zostać ujęte na filmie ale i tak wydaje mi się to przesadzone.

Po trzecie potwór. To niby miała być ta wiedźma?! Żenada. Przynajmniej ją mogli inaczej pokazać jeśli już musieli. Chociaż wolałbym by w ogóle jej nie było.

A tak z ciekawostek dla fanów Blair Witch Project, to odsyłam do The Film Theorists na yt. Ma fajną i ciekawą teorię, ale nie będę spoilerował :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones