PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812176}
5,6 17 872
oceny
5,6 10 1 17872
4,6 24
oceny krytyków
Broad Peak
powrót do forum filmu Broad Peak

Dno

ocenił(a) film na 4

Tyle czekałem na ten film a takie za przeproszeniem gówno dostaje. Widoki ok ładne ale scenariusz to pisał chyba przedszkolak. Potencjał tej historii w ogóle niewykorzystany. Nudny, męczący. Ile można pokazywać scen gdzie przez 15 sek jest zbliżenia na twarz gościa który nic nie robi. Brak informacji o tym że wielicki się kapnął że berbeka nie jest na szycie po tym jak berbeka mówił że ma kamienie dookoła siebie a na szycie ich nie ma. Ja wiem ze film musiał być zaakceptowany przez rodzinę i nie chciała ona śmierci pokazywać ale jeśli musieli to wypuszczać w takiej formie w jakiej zrobili to lepiej wogole było się za to nie zabierać.

ocenił(a) film na 6
Navy4

Na wyższą ocenę to zasługuje nawet Vega betonie.Film ocenia się nie tylko za scenariusz a tu należy docenić chocby zdjęcia i autentyczne plenery.

ocenił(a) film na 2
wyciszkiewiczrafal

Ale nawalone tych zdjęć byłoooo....
Oceniam zdjęcia na... tak jak całość! Nudne zbliżenia na twarz, nudne zbliżenia na twarz, zamglony Giewont w tle. Aha. Jedna czy dwie widokówki z Karakorum. Gołe cycki - wszak to wizytówka polskiego filmu.
Jedyny tak naprawdę dobry moment filmu to początek. Huk wiatru i Berbeka kopiący jamę śnieżną. Fragment naprawdę się udał, nawet twórcy się zorientowali że się udał bo pokazali go dwa razy, więc za sam ten fragment ocena na pół.

ocenił(a) film na 7
Leszy2

Zupełnie nie zgadzam się z Twoją oceną filmu - to ok przecież nie musimy się zgadzać.

Ale szczerze mnie rozbawił Twój komentarz o scenie tak dobrej, że została wykorzystana dwa razy :)

wyciszkiewiczrafal

u psychiatry znów nie byłeś

Navy4

Konto stworzone 14 września i oceniony tylko ten film. Pogratulować chęci działania trollu.

ocenił(a) film na 4
xxmati96xx

Przepraszam może rzeczywiście powinien to docenić bardziej za zdjęcia ale normalnie szlag mnie trafił jak to oglądałem. Brak najistotniejszych informacji, brak zakończenia. Równie dobrze każdy film można zakończyć 2 zdaniami napisanymi na ekranie, po co to pokazywać...

ocenił(a) film na 4
Navy4

Ps zmieniłem ocenę na 4... Plus za zdjęcia tylko i wyłącznie. O filmie było już wiadomo od kilku lat. Człowiek znał tą historie i się interesował, czekał jak to pokażą na dużym ekranie. A tutaj co dostajemy co: wieczne zbliżenia na twarz cierpiących ludzi, momenty zadumy, nostalgii itp. Niby film o tragedia na Broad Peak'u a w tym filmie akcja na broad peak zajęła może 5 min.!!! Bielecki, Kowalski i Małek zostali całkowicie pominięci. Równie dobrze można było kukły poubierać w stroje himalaistów i zrobić im zdjęcia (ze dwa, bo poco więcej) z daleka i wyszło by na to samo. Ehh.. . Przypomina mi się Jacek Braciak który opisuje jak wygląda polski vs amerykański film wojenny u Wojewódzkiego.

Navy4

Dokładnie te same odczucia. Wygląda jak nieudolna próba postawienia pomnika Berbece, niestety na poziomie tylko trochę wyższym niż "Smoleńsk" :(

ocenił(a) film na 5
Navy4

Dokładnie o tej samej wypowiedzi Braciaka myślałam podczas oglądania filmu. Słyszałam jego głos mówiący: "i to jest groza wojny", tak samo jak groza na szczycie tak wysokiej góry w takich warunkach. A tutaj? Tylko te długaśne ujęcia i grobowa muzyka. Jestem zawiedziona filmem. Zgadzam się z każdym Twoim słowem. Plus oczywiście standardy polskiego kina:
1. Film trzeba oglądać z napisami.
2. Postać Lwowa - co drugie słowo przekleństwo.
3. Obowiązkowa scena seksu ze zjazdem kamery na du*sko, żeby nie było wątpliwości, co się dzieje.

Navy4

Hahaha dobre podsumowanie

ocenił(a) film na 6
Navy4

Porównanie amerykańskiego filmu wojennego a polskiego - gdzie polski akurat zdjęciami będzie wygrywać ( spojrzeć chociaż na Miasto 44 czy Wołyń, gdzie współczesne ( podkreślam - WSPÓŁCZESNE ) amerykańskie kino to nie plener tylko 90% CGI, green screeny ... nie da się na to patrzeć. Wydaje mnie się z resztą, że amerykańskie społeczeństwo zadowoli się byle wybuchami, efektami i wszystkim innym gównem tego pokroju.

Navy4

A kiedy kapnął się wielicki?

markisadelioncourt

Wielicki kapnął się już na drugi dzień, kiedy Berbeka opowiadał jak było na szczycie i że były kamienie. Wielicki był na szczycie latem i nie było kamieni, więc tym bardziej zimą ich nie mogło być ;)

zambrotta

Znalazłam rozmowę ze Lwowem bo mnie to w nicy mega męczyło. Wielicki wiedział od razu bo Berbeka zaczął opowiadać co widzi i w bazie miał powiedzieć "cholera on nie jest na szczycie". Utwierdził się w przekonaniu jak przyjechali w akcji ratunkowej ratowac Berbeke i ten nawijał.o tych kamieniach. Swoją drogą mega słaba sytuacja. Berbeka dowiedzual się ostatni że nie był na szycie. Aczkolwiek z dużym. Pawdopodobienstwem gdyby się dowiedział a trakcie ataku szczytowego nie odpuścił by i zginął na tej górze już wtedy.

ocenił(a) film na 2
markisadelioncourt

...i to jest kolejny z długiej listy, element składający się na słabość tego filmu. To powinno być w filmie - "cholera on nie jest na szczycie".

Leszy2

Nie mogło być, bo oglądaliśmy wydarzenia z perspektywy Berbeki. A on o tym dowiedział się dopiero później. Tak samo jak o tym, że niektórzy już wtedy wiedzieli, szczególnie Wielicki. Zresztą dlatego był widoczny wyraz twarzy Wielickiego i jego spojrzenie na kierownika, kiedy Berbeka pakowali do śmigłowca.

Dziwne, że taka prosta konstrukcja fabularna, sprawia niektórym takie problemy.

ocenił(a) film na 2
gonzo78

Zaraz... to jak Berbekę pakowali do śmigłowca to on widział ten wyraz twarzy Wielickiego? I to spojrzenie?

Też mnie dziwi dlaczego tak prosta konstrukcja fabularna sprawia niektórym problemy i zamiast ją odrzucić jako nie rokującą na dobry film brną w to i wydają kolejnego gniota na świat.

Navy4

Wszystko zgoda. Aczkolwiek w scenie pierwszego wejścia widać w tle kamienie. Podobał mi się ten szczegół. Szkoda, że później do tego nie nawiązano...

ocenił(a) film na 4
zambrotta

Jasne, nie mówiłem że nie było kamieni widać tylko ze nic o tym nie powiedzieli. Szkoda że osoba która nie ma pojęcia jak było naprawdę nie dostaje prostego wyjaśnienia. Także tylko osoby które znają historie będą wiedzialy po co były te kamienie pokazane.

ocenił(a) film na 8
Navy4

Przecież Ty jesteś stworzony tylko po to, aby zohydzić ten film. Kim zatem jesteś? Nikim. Buahaahaaaha.

ocenił(a) film na 5
Napik

Ale wiesz już że takie idiotyczne pokazywanie śmiechu (rechotu) jest infantylne? Albo naprawdę masz 10 lat... A kim jesteś nikogo nie obchodzi.

Navy4

Nie kumam, jak można liczyć na to, że polski film nie okaże się kupą. Statystyka.

ocenił(a) film na 3
Navy4

Zachęciła mnie ta dyskusja. MUSZĘ obejrzeć.

Navy4

Totalnie sie zgadzam. Nuda, nuda, nuda. Oglądam na trzeci raz, bo całości nie dałam rady. Sceny przeciagniete, dialogi zajęły chyba pół kartki A5. Zamiast dramatyzmu na górze-teatralny dramatyzm Ostaszewskiej, ciężkie westchnienia. I też mi sie kojarzyło coś z kanału szczytomaniaka że na górze były kamienie, czy tam coś takiego że wziął kamień i dlatego się kapneli że to nie był sam szczyt. Berbeka zasłużył na lepszy film.

Navy4

Jak dno jak dałeś 4 ?

ocenił(a) film na 7
Navy4

To film fabularny, nie film akcji. Spodziewałeś się innego scenariusza?! Zaskoczyła Cię historia napisana przez życie. Historia wyborów i dramatów ludzkich. Pewnie boli :) Twój komentarz typowo Trollowy.

ocenił(a) film na 4
gruby_2305

Do każdego scenariusza "napisanego przez zycie" można stworzyć nudną lub ekscytującą historię fabularną. To nie jest film dokumentalny tylko fikcja inspirowana życiem i jako taka musi być skonstruowana wg zasad tworzenia historii fabularnej. W życiu rozmowa z panią w żabce może zająć 20 minut, w filmie zajmie 5 sekund. Fakty są takie że scenariusz do tego filmu jest dramatycznie zły

gruby_2305

mylisz pojecia jak na niczym sie nie znasz to morda w kubeł

Navy4

Przecież dałeś 4 punkty , a piszesz że dnp

Navy4

Klasyczna polska szkoła filmowa: dialogów nie słychać, musiałam oglądać z napisami i obowiązkowe szczucie cycem. Neandertalski seks i sutek - przecież to oczywiste, że widzowie właśnie tego oczekują w filmie o himalaizmie. Dodatkowo przygnębiający obraz polskiej bylejakości i prowizorki, połączony z ułańska fantazją typu "lądujemy na drzwiach od stodoły".

ocenił(a) film na 4
e_wok_filmweb

W punkt!

ocenił(a) film na 7
e_wok_filmweb

Twoja wypowiedź wbija mnie w fotel i z każdym słowem nabiera rozpędu, intrygi z wielkim oczekiwaniem na rozwój sytuacji i pytaniem które towarzyszy mi od początku czytania; jakie będzie zakończenie? :) Poezja, dzięki stary! Czekam na drugą część;)

PS. Poleć mi proszę film z nieprzygnębiajacą jakością połączony z (wybierz już jaką) fantazją.

ocenił(a) film na 3
Navy4

Zgadzam się. Potworny niewypał. Realizatorzy bez pojęcia o tym, kim był Maciej Berbeka, kim są uzależnieni od strefy śmierci ludzie. Kim są tam, na 8 tys. I kim, tu na dole.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones