PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30724}

Córka mafii

Montana
6,2 210
ocen
6,2 10 1 210
Córka mafii
powrót do forum filmu Córka mafii

Po obejrzeniu dawno temu, sam długo nie mogłem go ustalić, bo jakiś kretyn wymyślił polski tytuł zupełnie niezwiązany z oryginalnym. W końcu przyszło mi do głowy, że w fabule i pewnie w nazwie występował jakiś stan USA. I tak doszedłem aż do Montany :)
Klimatyczny, wspaniale nakręcony czarny kryminał, który nieco przypomina mi pamiętne "Życie Carlita" z Pacino albo "Pogrzeb" Ferrary. Też taki trochę fatalizm gangsterskich porachunków.
O ile generalnie nie lubię Kyry Sedgwick, to tu jest naprawdę świetna, zaś w parze z tym swoim kumplem rewolwerowcem w arabskim typie - są po prostu rewelacyjni. Jedyną wadą jest strasznie zagmatwana intryga, zbytnio przyspieszająca w niektórych momentach - dlatego 9/10.

ocenił(a) film na 8
Martinn

tak, tytuł jest beznadziejny, ale pomogła wyszukiwarka G. i w końcu go znalazłam w portalu.
zapada w pamięć, jak według mnie jest świetny. extra klimat i intryga

ocenił(a) film na 8
Pini_filmweb

Jak widzę dałem jednak wtedy 8/10. Ale film jest świetny i trafił do ulubionych.
Oprócz Sedgwick kapitalna role Stanleya Tucci i - nieoczekiwanie - ciekawa Robin Tunney (znanej mi z The Craft;) jako Kitty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones