PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625060}
5,8 25 187
ocen
5,8 10 1 25187
6,5 10
ocen krytyków
Byzantium
powrót do forum filmu Byzantium

Arcydzieło

użytkownik usunięty

Dopóki nie wyszło w Polsce to oczywiście oceny były na poziomie tego filmu, głosowali ci, którzy
mieli okazję zobaczyć go po premierze światowej, głosowali ci, którzy wiedzieli że ten film warto
oglądnąć i przede wszystkim ci, którzy go rozumieją. No ale po premierze w naszym kraju poszły
lagi od widzów, którzy mają małe pojęcie o dobrym kinie, od ludzi, którzy przede wszystkim tak do
końca nie wiedzieli na co się wybrali do kina i co mogą się po tym filmie spodziewać. Zaniżone
oceny są domeną tej strony jak i małostkowości polskiego kinomana. Nic się w tej sprawie nigdy
nie zmieni.

Amen :)

ocenił(a) film na 4

oczywiście. tępe polaczki poszły do kina i się nie znają. A Ty, artystyczna duszo, pojąłeś całą głębię przesłania filmu. Przypisywanie sobie wyższości nad resztą motłochu też jest typową cechą polaczkowatości.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4

ta papka dostała tyle, na ile zasłużyła. trzeba mieć poważna problemy z racjonalnym myśleniem, żeby nie widzieć bzdurności fabuły, niedoróbek i słabizn.
Z drugiej strony - trzeba być całkowicie pozbawionym krytycyzmu, żeby temu chłamowi dać 10pkt.. To samo tyczy się innych badziewi, które oceniasz na 10. Szkoła rocka? Łowcy czarownic? INTRUZ??? Przepraszam dziewczynko, legolas mnie zmylił... :D

użytkownik usunięty
siriah

Jestem facetem. Mylisz płci i tym bardziej mnie wku..... . Jakbyś chciał/a wiedzieć to ja nie oglądam czego popadnie w porównaniu do ciebie, wcześniej szczegółowo patrzę na wszystkie dostępne materiały o filmie, czy mi się spodoba czy nie. Dlatego wszędzie mam 10, bo te filmy są w 100 % w moim guście. Rozumiesz? Czy mam jeszcze bardziej łopatologicznie wytłumaczyć, bo z tego co piszesz to zaczynam wątpić w ludzkość. Radzę to samo tobie, jeśli masz wątpliwości że ci się nie będzie podobać, to nie oglądaj i nie zaniżaj tym samym oceny. A tak po za tym Hansel i Gretel mógłbym obniżyć ocenę o oczko czy 2, ale nie ze wzglęgu na Gemme Arterton, ona zawyża wszystkie filmy. Najładniejsza i najbardziej perspektywiczna aktorka obecnych czasów. /Ave!/

Więc pogódź się z tym, że niektórym ten film nie przypadł do gustu nawet w 40%.
"Radzę to samo tobie, jeśli masz wątpliwości że ci się nie będzie podobać, to nie oglądaj i nie zaniżaj tym samym oceny." Po obejrzeniu trailera myślałam, że film mi się spodoba, a nie, więc to raczej zły argument. Plus, po to są tutaj oceny od 1 do 10 żeby używać też tych niższych.
I jeszcze jedno : "każdy kto ocenił dla mnie genialny film inaczej ode mnie jest małostkowym, nieznającym się na kinie polaczkiem"- uwielbiam to rozumowanie niektórych filmwebowiczów :)

ocenił(a) film na 4

Prawdziwe kino prawdziwych mężczyzn... :) Intruz, Byzantium, Piękne istoty. I wszystko na 10? Żaden z tych filmów nie zasługuje na więcej niż 6. Komercyjna papka. Rozumiem, że możesz się podkochiwać w aktorce, nie znaczy to, że trzeba filmom zawyżać oceny.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4

Jakieś "Pi"? "Afonia i pszczoły" WTF? Kolski i Arnovski to dla Ciebie syf? Racja, że nie ma z kim dyskutować

użytkownik usunięty
siriah

Polskie kino heh. Kto zasłania się polskim kinem nie wiele dla mnie znaczy. Kto to jest Kokolski? :) Dostał Oscara, może jakąś ważną europejską nagrodę? Wątpię. Trochę głupio to wygląda, że Polak zawsze swoje ma za rarytas, cudo, a to co nie jego jest beznadziejne. Nawet patrząc na głupi program w TV, jakiś mało znany polski badziew ma 5/5 gwiazdek, a np amerykański na prawdę ciekawy i o niebo przewyższający fabułą i aktorstwem film ma 2/5, 3/5. No ale taka już natura polaczka. Polskie kino jest 100 lat za murzynami a co dopiero za światowymi stolicami filmu. Śmieszne jest to co mówisz./Ave

"Polskie kino heh" ? Właściwie to jesteś zamknięty na amerykańską komercje.
Dla Ciebie OSCAR to wyróżnienie ? Tylko dlatego, że sami słowni ludzie go dostają ? Oskary są sterowane przez cały biznes filmowy i nie zawsze dostają go Ci którzy zasłużyli na niego tak samo tyczy się to filmów. Dany temat jest na czasie ? Zróbmy film dobrze się sprzeda a i może oskar wpadnie.
Amerykańskie kino powoli zaczyna się ograniczać do efektów specjalnych. Jeśli nie widzisz w polskich produktach żadnego sensu lub czegoś więcej niż świetnej gry światła i programów graficznych to faktycznie nie możesz porównywać się z nami (ze mną) polaczkami. Bo osobiście uważam, że potrafimy zrobić porządny film na dobrym poziomie.
Ale tak już jest zachwyt zachodem.

pablo38

od dziś Oscar, to wyznacznik kunsztu aktorskiego! Szkoda słów. Koleś ma chyba problem z Polskością i nie zna znaczenia słowa- aktor, talent, dobry film. Nikt tu nie mówi o polskim kinie typu- Ciacho, Lejdis, itd. A Oscary, to kasa- dobry film, który niestety ma niski budżet, właśnie przez brak kasy nawet nie jest w stanie dostać się do konkursu, choć sobie na to zasłużył. Albo kasa, albo komercha, nie ma już prawdziwych nagród za sztukę.
i takie właśnie- Bizantium, Intruz, to komerchy, które władowały w siebie i w promocję kupę kasy, by po sukcesie Zmierzchu osiągnąc to samo, Co wyszło? Klapa...Te filmy nawet nie mają ukrytego przekazu. pozdrawiam :)

użytkownik usunięty
paulla777

Weź nie wchodź w temat, bo nie rozumiesz do końca co mówisz. No to o jakim polskim kinie mówimy? Powstanie Warszawskie, Bitwa pod Wiedniem? Śmieszna jesteś. Polska i wielki film, chyba jak reszta świata pogrąży się w nuklearnej zimie.

weeeeźźź w ogóle weź...jak będę chciała, to wejdę na ten i każdy inny, to po pierwsze :) Po drugie- nie mówię tu o polskich filmach, które tak jak i te Twoje "arcydzieła" typu Intruz, zostały mocno nagłośnione, a okazały się klapą. Bitwa pod Wiedniem była słaba, ale amerykańskie filmy tez zdarzają sie słabe. Uwierzysz?! To jednak nie zmienia faktu, ze Polacy również robią dobre kino, wystarczy obejrzeć ( jak już przytaczasz nowsze produkcje) -Róża. Po trzecie- a Ty w ogóle o jakim amerykańskim dobrym kinie "mówisz"? O Bizantium, O Intruzie? To filmy na poziomie polskiej Bitwy pod Wiedniem :)

użytkownik usunięty
paulla777

Dziewczynko, świat nie rozpoczyna się i nie kończy na intruzie czy byzantium. "to filmy na poziomie polskiej Bitwy pod Wiedniem" haha, no to pojechałaś równo, co jeden to lepszy się pojawia w tym temacie. Też mi porównanie:D A tak poza tym co wy z tym Intruzem macie? Zobaczyli na pierwszej stronie że dałem 10 i się czepiają, ale ja wiem z jakiego powodu, z braku punktu zaczepienia, po prostu wiecie że nie wygracie i łapiecie co popadnie. Ja jakoś nie patrzę na wasze ocenione "hiciory", wam też to samo radzę, bo to nie temat intruza czy Gangster Squad. Przez to nie patrzenie jeszcze żyję, bo to nic przyjemnego :D /AVE różyczko/

w takim razie chłopczyku- czym sie różni bitwa pod wiedniem od bizantium? Nikt tu nie patzry na twoje głosy, bynajmniej nie ja, jestesmy w temacie bizantium, ktory uważasz za arydzieło, a intruz, to filmy tego pokroju, stąd to wszystko :)

użytkownik usunięty
paulla777

Klasą przede wszystkim, powinno ci wystarczyc. Żegnam

ocenił(a) film na 5
siriah

Nie karm trola. To jakiś tuman, który nic nie rozumie. EOT

ocenił(a) film na 4
cornnely13

Miałem się już nie odzywać, ale nie mogłem przeżyć Kolskiego i Aronofsky´ego.
Też EOT

użytkownik usunięty
cornnely13

Dokładnie, lepiej skończcie. Nic nie wnosicie. Prawdziwego kina nigdy nie zrozumiecie. Tu jest problem, nie rozumiecie tak na prawdę co oglądacie.Oglądajcie dalej te polskie hity, to jest wasz poziom, Aha cornpierdely, dzieci nie mają głosu :D

ocenił(a) film na 5

Zastanawiam się, po kija piszesz na polskim forum, skoro wszystkie filmy Hamerykańskie są o niebo wyżej, po co czytasz tych plujących jadem polaczków? Walizki już spakowane?

użytkownik usunięty
Ancon

Chciałbym ci oznajmic że to ja zostałem zaatakowany. Nie dam sobie w gębę pluc od byle gówniarzy. Co ma polskie forum do poza polskiego kina? Na Imdb też mam konto, ale lubię i tutaj popatrzec co "rodacy" wielcy znawcy piszą. W końcu jest wolnośc.

Gratuluję odwagi.Najechałeś wybitnym POLSKIM krytykom i znafcom na ambicję.Zgadzam się z twoją opinią w 100%.Tak na przyszłość,polemika z ludźmi którzy twierdzą że "Byzantium" to kino komercyjne nie ma sensu.Niech dalej podniecają się wybitnymi (polskimi?) produkcjami z serii "Tajemnice Westerplatte" czy "Pokłosie" i wzdychają do pani Cichopek.Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
martinpas

Dzięki za wsparcie, na prawdę nie jest łatwo z takimi wygrać :)

ocenił(a) film na 6

Po pierwsze mnie ten film się podobał, ale myślę sobie, że nawet jak się przypadkiem trafi na jakiś film tzn nie do końca się wie na co się idzie a film jest bardzo dobry to i tak się obroni- to żaden argument. Twoja argumentacja jest nieznośna :( Mnie się film jak pisałam podobał, ale zgodzić się tu można tylko z Twoimi adwersarzami niestety.

użytkownik usunięty
monica80c

To dobrze że ci się podobał :) , ale resztę przemilczę, mam już dośc utarczek, i tak nikt nie zrozumie przekazu. Oj nie ma ludzi na poziomie w tym kraju/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones