PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34181}
5,5 1 854
oceny
5,5 10 1 1854
5,2 5
ocen krytyków
Blob zabójca z kosmosu
powrót do forum filmu Blob - zabójca z kosmosu

W założeniach dość oryginalny monster movie, idealnie odzwierciedlający kino swoich czasów. Opowieść o morderczej plaźmie z kosmosu, która w miarę pochłaniania swoich ofiar, przybiera na masie. Początek świetny, bardzo fajnie opisujący małomiasteczkowe życie oraz nieźle roztaczający aurę tajemnicy. Ostatnie 30 minut niestety bez zachwytu i schematycznie. Mieszkańcy jednoczą się jak przystało na prawdziwych amerykanów i wspólnie walczą z Blobem.
Porównanie z remake wychodzi niestety na niekorzyść oryginału, tam mieliśmy zamierzony kicz, tutaj niestety trochę żałośnie wygląda Steve McQueen przez pół filmu latający z okrzykiem "na prawdę, widziałem potwora, czemu nikt mi nie wierzy". Przy okazji zaliczył chyba swoją najgorszą rolę w karierze, aż dziw, że amator z tego filmu, kilka lat później poprawił warsztat aktorski na tyle by stać się światową gwiazdą...
Miłośników gatunku zachęcać nie trzeba, bo "Blob" w gruncie rzeczy gwarantuje rozrywkę na pewnym poziomie. Niestety, mnie lekko zawiódł, spodziewałem się więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones