Casa de mi padre

2012 1 godz. 25 min.
5,7 1 587
ocen
5,7 10 1587
1 043
chce zobaczyć
{"rate":5.5,"count":2}
{"type":"film","id":593711,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Casa+de+mi+padre-2012-593711/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Casa de mi padre
 • mirsie ocenił(a) ten film na: 6

  Świetna parodia kina westernowego w meksykańskim stylu z lat `70. Rodriguez zrobił pastisz kina exploitation a Piedmont poszedł dalej. Zrobił parodię. Świetne plenery - malowane , makiety, fantomy zastępujące kaskaderów w najbardziej niebezpiecznych scenach i animowane groźne zwierzęta. Pełna zaangażowania i ekspresji gra aktorów, język hiszpański tak zrozumiały, że można opanować go w zakresie niezbędnym do zakupu dragów w Meksyku. A wszystko ze śmiertelną powagą. Romantyczno kryminalna historia wciągnęła mnie i obejrzałem film do końca pomimo protestów żony , która lubi melodramaty ale nie lubi westernów. A mi to obojętne - western czy science fiction - najważniejsza jest historia i jej zakończenie.

 • mirsie Obejrzałem ten film dzięki twojej recenzji- wszystko już napisałeś...dodam tylko ,że film dla ludzi o specyficznym poczuciu humoru, polecam im właśnie ten film

 • forzamilan1 ocenił(a) ten film na: 6

  chowart Chyba najzabawniejszym momentem był te ich śmiech z początku filmu. Całość również fajnie sparodiowana, dziwne, że ten film ma tak niską ocenę.

 • kourei ocenił(a) ten film na: 8

  mirsie Też świetnie się bawiłem,uwielbiam Will'a i nie zawiodłem się :D I nawet czarny zagrał jako manekin garniturze na spotkaniu rodzinnym i na ślubie ;)

 • vin1_2 ocenił(a) ten film na: 6

  mirsie Sorry że zapytam, ale kim jest "Rodriguez" o którym wspominasz?

 • mirsie ocenił(a) ten film na: 6

  vin1_2 Robert Anthony Rodríguez.

 • vin1_2 ocenił(a) ten film na: 6

  mirsie a, ten Rodriguez. Znalazłem po wspomnianej frazie "pastisz kina exploitation" film "Maczeta" i wszystko jasne.

 • erebeuzet ocenił(a) ten film na: 9

  vin1_2 Arcydzieło w swoim gatunku. Pastisz idealny. No i Will (za co 2 gwiazdki więcej).

 • vin1_2 ocenił(a) ten film na: 6

  erebeuzet Interesante :)

 • erebeuzet ocenił(a) ten film na: 9

  vin1_2 the director make me write this note 8D

 • kozodoj ocenił(a) ten film na: 8

  mirsie rewelacja,te wszystkie wczute, banalne dilaogi, udawne wyrazy zadumy na twarzy , prawie z kazdego gestu w tym filmie można się śmiać

 • fabio ocenił(a) ten film na: 8

  mirsie I N T E R E S A N T E!

 • mirsie Po takiej słabej ocenie na filmwebie podeszłam z dużym dystansem do obejrzenia tego filmu, no ale znowu okazało się, że mam inny gust niż większość. Oczywiście, to nie jest jakieś mistrzostwo świata, ale podoba mi się pomysł oraz realizacja filmu. Po prostu wszystko z meksykańskim przymrużeniem oka ;) Uwielbiam takie klimaty.

 • dentryt ocenił(a) ten film na: 9

  Weronekk "Świetna parodia kina westernowego w meksykańskim stylu z lat `70"
  "Świetne plenery - malowane , makiety, fantomy zastępujące kaskaderów w najbardziej niebezpiecznych scenach i animowane groźne zwierzęta. Pełna zaangażowania i ekspresji gra aktorów"
  "Arcydzieło w swoim gatunku. Pastisz idealny."
  "rewelacja,te wszystkie wczute, banalne dilaogi, udawne wyrazy zadumy na twarzy , prawie z kazdego gestu w tym filmie można się śmiać"
  Tak, tak, tak. Też uwielbiam takie klimaty. Ciężko to polecić każdemu, ale kto zainteresowany westernami z przymrużeniem oka tudzież twórczością wspomnianego tu Rodrigueza koniecznie powinien sprawdzić. 8,5/10.

 • mirsie jak juz ktos wspomnial ... dla ludzi o specyficznym poczuciu humoru :) Tak samo film Super-bohaterowie , nie dla wszystkich ale dla mnie swietny tak samo jak ten . Uwielbiam taki humor

 • u1pawel ocenił(a) ten film na: 7

  mirsie Film jest fantastyczny, ubawiłem się przy nim do rozpuku, uwielbiam ten typ humoru, dlatego zwracam się z pytaniem do fanów czy znacie może oryginały owych meksykańskich, czy amerykańskich filmów, z których czerpane było natchnienie? Marzy mi się obejrzeć perełki, w których występują wszystkie wypunktowane atuty ;)