PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=28}

Cienka czerwona linia

The Thin Red Line
7,6 96 543
oceny
7,6 10 1 96543
8,0 28
ocen krytyków
Cienka czerwona linia
powrót do forum filmu Cienka czerwona linia

Tak jak w temacie z filmu można by wyciąć około godziny scen i tylko na tym by zyskał. Mnóstwo
bezsensownie przegadanych scen, pseudofilozofowania. Całe szczęście fenomenalna obsada,
doskonałe sceny walk go ratują.

ocenił(a) film na 8
gogal1204

Też uważam, że za długi. Nie musieliby wycinac żadnych mądrości, po prostu wystarczy mówic szybciej żeby aż tak nie przedłużac. Ale poza tym doskonałe zdjęcia, świetna muzyka i film zrobiony znakomicie.

gogal1204

Pierwotna wersja trwała niemal 6 godzin ;).

ocenił(a) film na 10
RustyRyan

Wiedziałem o tym i chętnie bym obejrzał.

zero99

Szkoda, że jedyne co z niej pozostaje to kilka scen z Rourkem, Brodym i Reillym, które ostatecznie nie znalazły się w kinowej wersji :((

ocenił(a) film na 9
gogal1204

Jeśli ktoś chce obejrzeć jedynie dobre sceny batalistyczne, to jest mnóstwo ciekawszych dla niego filmów, choćby Szeregowiec Ryan. Jednak jeśli ktoś chce doświadczyć w filmie wojennym jeszcze czegoś głębszego, bo nie uważam warstwy poetyckiej i filozoficznej tego filmu za pseudofilozofię, to myślę, że jest to film dla niego. Ja ten film smakuję, za każdym razem odnajduje coś innego, podczas gdy Szeregowiec Ryan jest świetny za pierwszym razem, drugim razem ogląda się pewne szczegóły, a za czwartym zobaczeniem film robi się nudny. Jest to bardzo prosta historia. Tak, uważam Cienką Czerwoną Linię za film lepszy od Szeregowca Ryana, a już na pewno głębszy. Trzeba czegoś więcej, by zrozumieć te płynące godziny.

ocenił(a) film na 10
slyko

Zgadzam sie w 100 % z przedmowca

ocenił(a) film na 7
gogal1204

Dokładnie, dogłębność zastąpiła tu już trochę spójny przekaz.......

ocenił(a) film na 7
arkonia

Zgadzam się.Gdyby był bardziej treściwszy tylko by zyskał na jakości.

gogal1204

Pocieszę cię, że pierwotnie ten film miał 6 godzin. A pseudofilozoficznego bełkotu i banałów a'la Coelho była tu jeszcze jak na Malicka umiarkowana ilość. Później jego filmy w zasadzie głównie z nich się składały ;)

ocenił(a) film na 9
gogal1204

Chyba nie czytałeś książki i nie zrozumiałeś sensu filmu który jest na jej podstawie zrobiony. Jeśli liczyłeś na nawalanke herosów to nie to kino i nie ten rezyser. Polecam filmy klasy B nie będziesz musiał myśleć nad fabułą

Depciu

Otóż to. Ja jeszcze nie ogłądałam filmu, ale jestem w trakcie lektury książki. W zasadzie wszystkie zarzuty skierowane pod adresem filmu znajdują wytłumaczenie w książce. To znaczy, James Jones ukazuje wojne z perspektywy żołnierzy, ich przemyślenia, uczucia, reakcje na to co widzą, ich wewnętrzme przeżycia. Być może w filmie nie udało się tego tak dobrze pokazać, nie wiem. Gdy skończe książkę, to obejrze film i porównam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones