PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123383}

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

The Curious Case of Benjamin Button
7,7 510 209
ocen
7,7 10 1 510209
6,3 42
oceny krytyków
Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
powrót do forum filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Genialny film.

ocenił(a) film na 9

Przepiękna alegoria przemijania opowiedziana niejako od końca. Cudo. Subtelny i miejscami poetycki obraz ulotności bytu i bezsilności człowieka wobec upływajacych minut. Zwolennikom kina "zabili go i uciekł" zdecydowanie odradzam. Nie zrozumieją.

cezarro

Wg mnie można go również odradzić zwolennikom fatalizmu. Subtelny-to dobre określenie. Zresztą wydaje mi się, że to film z gatunku tych, które wywołuję częściej skrajne emocje: albo zachwyt, albo niechęć.

ocenił(a) film na 9
otocjon

a dlaczego niechec? Przeciez to prosta i pieknie opowiedziana historia o milosci. Przede wszystkim o milosci.
A kogo moze zniechecac milosc? :-) Milosc, zwlaszcza tak wielowymiarowa, moze tylko budzic zachwyt. I tesknote.
Ostatnia scena niesamowicie piekna. Kwintesencja milosci bezwarunkowej.

ocenił(a) film na 5
cezarro

Właściwie można przedstawić życie dowolnego człowieka i nazwać je "alegorią przemijania". Tutaj był ciekawy pomysł z bohaterem, który młodniał, ale na tym pomysły się niestety skończyły. Reszta wydaje się pusta.

ocenił(a) film na 7
tunker

Jak dla mnie to był film o wszystkich innych, tylko nie o Benjaminie. Jak dla mnie głównym przesłaniem było to, że trzeba się w życiu spełniać na przekór wszystkiemu co nas spotyka (Daisy) i nigdy nie jest za późno, by się zmienić, zacząć naprawdę żyć (Elizabeth). Według mnie Benjamin był tylko "negatywem"(takim z aparatu;) ), na którym mogliśmy zobaczyć, że niezależnie od wszystkiego czas przeminie, nawet, kiedy pokonuje się go "do tyłu". Ale rzeczywiście, film bez rewelacji.

ocenił(a) film na 9
tunker

Życzyłbym sobie i wszystkim kinomaniakom aby wszystkie "puste" filmy miały takie zdjęcia, muzykę, scenografię, efekty specjalne itd...

ocenił(a) film na 5
ppp84

To prawda, tym bardziej szkoda, że do wymienionych przez Ciebie elementów nie dostaliśmy ciekawej historii.

ocenił(a) film na 9
tunker

Dla mnie historia była ciekawa, może tylko za bardzo rozciągnięta. No i jeszcze ten Brad jakiś taki nijaki...

cezarro

Bez przesady -temat przemijania ,ulotności bytu i bezsilności człowieka jak piszesz ,wyłożony jak na patelni. Nawet jeśli obraz subtelny i miejscami poetycki ,opowiedziany w taki sposób, że i zwolennicy kategorii "zabili go i uciekł " zrozumieją.
Inna sprawa ,czy przetrzymają 3 godziny;))

ocenił(a) film na 10
cezarro

'Zwolennikom kina "zabili go i uciekł" zdecydowanie odradzam' - ja również.

ocenił(a) film na 10
cezarro

świetny, bardzo lubię takie kino. Nieoczywiste, emocjonalne. No można było łezkę uronić.

ocenił(a) film na 10
cezarro

wracam do tego filmu jak bumerang. Też zataczam koło ;)

ocenił(a) film na 10
cezarro

Po trzech seansach usnuła mi się pewna teoria związana z (Spoiler)
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
ze śmiercią Benjamina i wątpie że może być 100% ale ciekaw jestem czy fan filmu nie miał wrażenia czy ten zegar który ikonicznie cofa wskazówki od momentu jak został włączony to nie przypadkiem był przyczyną narodzin Benjamina no i kiedy ten zegar został zdjęty i zmieniony to w tym samym dniu Benjamin zmarł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones