Stana Katic 

Stana Stacey Katic

7,9
2 585 ocen gry aktorskiej
Stana Katic
Stana Katic jest kanadyjską aktorką, znaną głównie z roli detektyw Kate Beckett w amerykańskim serialu, produkowanym dla stacji ABC, pt.: "Castle".

Stana Jacqueline Katic przyszła na świat 26 kwietnia 1976 roku w Hamilton, w Kanadzie. Jej rodzice byli emigrantami z byłej Jugosławii - konkretnie z terenów dzisiejszej Chorwacji. Aktorka ma jeszcze piątkę rodzeństwa: czworo braci i siostrę.

W 1996 roku Stana ukończyła West Aurora High School i zaczęła studiować aktorstwo w Chicago's Goodman School of Drama. W 1999 roku po raz pierwszy pojawiła się na wielkim ekranie jako Annie w "Acid Freaks". Cztery lata później zagrała Angelę w "Shut-Eye". W roku 2004 pojawiła się natomiast gościnnie na planie pięciu seriali: "The Handler", "Alias", "L.A.Dragnet", "The Shield" oraz "JAG". Do roku 2008 gościła zarówno na małym, jak i większym ekranie - nie odnosząc jednak większych sukcesów. Latami przełomowymi były dla Katic rok 2008 i 2009, kiedy otrzymała rolę Corrine Veneau w kolejnej części przygód o Jamesie Bondzie, pt.: "Quantum of Solace" oraz rolę detektyw Kate Beckett w serialu "Castle".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 kwietnia 1978

miejsce urodzenia: Hamilton, Kanada

wzrost: 175 cm

mąż Kris Brkljac (od 25.04.2015)
Ma pięcioro rodzeństwa: czterech braci i siostrę.
W 2008 roku założyła Sine Timore Productions Company. "Sine Timore" oznacza po łacinie "bez strachu".
Była brana pod uwagę do roli Dagny Taggart w filmie "Atlas zbuntowany, cz. 1". Angaż otrzymała Taylor Schilling.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych