Odtwórz Zwiastun nr 1 2:04
Film

2013 1 godz. 41 min.
7,0 3 953
oceny
7,0 10 1 3953
4 263
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
{"id":"656057","linkUrl":"/film/CBGB-2013-656057","alt":"CBGB","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/60/57/656057/7565491.2.jpg"}
Historia powstania nowojorskiego klubu CBGB, który w latach 80. XX wieku stał się mekką i przystanią dla grup punkrockowych oraz nowofalowych jak: Ramones, Blondie czy Talking Heads.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
CBGB
Zwiastun nr 1 2:04
CBGB - Zwiastun Nr 1 CBGB - Zwiastun Nr 1

Hilly Kristal (Alan Rickman) dzięki swojej pomysłowości otwiera w Nowym Jorku klub nocny o nazwie CBGB. Gdy Hilly ma problem z znalezieniem zespołów country, które zechciałyby wystąpić w jego klubie, postanawia zmienić gatunek prezentowanej u siebie muzyki. Stawia warunek, że wykonawcy mają grać jedynie nowoczesną i oryginalną muzykę. WHilly Kristal (Alan Rickman) dzięki swojej pomysłowości otwiera w Nowym Jorku klub nocny o nazwie CBGB. Gdy Hilly ma problem z znalezieniem zespołów country, które zechciałyby wystąpić w jego klubie, postanawia zmienić gatunek prezentowanej u siebie muzyki. Stawia warunek, że wykonawcy mają grać jedynie nowoczesną i oryginalną muzykę. W ten CBGB staje się miejscem narodzin undergroundowej muzyki, głównie rock and rolla i punka. W klubie występują między innymi Blondie, The Ramones, The Police, Television, Talking Heads i The Dead Boys, które wkrótce potem zyskują międzynarodową sławę.

studio
Rampart Films (współudział) / Unclaimed Freight Productions
inne tytuły
Zdjęcia do filmu kręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) oraz w Savannah (Georgia, USA).
Test wiedzy

Alan Rickman

Jak dobrze znasz dorobek artystyczny jednego z najpopularniejszych brytyjskich aktorów?
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Soundtrack

  I3e ocenił(a) film na 9

  Gruba 9 za muzyke w filmie!

 • Świetny film!!! Rewelacyjna muzyka!!!

  ratmsoad ocenił(a) film na 8

  Choć wiel, z pokazanych w filmie kapel, nigdy w tym klubie nie zagralo.

 • Genya Ravan - genialna wokalistka

  katarzynag2 ocenił(a) film na 10

  Polecam do przeczytania autobiografię wokalistki i producentki, która zaczynała w CBGB (w filmie gra ją Stana Katic z serialu "Castle") - "Lollipop Lounge. Memoirs of a rock and roll refugee." No i oczywiście obowiązkowo posłuchać piosenek w jej wykonaniu na Youtube :) Co ... więcej

 • 3xP

  Polisz_Kicz ocenił(a) film na 1

  3xP czyli politycznie poprawna popelina. Główni bohaterzy tego filmowego nieporozumienia są tak poprawni, grzeczni i sympatyczni, że strach pomyśleć co by było gdyby Randall Miller nakręcił film o gwiazdach DiscoPolo.

  2
  • Swietny

   kajtek1810 ocenił(a) film na 9

   Film, udalo mi sie go raz obejzec, ale bylam zauroczina.

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.