PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190369}

Candy

7,4 32 574
oceny
7,4 10 1 32574
8,0 5
ocen krytyków
Candy
powrót do forum filmu Candy

Około 3 miesięcy obejrzałam ten film po raz pierwszy. Nigdy więcej tego nie powtórzyłam, ale z
innego powodu niż może się wydawać. Przez cały czas trwania, film wyrządzał mi typowego,
ostrego, bezlitosnego mindf***. Im dalej w niego brnęłam, tym większe było przekonanie, że
oglądam film o sobie. 99% sytuacji się pokrywało. Nie pokryło się tylko to, że finalnie związek
się kończy. Mój związek trwa. Oczywiście to wszystko nie miało aż takiego nasilenia, bo
zwyczajnie bym umarła, ale wiem, że dzięki temu filmowi nigdy nie stanie się to do czego
ewidentnie moje życie zmierzało. Obraz mojego życia za kilka miesięcy został podany mi na
tacy. Przyszło mi wybierać między przyszłością taką jaka spotkała gł. bohaterów, a taką jakiej
bym sobie życzyła. Nikt, kto nie ma do czynienia z takimi środkami jakimi są heroina , morfina i
pochodne nie zrozumie tego filmu tak, jak ktoś kto jest w temacie. Nikt kto nigdy nie dał
narkotykom zawładnąc swoim zyciem nie zrozumie, co znaczy wpaść w piekło uzależnienia.
Tak samo, ktoś kto nigdy nie był uzalezniony nie będzie dobrym terapeutą leczenia uzależnień.
Idąc dalej tym tropem, ktoś kto nie był w uzależniony nie powinien wypowiadać się na temat
tego jak reżyser przedstawił ten problem ;) Oby więcej takich produkcji. Poruszające, dające do
myślenia, zostawiające głęboki ślad. Po zakonczeniu przesiedziałam w milczeniu cały czas
trwania napisów końcowych, gapiąc się tępo w ekran, nie mogąc pozbierać myśli.

ocenił(a) film na 9
ewca88

to jest piękne a zarazem okropne uczucie

użytkownik usunięty
ewca88

Mam nieco inne zdanie co do terapeutów, to znaczy - znam wyjątki od tego co piszesz. Uważam też, że każdy może się wypowiadać, tyle, że każdy też ma prawo do błędu :) Film jest... trudno mi znaleźć jedno słowo, więc po prostu - piękny. Ja nie oglądałem go ponownie, po I razie, bo scena gdy Casper, którego b. przekonująco gra Geoffrey Rush, bierze MS b. mnie nakręciła....tak - aż tak bardzo jak się domyślasz. Tak czy owak ten film - w mych prywatnych notowaniach - ma 9/10. Tak - mam kilka filmów gdzie po pojawieniu się napisów końcowych "nie mogę /?nie chcę/ wyjść z filmu". Ten jest jednym z nich

ocenił(a) film na 10
ewca88

"miałam podobnie". Myślę, że każdy w tym filmie może odnaleźć swoje "narkotyki". Niekoniecznie te dosłowne. Dlatego ten film jest tak przejmująco piękny.

ocenił(a) film na 7
ewca88

Miałem to samo kiedy oglądałem Matriksa.

ocenił(a) film na 9
Finalny_Odbiorca

a ja "Krótką historie wibratora" ;p

ocenił(a) film na 1
Finalny_Odbiorca

ha ha ha :D

ocenił(a) film na 9
ewca88

Mam rozumieć że dawałaś doopy za dragi? No brawo odwagi i brawury. Bohaterka tak robiła. Teraz Twój facet macha ręką kiedy sobie przypomni o tym że dawałaś komukolwiek za działkę :). Nie wiem nie wnikam i nie interesuje mnie to ale sceny z tego filmu może wydarzyły się komuś w Polsce może jakieś 4-7% społeczeństwa. Chociaż taką patologię można znaleźć u nas w kraju. Ja nigdy nie spotkałem kobiety która podeszła by do mnie z zapytaniem czy "może lodzika za drobną opłatą". Sam ćpałem i się obudziłem pewnego dnia z ręką w nocniku.

ocenił(a) film na 10
MESSIKING

Chyba troszeczkę przeginasz z wypowiedzią co do założycielki tematu. Nawet jeśli to co? Uzewnętrzniła się i doceń to, a nie wypisuj jakieś bzdury. Ja co prawda nie ćpałam, ale film jest genialny i szacun dla ewca88, że byłaś w stanie szczerze skomentować tematykę, której dotyczy ten film.

Co do Pana MESSIKING zastanów się czasem co piszesz. Jak widać w Twoim wypadku ćpanie niewiele Cię chyba nauczyło, a już na pewno nie wrażliwości. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
Fejm92

Ma być wrażliwy na głupotę innych? Dziewczyna jest słaba, a takie jednostki prędzej czy później same się eliminują.

ocenił(a) film na 8
Selene91

Selene91: nikt nie jest słaby albo mocny. Życie nas weryfikuje i okoliczności. Ja nie brałam narkotyków, ale miałam inny problem. Największa walka życia to stanąć ze sobą w szranki i ze swoimi słabościami.

ocenił(a) film na 3
devil_smile

No tak, ale narkotyki, puszczanie sie i inne to dla mnie oznaka slanosci, bo czlowiek znajacy swoja wartosc i szanujacy sie nie znizy sie do poziomu zerowego. Tez mialam milion okazji w ktorych ktos proponowal mi to fajki to cos innego ale uprzejmie podziekowalam, narazajac sie na bycie wysmianym (a w wieku nastolatkow to trudne). Byc moze za bardzo oceniam ludzi swoja miara.

Jesli chodzi o film, to nie trafil mi do gustu.

Wybacz za brak polskich znakow (telefon). Pozdrawiam.

Selene91

Dobrze, że Ty tak świetnie wiesz gdzie jest poziom zerowy i życzę żebyś zawsze znała Swoją wartość.
A co do filmu to rzeczywiście kwestia gustu.

ocenił(a) film na 10
Selene91

Widać, że nie szorowałaś jeszcze dupskiem dna ;) "ktoś proponował mi fajki, a ja odmawiałam chociaż mogłam zostać wyśmiana", no shit. Problemy pierwszego świata. Życzę Ci tylko takich problemów ;)

ocenił(a) film na 8
Selene91

A ile chcieli dać Ci tych fajek, bo za 3 też nie zrobiłabym niczego na poziomie zerowym, cztery warte są zastanowienia, ale pięć to już fiu fiu prawdziwa gratka. Zazdroszczę Ci tej siły - na prawdę.

ocenił(a) film na 9
Selene91

Dobrze prawisz niewiasto. Siła jest kiedy ktoś odmówi. Np: kolega proponuje 1 000 000 zł w zamian za zapalenie papierosa a my odmawiamy mówiąc: nigdy nie paliłam i nie zapalę to wbrew moim zasadą.

Pytanie ilu ludzi odmówi 1 000 000 zł :)

ocenił(a) film na 3
MESSIKING

Nieadekwatny przykład, bo nie odnosi się w żaden sposób do realiów.

ocenił(a) film na 9
Selene91

?? Kpisz? Czy masz problemy ze zrozumieniem liter? Oglądnij najpierw nie moralną propozycję z Demi Moor. To że nikt Ci takiej oferty nie złożył nie oznacza iż nigdy sie komuś nie przydarzy.

ocenił(a) film na 3
MESSIKING

Ale o jakich Ty realiach mówisz? Puszczającej się dziewczynie z pipidówka nie zdarzają się sytuacje z filmów... Trochę realizmu.

ocenił(a) film na 9
Selene91

Tutaj mały żarcik a jakże udany :) http://www.wykop.pl/link/2121564/podobno-kazda-kobieta-ma-swoja-cene/. Sam tytuł świadczy o was kobietach - Twoja cena też jest na liście. Wiem wiem jestem szowinistyczną świnią która krytykuje kobiety. Tylko że wy lubicie luksus ponad swoje siły i lubicie sex za kase.

ocenił(a) film na 3
MESSIKING

Moja cena????? Czy Ty sie troche nie zapominasz??? Kultury wymagasz a sam panicho udajesz. Oceniasz ludzi ktorych nie znasz, wiec komentarze o swoim wyksztalceniu nie powinny Ci przeszkaszac skoro wysokiego poziomu nie reprezentujesz- swiadczy o tym niezbyt trafione generalizowanie. Jesli sam korzystasz z tych uslug i zaliczasz panienki, to co to za roznica. Kure**** to kure****. W obie strony to dziala. Kolejny psycholog amator chalupnik filmwebu;]

Co to ma do mojego postu o realiach?

ocenił(a) film na 9
Selene91

Nie masz ceny??? Hmmm fantastyczne i zdumiewające. Ja nie udaję panicha tylko pokazuję jaką jesteś hipokrytką. Twierdzisz że nie masz ceny - każdy ma swoją cenę. WIęc jeśli nie masz ceny jesteś darmowa :) to chyba nie świadczy o tobie najlepiej. Arystokratka z rodu szlachciców poucza analfabetę używając słowa - cytuję "przeszkaszac"

ocenił(a) film na 3
MESSIKING

hahahhahaha śmieszny jesteś ,,wyceniając" kogoś zupełnie Ci obcego ;D ale dziękuję Ci, bo dostarczyłeś mi rozrywki, a lepszy jesteś od ostatniej durnej polskiej komedii, którą oglądałam... przynajmniej zabawniejszy :*

ocenił(a) film na 9
Selene91

A ty żałosna. Cytuje "Nieadekwatny przykład, bo nie odnosi się w żaden sposób do realiów." Zapewne jesteś chrześcijanką więc wierzysz w Boga i Jezusa oraz całą resztę. Więc wierzysz też w Adama i Ewę i co potem Kain i Abel? Jezus zstępuje z krzyża? Jezus zmartwychwstaje? Wierzysz w to? Przecież to jest jak to napisałaś wcześniej "Nieadekwatny przykład, bo nie odnosi się w żaden sposób do realiów." Jeśli w to nie wierzysz to napisz to tutaj że nie jesteś chrześcijaninem i że nie wierzysz w takie brednie, niech Twoi znajomi to zobaczą i ocenią. Jeśli natomiast wierzysz w Boga to jak możesz akceptować "przykłady nieadekwatne do realiów"? Napisz teraz niżej czy wierzysz w Boga. Dziękuję i powodzenia.

ocenił(a) film na 3
MESSIKING

Nie bardzo wiesz co powiedzieć i szukasz jakiś argumentów z dupy. Powiedziałam Ci czemu nieadekwatny, możesz się co najwyżej nie zgodzić.

ocenił(a) film na 9
Selene91

Wyrzec się wiary i to napisz. Przecież to nie możliwe żeby Bóg istniał bo jest nieadekwatny do realiów :) Masz braki w korze mózgowej i nie chcesz przyznać mi racji. Proste kobiece zachowanie. Nie potrafisz obronić swoich argumentów - studia ci w tym nie pomogą

ocenił(a) film na 3
MESSIKING

Półgłówek.... Ty sobie to weź przeczytaj jeszcze raz, to może dojdziesz w końcu do wniosku, że logiki w tym co piszesz brak. Ja się trzymam tematów, a Ty jakieś manewry dziwne odpier.....

Akurat co do obrony argumentów to jakoś nic nie pokazujesz, ba nawet się Twoje posty kupy nie trzymają:D Pewnie kończyłeś psychologię albo inne dziadostwo, bo tam logiki nie uczą, albo nie przykładają zbytniej uwagi;]

ocenił(a) film na 9
Selene91

Szma.....ta... Właśnie widzę jak się trzymasz tematów. Piszesz że za 1 000 000 zł zapalenia papierosa jest nie realne a w Jezusa wierzysz? Czy ty masz wiare w sobie? Skoro wierzysz w Jezusa i jego cuda tym bardziej powinnaś uwierzyć że ktoś może zaoferować duże pieniądze za głupie rzeczy bo ma taki kaprys i tyle. Dalej nie umiesz obronić swoich argumentów ba nawet nie próbujesz. Płytka jesteś.

MESSIKING

Kolego, ale co to ma do rzeczy kto w co wierzy? Postaraj się czytać ze zrozumieniem, bo na Twoim przykładzie widać doskonale fiasko polskiego systemu szkolnictwa. Co więcej sądzę, że osoba z tak wypaczonym systemem wartości i postrzegania innych ludzi musiała być w przeszłości bardzo skrzywdzona.
Piszesz " Tylko że wy lubicie luksus ponad swoje siły i lubicie sex za kase." Otóż uświadomię Cię, że normalny i zdrowy facet o nawet przeciętnej urodzie nie musi " płacić za seks". Poniosła cię Twoja wynaturzona psychika.
Wierzyć można w Jezusa, Allaha lub cokolwiek i to prywatna sprawa każdego człowieka. Ty jak sam pokazałeś żyjesz w swoim świecie płatnego seksu, wypaczeń i braku moralności. Oczywiście masz do tego prawo, ale nie uważam za stosowne i mądre kompromitowanie się na dużym internetowym forum. Ot żenada.

Normalny świat pozdrawia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
MESSIKING

Jakiś Ty biedny emocjonalnie, posrane masz postrzeganie świata i tyle. Widać biedny jesteś, że związki z kobietami tak Ci się kojarzą kolega kieko miał rację, widać nie chcą Ci obciągać!

Nasłuchałeś się Marcina Kitlińskiego i myślisz, że błyszczysz. Wymyśl coś swojego a nie ściągasz i powtarzasz po kimś.

I nie grzeb nocami w nocniku!

Takie u Ciebie czytanie ze zrozumieniem że aż strach :D Nigdzie patałachu nie napisałam słowa na temat mojej wiary lub niewiary. Sam sobie to dopowiedziałeś. I przez te swoje właśnie nietrafione DEDUKCJE Sherlocku się ośmieszasz;]

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
MESSIKING

Głupcze gdzie tu jest mowa o wierze? Mowa o katolickiej, islamskiej, buddyjskiej czy jakiejkolwiek innej, bo o takiej (Chrześcijańskiej konkretnie) panie zapominalski wspomniałeś.

Widać orientacja na forach też kuleje, bo kieko to akurat internauta, który odpisał Ci na któregoś posta ;]

Zmień język, bo na argumenty się odpowiada a nie zachowuje jak gimnazjalista. Możesz co najwyżej się z moją opinią nie zgodzić bądź zgodzić. Nie masz nic do powiedzenia, to wypad.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
MESSIKING

Ale bredzisz...

ocenił(a) film na 9
Selene91

Milczenie oznacza słabość. Więc zaprzecz temu i stań po jednej stronie. No własnie tylko która strona jest właściwa? Sama nie wiem więc odpisze że on bredzi :) typowe zagranie kobiet.

ocenił(a) film na 3
MESSIKING

Twoje uprzedzenia do kobiet, niski iloraz inteligencji, wymijające się argumenty, zapominalstwo, brak orientacji w tym co piszesz, brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, słaba dedukcja, dopowiadanie nienapisanych argumentów a w końcu problemy natury psychicznej i seksualnej sprawiły, że z tak ograniczonym upartym człowiekiem przestało mi się chcieć rozmawiać (o ile ciągłe powtarzanie się i wysłuchiwanie epitetów na własny temat można nazwać rozmową).

Żegnam z ozięble i z obrzydzeniem.

ocenił(a) film na 9
Selene91

Wciąż nie rozumiesz swoich tekstów. Idiotka, która twierdzi że 1 000 000 zł za zapalenie papierosa jest niemożliwe jest chrześcijanką i wierzy w Boga którego nie widziała zawsze będzie IDIOTKĄ.

ocenił(a) film na 9
MESSIKING

Facet, nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
Koleżanka twierdzi, że nieadekwatne do realiów jest to, że nikt Ci nie da 1000000 za papierosa, a nie że znajdzie się ktoś, kto tego nie zrobi.

ocenił(a) film na 8
Selene91

Podczas czynnego uzależnienia w bardzo wysokim stopniu, morale i wszelkie granice zanikają, ludzie je przesuwają tak bardzo, że nie posiadają już systemu wartości szaczunku. Koniec kropka. Jeżeli ktoś tam nie był to nie jestem sobie w stanie wyobrazić, że to zrozumie. Szanujmy zdanie innych

ocenił(a) film na 9
Selene91

odezwała się pani socjobiolog k*rwa. Słabe to jest twoje podejście do ludzi- jak to mówią "kozak w necie-p*zda w świecie". Ale poniekąd podzielam Twoje stanowisko, tyle że w przypadku tak słabych jednostek jak Ty to matka nie powinna pozwolić ci się urodzić, dlaczego ludzie mają cierpieć przez jej niefrasobliwość.

ocenił(a) film na 9
Fejm92

Wrażliwości do hipokrytki? Ludzie spójrzcie na to realnie. Ktoś pisze że ogląda film o sobie i 99% sytuacji się powtórzyło. Nonsens! To tak jakbym oglądał BATMANA i stwierdził że oglądam film o sobie i 99% sytuacji miało miejsce.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
MESSIKING

Jeśli celem Tojej wypowiedzi, było ośmieszenie się, to wyszło Ci genialnie!

ocenił(a) film na 9
kieko

Jak możesz pisać do mnie kiedy nawet nie wiesz jaki jest cel mojej wypowiedzi. Wnioskuję iż rozmawiając z Tobą w realnym życiu i przy okazji powiedzieć Ci wprost - Ty chooju, nie zareagujesz na to bo "nie wiesz jaki był cel wypowiedzi". Jeśli nie wiesz jaki jest cel wypowiedzi - czytaj odpowiedź do skutku lub zapisz się do szkoły raz jeszcze. Sądzę że masz niepełne podstawowe.

ocenił(a) film na 3
MESSIKING

A powtarzanie tego samego fragmentu, świadczy o jakim wykształceniu?

ocenił(a) film na 9
Selene91

A jakie to wykształcenie "wtykanie nosa do nie swojej rozmowy"? Brak kultury!

ocenił(a) film na 3
MESSIKING

Tak się składa, że to nie Twoja prywatna rozmowa skoro piszesz na FORUM więc daruj sobie tekst o wtykaniu nosa.

Piszesz wszystko publicznie, więc KAŻDY może Ci odpowiedzieć. Co do braku kultury, to chyba coś o tym wiesz.

ocenił(a) film na 9
Selene91

Brak kultury znasz na wylot. Zamiast odpowiedzieć na temat wpier...dlaasz się i wytykasz wady na wstępie. Sory ale za taką kulturę to wyp.....ie...rdalaj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones