PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8228}

Cinema Paradiso

Nuovo cinema Paradiso
8,1 74 266
ocen
8,1 10 1 74266
8,2 32
oceny krytyków
Cinema Paradiso
powrót do forum filmu Cinema Paradiso

Ten bajeczny film w pewnym momencie zaskakuje przewrotnością. ( SPOILER ) Sielskie życie w małym miasteczku rozrywa grad zdarzeń. Wojsko, utrata miłości, strata pracy. Wtedy najwiekszy i najserdeczniejszy przyjaciel mówi do Toto : wyjedź i nie wracaj. Oczywiste jest jednak, że nie chodzi o to aby zapomniał całkowicie o cudownym czasie spedzonym w miasteczku, moim zdaniem w tej historii kryje się cenna rada i poważna przestroga. Jeżeli nie widać konretnej perspektywy, nie należy trwać w miejscu które było dla nas szczęśliwe kiedyś, może w bardzo bliskiej przeszłości ,bo dalsze niepowodzenia i niewykorzystane okazje wypaczą nam ten obraz. Wtedy niegdysiejsze rajskie ogrody staną się ciasną, obślizgłą celą ,cuchnącą własnymi niepowodzeniami. Dzięki tej radzie Toto mógł wrócić jako Pan i na nowo rozkoszować się tym, co kochał w momencie wyjazdu.

ocenił(a) film na 10
Gebodupa

dokładnie dokładnie dokładnie

W ogóle wydaje mi się, że aby wrócić, trzeba czasem uciec. Wtedy taki powrót jest coś wart.

ocenił(a) film na 9
karoleuro2012

To prawda...

Gebodupa

naprawdę ładnie napisane:)

ocenił(a) film na 8
Gebodupa

Podoba mi się takie wyjaśnienie...Myślę, że jest w tym dużo prawdy.

ocenił(a) film na 10
Gebodupa

To bardzo dobra interpretacja.Chcę tylko jeszcze napisać ,że życie Salvatore było jak filmy ,te filmy z których Alfredo na rozkaz księdza wycinał sceny miłosnych uniesień.Życie "Toto" było wybrakowane ,tak jak wybrakowane były filmy.
(SpoileR) I tu pragnę dodać ,że wersja 3 godzinna pokazuje końcową scenę w całkiem innym świetle.
W wersji 3 godzinnej Toto po latach odnajduje dawną miłość , zamykając tym samym wątek miłosny swojego życia,zapełnia lukę.Co symbolicznie jest przedstawione w finałowej scenie.

ocenił(a) film na 10
tomekziomek111

Gdzie można obejrzeć pełną wersję filmu???

ocenił(a) film na 8
tomekziomek111

W zasadzie, to on jej tak do końca nie zamyka w tej wersji filmu. Dla jego ukochanej jest to domknięcie, ale on jakby otworzył ranę na nowo. Smutne to i piękne. Tylko wersja reżyserska!

ocenił(a) film na 10
Gebodupa

Dla takich komentarzy warto tu być. :)
Absolutnie się zgadzam, choć nie potrafiłam ubrać tego w słowa.

Gebodupa

Możliwe że masz rację ale mi się wydawało że on żałował tego że wyjechal, że nie spędził czasu z najbliższymi, życie mu poleciało, zrobił karierę ale czasu nie cofnie, straconego czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones