PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=117158}

Cleo od piątej do siódmej

Cléo de 5 à 7
7,5 4 183
oceny
7,5 10 1 4183
7,8 16
ocen krytyków
Cleo od piątej do siódmej
powrót do forum filmu Cleo od piątej do siódmej

podobnie jest w tym przypadku. swietnie stworzona postac cleo/ flory. wiarygodna, naturalna, gleboka, zywa. odczuwalem ogromna przyjemnosc estetyczna patrzac na nia.swietnie ''skrojona'' postac.

dramat egzystencjalny bohaterki zostal ujety lekko (doslownie), z duza prostota i wyczuciem. subtelnie poruszane kwestie moralnosci, niby przypadkiem, w trakcie zwyklej pogawedki, spaceru, przejazdzki.
bardzo silnie zaakcentowany jest natomiast kobiecy punkt widzenia. intryguja rozwazania na temat sposobu w jaki kobieta jest postrzegana przez otoczenie.
i ten klimat paryza...
To me, this is a movie about looking on the bright side of life... from the point of view of someone who isn't. (komentarz niejakiej sary34 z usa). lepiej bym tego ujac nie potrafil.

''Te dwie godziny są okresem w którym dokonuje one przewartościowania swojego dotychczasowego życia.''
nie wydaje mi sie ze w 2 h mozna przewartosciowac swoje zycie. po prostu bohaterka postawiona pod sciana zaczyna miec watpliwosci i zaczyna odczuwac potrzebe zmiany. jedyna istotna zmiana jest otwarcie, albo moze lepiej, zainteresowanie sie innymi ludzmi, co wspaniale zarejstrowala kamera.

apropo katharsis to jest to spore naduzycie

warto!

użytkownik usunięty
lukaslondon

''Te dwie godziny są okresem w którym dokonuje one przewartościowania swojego dotychczasowego życia.''


Mam wrażenie, że to jest wystarczający czas aby zmienić swoje myślenie czy światopogląd.
Filmowo przyzwyczaiłam się, że film zamyka się w kanwie jednego dnia (mówię o podobnych eksperymentach filmowych) gdzie bohater zmienia się w ciągu jednego dnia lub jednej podróży. Dlaczego takie przewartościowanie nie może się dokonać w trakcie dwóch godzin?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones