PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109360}

Braterstwo broni

Tae-geug-ki Hwi-nal-ri-myeo
7,8 13 725
ocen
7,8 10 1 13725
Braterstwo broni
powrót do forum filmu Braterstwo broni

Rewelacja

ocenił(a) film na 9

Jak dla mnie był to rewelacyjny film. Może i był stronniczy, może i nie do końca pokazywał racje
obydwu stron jak to czasami mamy w niektórych filmach wojennych. Jednak opowiadał
rewelacyjną historię przedstawioną świetnie jak i z strony wizualnej tak i fabularnej, oczywiście z
pewnego punktu widzenia.
Historie ,która wciąga i porusza. A wydawałoby się,że takie rzeczą są nie możliwe?
Na wojnie wiele jest możliwe. I to udało się przedstawić bardzo dosadnie.
Ode mnie 9/10

Fireghost

Jaka racja może być po stronie komuchów xD

ocenił(a) film na 9
puchoo

Uważasz,że na wojnie są Ci źli i są Ci dobrzy?
Ustrój jaki panuje w Korei Północnej to jest coś okropnego i potępiam to jak najbardziej. Ale ludzie walczący często nie mają z tym nic wspólnego. Oni nie wiedzą jak na prawdę jest po drugiej stronie wmawia im to propaganda. Pisząc racje miałem na myśli ludzi,którzy mają rodziny , też się boją i też giną za swoją rację bo dla nich wydaje się ona tą słuszną i prawdziwą bo im tak powiedziano. A tutaj akurat było to pokazane bardziej stronniczo,co nie neguje tego,że jest to rewelacyjny film oddający wiele z okrucieństwa wojny.

użytkownik usunięty
Fireghost

Witaj, kolego ;) Cieszę się, że mam okazję znów wejść z Tobą w polemikę.
Wydaje mi się, że "Braterstwo broni" jest stronnicze, ale w drugą stronę. Mówi się, że ukazuje okrucieństwo obu stron - lecz moim zdaniem dużo bardziej potępia Koreę Południową, niż Północną. W czasie seansu widzimy same niemal zbrodnie żołnierzy z Południa, a tych dokonanych przez Północ jest tylko kilka i to nawet nie sfilmowanych bezpośrednio, tylko zrelacjonowanych, np.znalezione trupy mieszkańców wioski.
Piszesz o propagandzie. Czy nawoływanie do obrony Ojczyzny to propaganda? Przecież Korea Południowa została napadnięta, nie oni tę wojnę zaczęli. Propaganda działała raczej po drugiej stronie. Czy Polska w 1939 roku tez posługiwała się propaganda przy rekrutacji ochotników? Poza tym nie ma lepszego sposobu na ochronę swojej rodziny niż obrona państwa, w którym się ona znajduje. Trzeba ratować okręt, a nie kajutę, jak w wierszu Krasickiego. No ale każdy może mieć co do tego wątpliwości i to akurat w tym filmie pokazane bardzo dobrze.
Podsumowując: film moim zdaniem nieco zbyt krytyczny wobec Korei Południowej, poza tym rewelacja. Wszystko już napisali poprzednicy, wiec nie będę się powtarzał. 9/10.

ocenił(a) film na 9

Zgodzę się ,ale chciałem panu puchoo wyjaśnić pewną kwestię samej idei wojny. O propagandzie zauważ napisałem wyżej na temat Korei Północnej oni w większości nie wiedza co się dzieje ,lecz maja atakować w imię pewnych wartości,które określa się między innymi za pomocą propagandy.
I pomimo,że Korea Poludniowa była tutaj poszkodowana trzeba pamiętać ,że w oczach Koreii Północnej to był wróg i według nich atak na niego był czymś słusznym tak więc mieli swoją rację. W naszych oczach jako obserwatorów jest to złe,ale tamta ludność nie wie o tym, gdyż żyjąc w takim chorym ustroju ,który dla nas jest nie do wyobrażenia tak na prawdę mają całkowicie inny światopogląd i patrzą na to z zupełnie z niepojętej dla nas strony.
To tak jakbyś miał pod sobą armię ludzi z wypranymi mózgami i kogo w tedy winić tych ludzi czy tego co nimi zarządza.

użytkownik usunięty
Fireghost

Fakt, nie do końca zrozumiałem sens Twoich słów. Ja również uważam, że państwo to jedno, a obywatele tego państwa to drugie. To się tyczy każdego kraju. Ojciec mojej dalekiej ciotki uciekł z transportu do Katynia - enkawudziści zamordowali wszystkich jego przyjaciół, ale on sam przeżył dlatego, że rosyjscy chłopi przechowali go tydzień we własnym domu, ryzykując życiem! Koreańczycy z Północy nie byli w niczym gorsi od tych z Południa, tylko mieli nieszczęście urodzić się w państwie, które pozbawiło ich duszy. No ale na wojnie, niestety, nie ma wyboru - ja, albo on. Mój kraj, albo jego...

ocenił(a) film na 9

Dokładnie tak w pełni się zgadzam z Twoimi słowami. Przykre ,brutalne,ale prawdziwe.

ocenił(a) film na 10
Fireghost

Mi się właśnie wydawało, że film nie jest stronniczy. Pokazywał, że nie tylko reżim północnokoreański był zły. Dyktatura na południu także miała coś na sumieniu. W każdym razie ten film to niesamowita, epicka historia o tragicznych losach zwykłej koreańskiej rodziny, każdy powinien ją zobaczyć!

ocenił(a) film na 9
doliwaq

Nie chodziło tu o politykę, tylko o okrucieństwo i bezsens wojny zmuszającej rodaków i braci do walki przeciwko sobie. Wpisuje się w pewien uniwersalny schemat. Tym nie mniej ten film jest także bardzo Koreański, a nawet, unikając ostrych politycznych czarno-białych podziałów, przyczynić się może do pojednania. Tak, oni dziś dalej chcą być razem... Szkoda że tak łatwo nie da się ich połączyć...

Fireghost

Gdzie można obejrzeć z napisami pl lub jak już lektor to dobra wersja obrazu
Dzia z góry

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones