PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=16}

Blask

Shine
7,9 10 939
ocen
7,9 10 1 10939
8,0 7
ocen krytyków
Blask
powrót do forum filmu Blask

wydaje mi się, że film bazował na stereotypie szaleńca-geniusza, wydawał mi się za bardzo
wydumany i sztuczny. Rzeczy, które miały skłaniać do refleksji po prostu mnie
rozśmieszały - jak odbicie w krzywym zwierciadle, bardzo przerysowane. Jedyne co było
oryginalne i warte uwagi to relacja ojciec-syn.

ocenił(a) film na 10
soniux

Wydumany i sztuczny? Toż to film oparty na faktach, David Helfgott zresztą nadal żyje i z tego co wiem zdarza mu się zagrać koncert. Podobno film bardzo wiernie oddaje jego życie, chociaż nie podam żadnych źródeł. Oczywiście nadal pozostaje kwestia gustu i osobistego odbioru filmu - mnie niesamowicie poruszył i zapadł w pamięć, a postać wykreowana przez Rusha jest w mojej opinii jedną z najżywszych i najciekawszych, zwłaszcza spośród filmów biograficznych.

ocenił(a) film na 5
lily_vampire

kwestia gustu:) niestety odniosłam takie pierwsze wrażenie, czasem prawda jest bardziej absurdalna od fikcji, dlatego być może film wydał mi się taki oderwany od rzeczywistości...

ocenił(a) film na 10
soniux

Oczywiście, gusta są różne:) Pozdrawiam

lily_vampire

Myślę, że nie ma sensu przejmować się opinią kogoś kto zaczyna recenzję od "misię", bo pewnie tak się zna na filmie jak na języku ojczystym...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones