PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=594620}

Brudny glina

Rampart
5,7 5 629
ocen
5,7 10 1 5629
Brudny glina
powrót do forum filmu Brudny glina

niezrozumiałe ...

ocenił(a) film na 7

Kolejny dowód na to, że łaska kinomanów na pstrym koniu jeździ. Film jest świetny, porównanie ze "Złym porucznikiem" tylko pozornie uzasadnione. Temat podobny, ale wydźwięk filmu inny, bardziej społeczny i psychologiczny. Film nie epatuje brutalnością. Jest wnikliwym studium zagubionego w odmęcie społecznego kłamstwa człowieka. Doskonałe kreacje , nie tylko Wood'ego . Świetna Wright. Ale nade wszystko : kapitalne zdjęcia, doskonały montaż, dobra muzyka. Film ma ten rzadko już teraz spotykany balans wszystkich najważniejszych elementów dzieła kinowego. Jak na czasami dające do myślenia twierdzenia fachowców filmu, że w kinie wszystko już było i od 1945 roku przemysł srebrnego ekranu tylko powiela tematy i pomysły, bardzo nowatorsko zrobiony film. Przydługi ??? Bzdura, najważniejsze, że totalnie, od początku wciąga. I tak jest do końca. Dla fanów dobrego, wymagającego kina, jak znalazł. Dla mnie minimum 7/10 .

użytkownik usunięty
artiosso

Zgadza się. Zły porucznik to zupełnie inny film - szorstka, religijna przypowieść. Ani lepsza, ani gorsza, bo całkiem inna.
Ten film w ogóle nie zgłasza pretensji do bycia interpretowanym. To po prostu fascynujący, zgrabnie odmalowany portret bezkompromisowego policjanta, dla którego podłożem autodestrukcyjnych zachowań są wojenne przeżycia. Nic wielkiego, ale za to skonstruowane z mnóstwa perfekcyjnie zestrojonych detali i dlatego całość jest porywająca. Bohater nie mówi wprost, co mu dolega, nie próbuje się tłumaczyć, nawet przeciwnie - twierdzi, że wszystko w porządku, taki jest i tyle, ale widz w miarę projekcji coraz lepiej sam to rozumie. Do tego kolejna fenomenalna rola Harrelsona. Warto obejrzeć np. w komplecie z Walkerem, by poznać pełne spektrum jego możliwości: od gburowatego brutala po wysublimowaną ciotkę - równie przekonujący! Niesamowity postęp od czasów Zdrówka.

ocenił(a) film na 10

Bardzo lubię Harrelsona, więc moja ocena może być przesadzona, ale ten film jest tak kapitalny, że padła dyszka ode mnie :)
"Zły Porucznik" z Harvey Keitelem też daje radę, ale zgadzam się w 100% z kolegą, że to z leksza inna "bajka"

ocenił(a) film na 7
artiosso

Mam dokladnie takie samo zdanie, niedoceniony a dobry film.

ocenił(a) film na 7
artiosso

Uwielbiam Woody Harrelson choć jednak jak widzę raperów w obsadzie (w tym przypadku Ice Cube) to mnie totalnie odrzuca. Ta moda na wciskanie rarerów co to ani be ani me ani kukuryku do filmów jest fatalna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones