PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=618821}
6,2 3 426
ocen
6,2 10 1 3426
6,1 11
ocen krytyków
Code Blue
powrót do forum filmu Code Blue

To zdecydowanie nie jest film o samotności.
To jest film o świadomym wyobcowaniu, mizantropii, pustce emocjonalnej, tłumionych instynktach i patologii, jaka się może się z takowej mieszanki urodzić.

vilkatla

Mizantropia - musiałem sprawdzić. Ocenę ma dość dużą bo 6,5 ale jakoś boję się zaatakować ten film. Oglądać jak to ujęłaś świadome wyobcowanie to musi być smutne.

MacGregor82

Słusznie się boisz, bo ten film jest przerażający. Przynajmniej dla mnie był, dał mi mocnego kopa w głowę - szczególnie, że nie było wyczekiwanego katharsis. Film się urywa, a cały brud zostaje i trzeba sobie z nim poradzić samodzielnie.
Niesamowicie ciężki, gorzki, przytłaczający i bardzo bardzo prawdziwy. I perfekcyjnie nakręcony.

vilkatla

"Świadomym" wyobcowaniu??? :| No bez żartów. Chyba widzieliśmy inny film

ocenił(a) film na 5
Magda666

Dokładnie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
vilkatla

Nie zgodzę się, bo owszem, jest to film o samotności. Powiem więcej - to najstraszniejszy i najobrzydliwszy film o samotności, jaki widziałam. Bo pokazuje, co i ile jest w stanie znieść samotna kobieta, żeby tylko... samotną nie być. Straszne to i smutne :-(

ocenił(a) film na 5
vilkatla

To jest - przede wszystkim - film o tym, jak biologia przegrywa z duchem.... Dziwne? Bo nie ma tu niczego o duchowości? No właśnie, tak to się dzieje, gdy rządzi ciało.

ocenił(a) film na 7
vilkatla

Niezbadany jest labirynt ludzkiego mózgu !. Gdzie znajduje się, w nim, granica między normalnością a chorobą psychiczną !? Jakie bodźce powodują, że następuje przekroczenie tej granicy !? Czy bycie aniołem śmierci to jeszcze normalność czy już druga strona lustra !? Anioły też mogą popełniać błędy. Intrygujący temat, dobrze zrobiony i mimo, że z odrazą oglądałem ten film to dotrwałem jednak do końca, to bardzo kontrowersyjny film i może wywoływać skrajne odczucia - może dlatego warto go obejrzeć i dlatego polecam - 7/10!!!

ocenił(a) film na 8
vilkatla

W moim odczuciu film jest o tym, że mając nieuleczone sprawy własne nie możesz przynieść światu nic dobrego. I Bóg nie ma tu nic do rzeczy. Nota bene patrząc na bohaterkę widziałam zakonnicę. Bohaterka wydała mi się obsesyjno-kompulsywna, podobna do "Pianistki", na dalszym etapie destrukcji, uniemożliwiającym już współczucie widza.

ocenił(a) film na 5
vilkatla

.......

ocenił(a) film na 5
vilkatla

Bzdura.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones