Film

Bullitt

1968
1 godz. 53 min.
7,4 19 000
ocen
7,4 10 1 19000
9 150
chce zobaczyć
6,9 8
ocen krytyków
Po nieudanej próbie ochrony świadka koronnego detektyw Frank Bullitt rozpoczyna poszukiwania człowieka odpowiedzialnego za fiasko akcji. Więcej Mniej
Bullitt zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył nagrodę Oscar, 4 inne nagrody i 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Detektyw Frank Bullitt (Steve McQueen) otrzymuje rozkaz ochrony człowieka, który ma składać zeznania przeciwko mafii. Niestety, informator ginie, a wszystko wskazuje na to, że zabójstwo zlecił ktoś z policji, kto dokładnie wiedział, gdzie świadek jest przetrzymywany. Bullitt postanawia go odnaleźć, ale tym samym czyni sobie wrogów nie tylko z mafii, ale również policji.

boxoffice
$42 300 873 w USA
budżet
$5 500 000
na podstawie
Robert L. Fish (powieść)
studio
Solar Productions / Warner Brothers/Seven Arts
tytuł oryg.
Bullitt
inne tytuły
Reżyser Peter Yates był osobistym wyborem Steve'a McQueena, ponieważ aktorowi spodobała się realistycznie nakręcona rok wcześniej scena samochodowego pościgu ulicami Londynu w "Robbery".
Katharine Ross odrzuciła rolę Cathy. 
Gdy wytwórnia Warner Bros nabyła prawa do powieści detektywistycznej "Mute Witness" Roberta L. Fisha to z myślą o Spencerze Tracym w roli głównej zamierzano nakręcić film. Po śmierci aktora zmieniono jednak scenariusz i dodano słynną scenę pościgu samochodowego.
Dla filmu policyjnego niewątpliwie najlepszym okresem był przełom lat 60. i 70. Powstały wtedy takie niekwestionowane arcydzieła, jak "Blef Coogana" i "Brudny Harry" Siegela, "Bullitt" Yatesa czy chyba najlepszy z nich – "Francuski łącznik" Friedkina. Charakterystyczną cechą wszystkich tych produkcji był główny bohater – samotny policjant,... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych