PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36750}
6,6 56 167
ocen
6,6 10 1 56167
6,1 11
ocen krytyków
Ciało
powrót do forum filmu Ciało

Nie oglądałem tego filmu i wcale nie zamierzam go obejrzeć, a to wszystko z podstawowego powodu, bo to jest film POLSKI!!!!
Nie, nie chce wcale urazić tutaj całej polskiej twórczości... tylko jej współczesność. Dlaczego nasi scenarzyści, reżyserzy piszą komedie? Obecnie Najlepsze polskie filmy to komedie i zarazem najgorsze filmy to komedie. Dlaczego nie możemy zrobić thrillera czy dramatu? Nie wiem czy to jest odstraszające, bo potrzebne pieniądze itd. ale przecież dla chcącego nie ma nic trudnego. najlepszy przykład to doskonały film: "Telefon" zrobiony za grosze!Cała akcja filmu, ponad godzinę czasu, główny bohater spędza w budce telefoniczniej - i co? Film odnosi sukces. Chodzi o pomysł, fabułe, jakąś koncepcje... Czy ja prosze o wiele - chcę po prostu doczekać się polskiego filmu z grugim dnem, a nie ze starą otoczką!!!
Nie chce mi sie z wami gadać...

użytkownik usunięty
Waser

no to sie zdziwisz
tez nie znosze Pazury grajacego wszedzie debila z 13-ego posterunku i innych oklepanych banalow. ALE TEN FILM JEST INNY. autentycznie! za mala kaske, oryginalny pomysl, zabawne dialogi i gagi. powstawiali tez krociutkie wzaorowe animacje no i te niby nie zwiazane ze saba watki - jak u TARANTINO. idz synu a po obejrzeniu przepros ladnie!

na pewno nie przeprosze...
Nigdzie nie napisałem, że nieznoszę Pazury, chodź ten aktor czasami faktycznie drażni kompletnym debilizmem ALE TO JEST WŁAŚNIE JEGO FACH. Pazura jest stworzony do komedii, nawet bezczelnych, zupełnie jak Jim Carrey. Co więcej uważam że NAJŚWIESZNIEJSZE komedie współczesne (polskie)to właśnie te z jego udziałem ("killer", "Kariera Nikosia Dyzmy"). Natomiast jeżeli chodzi o film "ciało" to naczytałem się zbyt wielu recezji typu: "...kolejna, nieśmieszna, polska komedia.." że bardzo się do niej zniechęciłem! Ale tak naprawdę niechodziło mi w poprzednim komentarzu o ten film, przecież go niewidziałem, to był pretekst do napisania co myślę o Polskim kinie! Więc wybacz za co mam przepraszać????

użytkownik usunięty
Waser

no to pogadajmy
skoro mowisz, ze polska kinematografia jest taka slaba to pozwol, ze wymienie pare swietnych polskich filmow z ostatnich lat: SZTOS, DŁUG, EDI, ŻYCIE JAKO ŚMIERTELNA CHOROBA...., DZIEŃ ŚWIRA

hahaha
Fakt podałeś tu może ze dwa tytuły o których zapomniałem, ale ja odnisiłem sie do ogóły, a ten przyznasz, że nie prezentuje się najlepiej. Acha.. jeżeli uważasz, że Dzień Świra był ŚWIETNYM polskim filmem to jesteś w błędzie! Oczywiście to tylko moje subiektywne zdanie ale ten film był jednym z najbardziej porąbanych filmów jakie zdarzyło mi sie obejrzeć!! Naprawdę nudny i żałosny!

ocenił(a) film na 9
Waser

żałosny
jesteś w swojej wypowiedzi i podejściu nie tylko do filmu polskiego ale również filmwebowców. Nikt się o rozmowę z Tobą nie prosi, bo chyba nie ma o czym gadać chyba że o Twoich kompleksach małego polaczka.
Poza tym film "Ciało", jak jeszcze kilka produkcji polski, uważam za duży sukces w polskiej kinomatografii. Polecam, ale tylko wybrednym i niezakompleksionym :)

bebequex

:/???
Nie wiem do końca w czym jestem żałosny: czy w tym, że oglądam tylko kiepskie filmy polskie i zręcznie omijam te świetne, żeby móc teraz z tobą o tym pisać, czy może dlatego że otworcie to mówie na forum filmwebu - pogadajmy p tym.
Wybacz jestem zbyt bardzo zakompleksiony, żeby odpowiedzieć sobie sam na to pytanie:D:P
A tak na poważnie: to kto jakie lubie filmy zależy od jego gusta, bardzo mi przykro że te (polskie) które ja oglądam w nie nietrafiają, jestem troszeczkę bardziej wymagający!! I to pewnie we mnie jeste takiego żałosnego, bardzo prosze o weryfikacje.

ocenił(a) film na 9
Waser

co i dlaczego,
żałosne jest to np.: że całkowicie przekreślasz polskie filmy,
może faktycznie oglądasz (oglądałeś) tylko te kiepskie, a jest ich wiele - temu nie zaprzeczam, ale tak samo wiele kiepskich filmów płynie aż nas wręcz zalewa z zachodu, więc nie rozumiem Twojego zaparcia (hhm)
żałosne jest to np.: że wyrażasz swoje oczekiwania przytaczając jakieś porównanie prawie że z kosmosu gatunkowego, i jeszcze do tego wszystkiego rzucasz że "nie chce mi się (z wami) gadać" jakbyś był najnormalniej w świecie fanem 'psów'.
Ogólnie całe Twoje podejście do sprawy jaką jest w tym przypadku film 'ciało' wydaje mi się Ż A Ł O S N E
oczywiście nie bierz tego tak do siebie, kilka chwil a zupełnie zapomnisz że coś takiego jak ciało istniało (jakie to ironiczne),
we mnie przynajmniej pozostanie wspomnienie dobrego humoru twórców

bebequex

wyjaśnienia
PO pierwsze ja wcale nie przekreślam polskich filmów, tylko te współczesne co podkreśliłem, dodając jednocześnie że w wieksdzości.
Po drugie cycat, który przytoczyłeś/aś (no właśnie z kim mam przyjemność się kłócić???) z psów - no fakt był troszeczkę żałosny ale to była odpowiedź na komentarz innego użytkownika który mnie nim zdenerwował i cała moja odpowiedź była w odwecie ironiczna.
Nie wiem po prostu dlaczego Polskie filmy komercyne (puszczane w kinach) to w większości komedie. Ja po prostu nie jestem fanem tego gatunku!!!

użytkownik usunięty
Waser

może jednak?
proponuje zobaczyć SHOW Cezarego Pazury, a i CIAŁO warto by zobaczyć przed tak radykalną oceną, pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones