PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699013}

Cena sławy

La rançon de la gloire
5,1 355
ocen
5,1 10 1 355
Cena sławy
powrót do forum filmu Cena sławy

gorszego sortu. Sama historia, zainspirowana faktyczną kradzieżą dla okupu trumny z Chaplinem, da się zjeść. Niezłe są też role głównych bohaterów. Ale wiele jest scen przeciągniętych ponad miarę: prezenty świąteczne, wykopywanie trumny, cyrkowy epizod. Po chwili refleksji nad tym filmem pojawiają się jednak pytania, co tym filmem chciał nam powiedzieć Xavier Pięknowidzący? Zastanówmy się: dlaczego zamiast Polaka i Bułgara mamy Belga rdzennego i Belga muzułmańskiego?; dlaczego święta BN są tylko od prezentów, najlepiej kradzionych i dlaczego tym moralniejszym Belgiem jest muzułmański Belg?; dlaczego każą nam współczuć Belgowi muzułmańskiemu, który wziął ślub religijny nierespektowany tam prawnie? Domyślam się "dlaczego", ale "po co" wiem na pewno. Wy też domyślacie się i (lub) wiecie?

ocenił(a) film na 6
Krzypur

Cóż ja akurat prawdziwej historii nie znałem - obejrzałem film jako film i jako taki mi się nawet spodobał - aspektów politycznych nie brałem pod uwagę.
P.S. jestem skrajnie anty- "uchodźcostwo/muzułmański"

ocenił(a) film na 6
Krzypur

Ślub religijny w Europie nigdzie nie jest uznawany przez urzędy/korporacje/instytucje :P U muzułmanów ma moc prawną (chyba).

ocenił(a) film na 5
Krzypur

Na Zachodzie jest chyba nie do pomyślenia nakręcenie filmu o muzułmańskich imigrantach bez gorsetu politycznej poprawności. Ciekawe że Muslim z Belgii wspomina że zawarł małżeństwo u Imama ale jego żona nosiła się po europejsku. Na dodatek obchodził - wprawdzie po świecku - Święta Bożego Narodzenia.

ocenił(a) film na 4
Ketrid2_

Na tzw. Zachodzie wiele jest rzeczy nie do pomyślenia - dlatego wróciłem do kraju "nazistowskiego".

Krzypur

przykre...

Krzypur

Rezyser "uratowal" najgorszä reputacje polskich obywateli, dajäv w miejsce zlodzieja polaczka, Belgöw. Ale i tak banda kretynöw, dumna z pochodzenia i slawy czyli alkoholiköw i zlodzieji, bedzie szczekac przeciw "zachodowi". Wiec synu wyjrzyj przez swoje okno. Jaki samochöd zaparkowales. VW? Audi? Czy patriotycznie latasz polonezem. Po pracy mizeria i mielony czy kebab? Wakacje na mazurach czy Egipt. Sklej jape bo takie osobniki jak ty nienawidzä wszystkich. Araböw Niemcöw ale i Ukraincöw. Czyli nawet niemuzulmanöw. Wiec dobrze ze wröciles na ojcowizne. Nie bedziesz robil siary Polakom ktörzy umiejä sie odnalezc w Europie. Ty na zawsze bedziesz synem soltysa. Smutne tylko ze przekazesz to tez swoim dzieciom. Kolejne pokolenie rasistöw. Plyn ...

ocenił(a) film na 4
Simson_70

Co za przenikliwość światowca!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones