PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628894}
5,5 13 158
ocen
5,5 10 1 13158
7,0 5
ocen krytyków
Chirurgiczna precyzja
powrót do forum filmu Chirurgiczna precyzja

Bardzo, ale to bardzo dziwny film. I mam jeszcze bardziej mieszane uczucia.
To oczywiście opowieść o dojrzewaniu i przez większość czasu twórcy podeszli do niej tak jak zwykle w tego typu historiach. Jest więc problematyka pierwszej inicjacji, jest konflikt z rodzicami, jest wyobcowanie, oraz kłopoty w szkole. Jakby nie patrzeć to w 80% jest zwyczajna historia wkraczania w dorosłość i obraz młodzieńczego buntu. Tylko te 20% które zmienia postać rzeczy sprawia że film nabiera nowego wymiaru. Bohaterka jest nie do końca normalna, w jej snach krew leje się strumieniami, a ona stara się by tak samo było w życiu.
Spora doza makabry, surrealizmu, kilku chorych pomysłów oraz AnnaLynne McCord która zagrała genialnie każą mi przymknąć oko na fakt że za twórcy omówili już problemy poruszone milion razy (trochę inaczej niż zwykle, ale jednak). No i mam problem z zakończeniem. W zasadzie już w połowie filmu byłem pewien że tak się to mniej więcej dopełni. Tyle tylko gdy już ostatnia scena się pojawia, mimo swojej przewidywalności i tak daje kopa. Wciąż krąży mi po głowie.
Tak więc polecam. Choć nie każdy to strawi, nie każdego zauroczy ocean wizji bohaterki oraz jej osoba, która budzi dość sprzeczne uczucia.

Lucky_luke

... rzekłbym dramat obyczajowo-psychiczny?. Mamy problemy i są "dziwne" momenty. Nie staram się zrozumieć tego filmu bo jest zbyt psychodeliczny. Takich rzeczy nie wolno tłumaczyć, je się po porstu ogląda.. i albo ciekawią albo nie. Ja szczerzę mówią myślałem, że Pauline ma jakieś skłonności do nekrofilii i fabuła dąży do odbycia stosunku z kimś "nieświadomym".. Na szczęście, aż tak mocny ten film nie był.. uff.. Mimo to i tak ciężki klimat. Nie oceniam bo nie umiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones