PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4492}
6,3 731
ocen
6,3 10 1 731
Ceremonia pogrzebowa
powrót do forum filmu Ceremonia pogrzebowa

dziś leciał na TVP Kultura

ocenił(a) film na 10
anselmo76

Najlepszy film Jacka Bromskiego. Szkoda, że tak mało popularny, nie doczekał się nawet plakatu i wydania na DVD.

anselmo76

ja też go widziałem na Kulturze. bardzo mi się podobał. to jeden z tych filmów z lat 80-tych nakręconych w "stylu zachodnim". interesujący scenariusz. świetna rola Anny Romantowskiej ! jedyne co mi przeszkadzało, to paskudna muzyka - prymitywne melodyjki na syntezatorze - najchętniej wyciąłbym ją z filmu i wstawił jakąś nową, bardziej subtelną :)

ocenił(a) film na 1
tipopo

muzyka i sceny walk;) Film na początku bardzo intrygujący, później trochę się pogubiłem w tych romansach, ale ogólnie na plus

nick_39

ale scena finałowa, w której Teresa (Romantowska) miażdży psychologicznie Jana (Machalica) była pierwszego sortu.

ocenił(a) film na 6
tipopo

Plusy - zwrócenie uwagi na temat różnicy między etyką i moralnością, więc między górnolotnym gadaniem, czy nawet naukowym pisaniem, a bezrefleksyjnym łapaniem okazji erotycznych. Ani jedna osoba nie była świętą. Tak jak i Tobie, przeszkadzała mi ścieżka dźwiękowa (zwana czasem muzyką, he, he) , ale także słaba gra dzieci (do tego po znajomości: Gruza i Kolberger), beznadziejna scena walki i słabe kadrowanie. W sumie jednak film na plus.

Krzypur

"beznadziejna scena walki"


...czyli TRADYCJA u Bromskiego. Wypadały i wypadają u niego te sceny zawsze idiotycznie.
Nawet w filmach sensacyjnych - od pierwszego polskiego "amerykana", skądinąd bardzo udanego: "Zabij mnie glino", po współczesne "Uwikłanie" (ten film już dużo gorszy, zwyczajnie spieprzył świetną powieść).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones