Malin Akerman 

Malin Maria Åkerman

6,8
7 283 oceny gry aktorskiej
Malin Akerman
Malin Åkerman przyszła na świat 12 maja 1978 roku w Sztokholmie. W wieku 2 lat przeniosła się wraz z rodzicami do Kanady. Już jako dziecko wystąpiła w wielu reklamach. Natomiast w wieku 16 lat została profesjonalną modelką. Jednak największym marzeniem Åkerman było aktorstwo.

W 1997 roku zagrała drobny epizod w popularnym serialu "Ziemia: Ostatnie starcie". Przez następne kilka lat występowała gościnnie w kanadyjskich serialach oraz produkcjach telewizyjnych. W 2003 roku otrzymała pierwszą główną rolę w niskobudżetowej komedii "Świat na szóstkę", zaś rok później pojawiła się w filmie "O dwóch takich co poszli w miasto", który w USA okazał się sporym sukcesem.

Z kolei serial "Wielki powrót" w którym Malin występowała u boku Lisy Kudrow stał się wielkim niewypałem i został wycofany z emisji już po pierwszym sezonie. Gdy wydawało się, że krótka kariera aktorki dobiega końca, bracia Farrelly obsadzili ją w komedii "Dziewczyna moich koszmarów". Film zebrał mieszane recenzje, jednak hollywoodzcy producenci zwrócili uwagę na Akerman. Oferty posypały się jak z rękawa. Wystąpiła w romantycznej komedii "27 sukienek", zagrała jedną z głównych ról w filmie "Raj dla par", a także pojawiła się w "Narzeczonym mimo woli" u boku Sandry Bullock i Ryana Reynoldsa. Największą popularność przyniosła jej jednak rola Laurie Jupiter w superprodukcji "Watchmen Strażnicy". W 2010 roku dołączyła do obsady serialu "Childrens Hospital".

Przez pewien czas była wokalistką zespołu "The Petalstones", jednak ostatecznie zrezygnowała z kariery muzycznej na rzecz aktorstwa. W 2007 roku wyszła za mąż za perkusistę Roberto Zincone.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 maja 1978

miejsce urodzenia: Sztokholm, Szwecja

wzrost: 173 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Roberto Zincone (20.06.2007 - 2014, rozwód), syn Sebastian (ur. 16.04.2013); 2. Jack Donnelly (od 01.12.2018)
Jest liderką zespołu rockowego "The Petal Stones", który wcześniej zespół nazywał się "Ozono".
Jest córką Magnusa Ankarmana.
Ma dwie przyrodnie siostry: Mikaele i Jennifer.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Niesamowicie irytująca we wszystkich filmach ,nawet w tych, w których jej rola miała mieć pozytywny wydźwięk

ona zdecydowanie powinna się farbować na ciemny brąz, ślicznie wyglądała w Watchmen

Klon Lucy Lawless

Urodą nie grzeszy ani odrobinę, ale w amerykańskich debilnych komedyjkach na pewno
będzie się cieszyła powodzeniem: jest tylko nieznacznie brzydsza od bardzo poważnie już
nadszarpniętej zębem czasu Cameron Diaz więc i w podobnych hitach będą ją obsadzać. O,
już obsadzają…. <Uciekać!>

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones