PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1285}
7,6 20 705
ocen
7,6 10 1 20705
7,9 16
ocen krytyków
Brazil
powrót do forum filmu Brazil

Właśnie skończyłem "Brazil" i muszę przyznać że dawno tak dobrze się nie bawiłem :]

Cóż za genialna groteska, wysmakowany dowcip i absurd na każdym kroku, żadko, bardzo żadko zdarza się to w kinie.

Film powstał w 1985 (roku mojego urodzenia) a teraz mamy 2007 i pytam sie, kiedy, KIEDY w polsce będą powstawać chodź w połowie tak genialne filmy?


Gilliam jest fantastyczny; po "12 małpach" i "Las Vegas Parano" uważam że jest to trzeci najważniejszy film w jego karierze (nie licząc całej serii "Monthy Pythona". Nie musze chyba mówić że oglądając "Brazil" naszło mnie skojarzenie do "Roku 1984" Orwella, większość o tym pisze.. ale tutaj mroczny i brutalny klimat książki, zmiękcza wszechobecny absurd, fantastycznie rozegrany głównie poprzez szereg detali. Reżyser świetnie demaskuje i wyśmiewa słabości systemu. Gilliam Ma niesamowity zmysł muzyczny, ten element w jego filmach zawsze zapiera dech w piersiach (12 małp - oklaski!) i to głównie muzyka budowała w filmie ten swój specyficzny klimat, której wiernie wtórowała SCENOGRAFIA! mistrzostwo świata w każdym calu, nie będe się więcej rozpisywał. Kostiumograf też sie spisał.

Daje 9/10 bo naprawde nie ma co poprawiać

szkoda że Pan Terry nie ma polskiego obywatelstwa albo co ;p chociaż pewnie uśmiał sie tak samo na naszym "Wiedźminie" jak ja na jego "Brazil" szkoda tylko że z innych względów ;]

pozdrawiam filmożercóff ;p ;p ;p ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones