Odtwórz Zwiastun nr 1 2:12
Film

Undisputed

2002 1 godz. 36 min.
7,0 23 330
ocen
7,0 10 23330
4 441
chce zobaczyć
{"rate":3.33333,"count":3}
{"id":"32900","linkUrl":"/film/Champion-2002-32900","alt":"Champion","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/29/00/32900/6913928.2.jpg"}
Mistrz świata wagi ciężkiej zostaje skazany za gwałt. W więzieniu otrzymuje propozycję stoczenia walki bokserskiej z czempionem zakładu karnego.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Champion
Champion (2002) Zwiastun nr 1 2:12
Champion | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2002 | Film Mistrz świata w boksie wagi ciężkiej, George "Iceman" Chambers ([person=2816]Ving Rhames[/person]) zostaje skazany za gwałt. Trafia do więzienia, w którym przebywa Monroe Hutchen ([person=281]Wesley Snipes[/person]) - przez współwięźniów uważany za bezdyskusyjnego mistrza bokserskiego. Pomiędzy dwoma "mistrzami" rodzi się napięcie. Sytuację postanawia wykorzystać gangster Emmanuel "Mendy" Ripstein ([person=42642]Peter Falk[/person]), który odsiaduje dożywotni wyrok, ale nadal ma dobre układy w mafii i wśród władz więzienia. Nakłania on Icemana do wielkiej walki bokserskiej, obiecując w zamian wcześniejsze zwolnienie.

Mistrz świata w boksie wagi ciężkiej, George "Iceman" Chambers (Ving Rhames) zostaje skazany za gwałt. Trafia do więzienia, w którym przebywa Monroe Hutchen (Wesley Snipes) - przez współwięźniów uważany za bezdyskusyjnego mistrza bokserskiego. Pomiędzy dwoma "mistrzami" rodzi się napięcie. Sytuację postanawia wykorzystać gangster EmmanuelMistrz świata w boksie wagi ciężkiej, George "Iceman" Chambers (Ving Rhames) zostaje skazany za gwałt. Trafia do więzienia, w którym przebywa Monroe Hutchen (Wesley Snipes) - przez współwięźniów uważany za bezdyskusyjnego mistrza bokserskiego. Pomiędzy dwoma "mistrzami" rodzi się napięcie. Sytuację postanawia wykorzystać gangster Emmanuel "Mendy" Ripstein (Peter Falk), który odsiaduje dożywotni wyrok, ale nadal ma dobre układy w mafii i wśród władz więzienia. Nakłania on Icemana do wielkiej walki bokserskiej, obiecując w zamian wcześniejsze zwolnienie.

boxoffice
$15 220 548 na świecie
$12 764 657 w USA
$2 455 891 poza USA
budżet
$20 000 000
studio
Amen Ra Films / Hollywood Partners / Millennium Films / Więcej...
data produkcji
2002
tytuł oryg.
Undisputed
inne tytuły
Niepokonany (tytuł roboczy) Polska
Niepokonany. Część 1 (alternatywna pisownia) Polska
Champion Polska
Undisputed - Sieg ohne Ruhm Niemcy
Więcej...
Podczas przygotowań do roli Wesley Snipes trenował boks pod okiem Emanuela Stewarda - członka Międzynarodowej Bokserskiej Galerii Sław, który w przeszłości szkolił między innymi Thomasa Hearnsa i Lennoxa Lewisa.
Kiedy Mercer jest w narożniku widzimy, że zakłada walkie talkie na swój pas, natomiast w następnym ujęciu, kiedy reaguje na cios Chambersa robi to ponownie.
Zdjęcia do filmu kręcono w więzieniu stanowym High Desert State Prison oraz w Las Vegas (Nevada, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Tytuł

  użytkownik usunięty

  Nie ma to jak anglojęzyczny tytuł, który w polskiej wersji zostaje zamieniony na inne angielskie słowo. Może się czepiam, ale to dość kompromitujące.

 • Twardym trza być!

  Penguin27 ocenił(a) film na 6

  Więzienny, dobrze pokazany boks. Przyzwoite role murzynów. Całkiem niezłe męskie kino.

 • 3/10

  vodomen ocenił(a) film na 7

  zazwyczaj tak jest ze to pierwsza czesc jest najlepsza a reszta zarobkowe gowno w tym przypadku jest odwrotnie pierwsza czesc dno i shit kolejne co czesc tym ciekawiej i lepsza fabula

 • 6/10

  reptile2006 ocenił(a) film na 6

  Niby nic nadzwyczajnego a jednak bardzo się podobało... oglądając film czułem kino klasy B... mimo to losy dwóch pięściarzy strasznie wciągają... seans mija szybko i przyjemnie... 6/10 !

  2
  • James 'Iceman' Chambers = Mike Tyson

   Dibo

   Wszystko pasuje... :)