PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31765}

Był tu Salvaje

The Stalking Moon
6,5 256
ocen
6,5 10 1 256
Był tu Salvaje
powrót do forum filmu Był tu Salvaje

"Był tu Salvaje" to naprawdę porządnie nakręcony film. Western stworzony już pod koniec lat 60. z pozytywnym skutkiem stara się odbiegać od klasycznych wzorców i nie jest kolejnym przeciętnym filmem o kowbojach. Myślę, że poszedł z duchem czasu i skorzystał z tego, jak western wtedy ewoluował. Reżyser to Robert Mulligan, koleś od "Zabić drozda" i "Ciemna strona sławy", a więc nie byle kto. W roli głównej występuje Gregory Peck i tu już film jak western dużo zyskuje.
Film opowiada naprawdę ciekawą historię. Może nie skomplikowaną, ani głęboką, ale po prostu ciekawą i to już w tego typu produkcji jest wystarczająco. Ale ciekawą historię trzeba jeszcze ciekawie opowiedzieć, aby sam film też był ciekawy:), no i to też wyszło. Zrobiono fajny zabieg, aby czarny charakter (Salvaje) nie pojawiał się zbyt często na ekranie. I w efekcie jego twarz widzimy kilka razy. Częściej obserwujemy skutki jego działań. W drugiej części filmu główny bohater wraz z dwoma przyjaciółmi oraz kobietą i dzieckiem ukrywają się przed Salvaje w domku. Atmosfera osaczenia i wzrastająca trwoga przed Salvaje robią nam tu takie thriller-western. Ode mnie wysoka nota, bo naprawdę się podobało.
Mimo niskiej oceny średniej polecam zobaczyć.

NickError

Ciekawe czemu tak mało ludzi trafia na takie stare westerny, czy naprawdę tak mało mają wielbicieli :(?

Sieniak7

Mam nadzieję, że się mylisz. Może na Filmwebie jest za mało ludzi starszych, którzy za młodu oglądali westerny w kinach, tak ja ja. Dla mnie to nadal wspaniałe filmy - oczywiście te stare westerny! Na szczęście mam ich sporo na płytach dvd i wracam do nich bardzo chętnie - często z 13-letnim wnukiem. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones