PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10006320}

Coś w spłachetku ziemi

Something in the Dirt
4,7 474
oceny
4,7 10 1 474
Coś w spłachetku ziemi
powrót do forum filmu Coś w spłachetku ziemi

Pacze i płacze.

ocenił(a) film na 9

Film znaleziony na rottentomatoes w top 100 filmów z 2022 r. , na filmwebie ma ocenę 4.8/10 i negatywne komentarze. Jasne, każdy może mieć i wyrażać swoją opinię, ale dla osób, które weszły tutaj żeby zweryfikować, czy film da się oglądać - sprawdźcie, co ci panowie zrobili wcześniej, bo robią filmy specyficzne, zresztą różniące się poziomem, ale powiedziałbym, że im niższy budżet tym lepsze. A ten film miał raczej bardzo niski budżet. Praktycznie dwóch aktorów i jedna lokacja. Bliżej temu filmowi do Endless niż do Synchronic, tak dla tych co oglądali te filmy. Ponadto, żeby zachęcić mogę dodać, że po kilku minutach oglądania byłem przekonany, że ci sami ludzie zrobili Primer (nie zrobili, a i Primer widziałem wieki temu, ale skojarzenie jakby się nie patrzeć korzystne). No a dla tych, którym powyższe nic nie mówi: jest to film noszący szaty science-fiction z delikatnymi elementami horroru, bez potworów czy serii morderstw, ale niemniej wciągający.

GoD

To świadczy o braku dobrej kondycji intelektualnej społeczeństwa.

GoD

Trochę odkopuję, ale podobnie uczyniłem - sprawdziłem kilka portali aspirujących do miana bazy filmów… i co? No właśnie. Któraś grupa widzów ma zdecydowanie problem z prawidłową oceną tego filmu. Polacy? Amerykanie? Anglicy? Biorąc pod uwagę, że nasze wiecznie niezadowolone poletko jest w tym przypadku odosobnione, to chyba z nami coś nie tak.

Choć mi film się podobał, nie był jakimś wybitnym dziełem, to wciąga na tyle, że obejrzałem cały bez jednej przerwy. Może po prostu lubię tak kręcone twory. Kamera i muzyka były super.

ocenił(a) film na 2
GoD

Dla takich koneserów, jak wy, wystarczy, żeby film był "bez potworów czy serii morderstw", a już jest niemalże wybitny. Dla mnie powoływanie w filmach potworów czy serii morderstw w ogóle nie jest interesujące, ale nie znoszę wydumanych, nudnych prezentacji, gdzie po pierwszej projekcji sztaby krytyków i pseudokrytyków zastanawiają się miesiącami "co autor miał na myśli". Sztuka filmowa to rozrywka i tak została u zarania swoich początków pomyślana. Należy się tego trzymać. Oczywiście, jest rozrywka na różnych poziomach, czasami bardzo prymitywna, ale to nie oznacza, że przestaje być wtedy rozrywką. Przynajmniej usiłuje nią być...

ocenił(a) film na 7
GoD

Lubię filmy Moorhead'a i Bensona, do Something in The Dirt przymierzałem się z 1,5 roku i w końcu obejrzałem. Mi się podobał i ciężko było się oderwać (chociaż ostatecznie film powinien być 20 min krótszy). Dwóch kolesi, któym życie nie wyszło są świadkami paranormalnych wydarzeń i przez 2h palą fajki i dywagują nad pseudonaukowymi i paranoicznymi teoriami - które są przyjemne do słuchania i oglądania, a jakże!

To mega specyficzny film, jak podobnie zresztą wszystkie ich poprzednie, za wyjątkiem najbardziej "hollywoodzkiego" Synchronic. Tematyka, tępo i klimat filmu nie jest dla każdego, więc się nie dziwię, że taka jest ocena. Ja od wielu lat mam zasadę, że nigdy nie patrzę na średnią ocen. Czytam opinie, recenzje, mam zaufane osoby, których opinią ufam - zawsze warto się ostatecznie przekonać samemu czy coś jest dobre czy nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones