Fisher Stevens I

Steven Fisher

6,8
2 372 oceny gry aktorskiej
Fisher Stevens I
Fisher Stevens w wieku 13 lat przeniósł się z rodzinnego Chicago do Nowego Yorku, aby oddać się karierze aktorskiej. Miał jednak spore trudności ze znalezieniem pracy. Jego nauczycielem aktorstwa był Dan Fauci. Kiedy miał 14 lat zagrał w swoim pierwszym "profesjonalnym" przedstawieniu, była to rola Harrego w muzycznej wersji Dickensowskiej powieści "A Christmas Carol". Innymi produkcjami w których wystąpił były, m. in. "Torch Song Triology", czy "Brighton Beach Memories". Pozatym tańczył i śpiewał w kilku musicalach. Jego debiutem filmowym był horror "The Burning", w którym zagrał gdy miał 16 lat. Grał także w serialach telewizyjnych.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 listopada 1963

miejsce urodzenia: Chicago, Illinois, USA

wzrost: 170 cm

Oscar
Zdobył Oscar, 3 inne nagrody oraz 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Alexis Bloom, 2 dzieci: córka Paloma i syn Otis
Po przystąpieniu do Screen Actors Guild w związku z pracą nad filmem "The Burning" (1981), zmienił imię na Fisher Stevens jako, że w gildii był już aktor o nazwisku Steven Fisher.
W 2008 roku wystąpił w reklamie telewizyjnej aparatu fotograficznego Nikon CoolPix S60.
Był brany pod uwagę do roli Vince'a Korsaka w serialu "Partnerki". Angaż otrzymał Bruce McGill.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

chlopaka Phoebe , psychoterapeutę ktory w krotkich zdaniach diagnozuje każdego z przyjaciół ? "..pamiętaj Moniko to tylko ciastka , nie miłość " :)))

W filmografii brakuje roli z serialu Czarna lista. Z tego co pamiętam gra Marvina Gerarda. Ciekawa rola. Szczególnie w ostatnim sezonie poświęcono więcej czasu jego postaci.

Świetna rola młodego reżysera i producenta

Większość kojarzy go z kilku odcinków w Lostach, ale mało kto wie że zdobył w tym roku oskara, ale nie za gre aktorska... a za najlepszy dokument pełnometrażowy. Film o delfinach btw :)

Hinduski wynalazca z "Krótkiego spięcia" to chyba jego najbardziej znane wcielenie. Widziałem go też w "Drugiej prawdzie", gdzie zagrał Davida Mariotta. Szkoda, że nie rozbudowali tej postaci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones