PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5051}

Bracia Skladanowscy

Die Gebrüder Skladanowsky
7,1 190
ocen
7,1 10 1 190

Bracia Skladanowscy
powrót do forum filmu Bracia Skladanowscy

1 listopada 1895 roku, czyli na kilka miesięcy przed słynnym i uznawanym za początek kina pokazem braci Lumiere, dwaj pochodzący z Poznania Niemcy - bracia Max i Emil Skladanowscy - zaprezentowali w jednym z berlińskich variėtės seans kilku krótkich filmików za pomocą wynalezionego przez siebie aparatu o nazwie bioskop. Był to pierwszy pokaz filmowy nie tylko w Niemczech, nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Wenders realizuje biograficzny paradokument o tych pionierach kina we współpracy ze studentami monachijskiej akademii filmowej. Na uwagę zwraca niezwykła strona wizualna filmu. W dużej części został nakręcony kamerą z lat 20. ubiegłego wieku i utrzymany w klasycznej slapstickowej stylistyce.

Pawel_2

Nie kilka miesięcy - a niecałe dwa miesiące.
I co ważne - pomimo faktu zaistnienia wcześniejszych pokazów filmowych - Lumiere powinni być uznawani za pionierów kina, z prostej przyczyny - ich pokaz był płatny!
Kino potraktowano po raz pierwszy jako przygotowana wcześniej rozrywka dla widzów - o umownej wartości.

Pawel_2

Tak więc moje kino raz w roku, z okazji swych urodzin przestaje być kinem a staje nie wiem czym wpuszczając widzów na darmowych biletach. Pewnie też widzowie nie oglądają filmów tylko nie wiem co :)
Mam nadzieję że komentarz maytman to żart. w przeciwnym razie facet ma problemy ze sobą:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones