PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=728264}
7,5 67 211
ocen
7,5 10 1 67211
7,2 4
oceny krytyków
Colonia
powrót do forum filmu Colonia

Dobrze zrealizowany film. Trzyma w napieciu od pierwszej minuty. Swietne role ,zdjecia, muzyka. Oparty na przerazajacych faktach.

Edyta_Wen

A gdzie miałaś okazję go widzieć? :)

ddawidek96

Obejrzalam go w kinie , w Wiedniu.

ocenił(a) film na 7
Edyta_Wen

nic dodac, nic ujac, podpisuje sie pod wpisem
film swietny

Edyta_Wen

również polecam!

ocenił(a) film na 8
Kokobello

i ja też ... Uff...

ocenił(a) film na 8
Edyta_Wen

Nygvist przerażający! Trochę zbyt amerykańska końcówka, ale i tak warty obejrzenia. Trzyma w napięciu!

ocenił(a) film na 3
Edyta_Wen

Mnie kompletnie nie wziął. Takie se kino na poziomie produkcji Hallmark. Emily też bez rewelacji.

ocenił(a) film na 9
Edyta_Wen

Dla mnie "tylko" 8.5/10.
-0.5 za plakat. Kurcze, obozy śmierci, tortury i zboczeńcy a na plakacie tylko Emma? Że co, film o Emmie? Naprawdę bardziej prymitywnego chwytu marketingowego nie dało się wymyśleć?
-0.5 za rolę Schäfera. No niestety nie czułem w nim ani charyzmy, ani zbytniej demoniczności. Jakoś ta rola nie przekonała, aby taki człowiek przez 40 lat trzymał za gębę małe miasteczko.
-0,5 za zakończenie. Toż na Okęciu nie byłoby większych problemów, a na takim lotnisku z uzbrojonym wojskiem i zdeterminowanym dowództwie? Nikt kół nie pomyślał przestrzelić?

ocenił(a) film na 8
zmechu

Plakat faktycznie kompletnie nie pasujący tez mnie od początku raził ;/
Znazłam taki:

https://www.google.pl/search?q=colonia&biw=800&bih=1280&prmd=minv&source=lnms&tb m=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjex5LCjMTMAhUCXBQKHWbuD1gQ_AUIBygC#imgrc=s-FT3nvy9Sxv4M%3 A

zmechu

Bez sensu odejmować filmowi punkty za plakat, który jest tylko życzeniem dystrybutora.

ocenił(a) film na 9
kokosoweniebo

Równie bez sensu jest odejmować punkty za aktorów, którzy są tylko życzeniem reżysera ;-)

zmechu

Tak, gdy odejmujesz punkty za to, że konkretny człowiek został obsadzony w danej roli. Nie, jeśli oceniasz grę tej osoby, patrząc szerzej

ocenił(a) film na 8
Edyta_Wen

Bardzo dobry film, trzymał w napięciu do końca. Dojrzała rola E. Watson, demoniczny Nyqvist i w dobrej formie Bruhl. Na wyroznienie zasluguje tez cioteczka w wykonaniu R. Carey.

ocenił(a) film na 5
Edyta_Wen

Ten film ma trzy bardzo widoczne wpadki:
1. Kiedy Lena ucieka z dormitorium, żeby zobaczyć co się dzieje z dziewczyną, którą zabrali drzwi są otwarte, jak Lena wraca drzwi są zamknięte ale nie na klucz, kiedy za chwilę wchodzi "Nadzorczyni" otwiera drzwi kluczem.
2. Kiedy Lena biegnie jak szalona wezwana przez guru przez ponad siedem minut nie jest zmęczona i nawet nie oddycha choć troszkę ciężej.
3. Dziewczyna z którą Lina nawiązuje kontakt pracuje w zupełnie innym sektorze niż pozostałe, choć śpi w tym samym dormitorium.

ocenił(a) film na 9
Anitanet

Następnym razem musisz włączyć sobie coś z Angeliną, jakiś majstersztyk w jej wykonaniu bo widać, że trudne filmy Cię męczą.

ocenił(a) film na 5
grygiel_m

Z tego co piszesz zrozumiałam, że jak ktoś znajduje błędy w filmie to dla Ciebie oznacza, że "trudne filmy" go męczą. Jeżeli chodziło Ci o Colonię, to to nie jest trudny film. Tło w tym filmie jest trudne, wątek główny natomiast został przeniesiony z filmu typu "melodramat i kino przygodowe". Główna bohaterka jest niewiarygodna. Zastanów się jakbyś się czuł i wyglądał po takim samym czasie spędzonym w miejscu, o którym mowa. Świeży, pachnący i uśmiechnięty. Z pewnością...

ocenił(a) film na 6
Anitanet

dokładnie tak; "trudne kino"? :D

ocenił(a) film na 9
Edyta_Wen

Oglądam filmy powyzej 7 pkt. ale temu dałem 9pkt. Film wywarł na mnie bardzo duże wrażenie, dla takich filmów kocham kino. Straszna opowieść o realnej historii i miłości dwojga ludzi. Polecam każdemu bo film trzyma w napieciu od samego poczatku do ostatniej sekundy a nawet wqr ienie siega zenitu nadal. Żadko kiedy film zostawia piętno i daje do myślenia jak człowiek może być zły. Czekam na film z Koreii płn. aż świat stanie w końcu w obronie ludzi tam cierpiących.

grygiel_m

W Korei Północnej chyba nie ma ropy, więc żadnej "pomocy" od wspaniałych "strażników demokracji" bym nie oczekiwał.

Edyta_Wen

trzyma w napięciu nie tylko od pierwszej ale też do ostatniej minuty :) świetnie zrealizowany i naprawdę świetnie zagrany. od dawna wiedziałam, że Daniel Brühl jest rewelacyjnym aktorem, bo wcześniej miałam okazję go zobaczyć w innych filmach, ale Watson bardzo mnie zaskoczyła. mam nadzieję, że w przyszłości zagra w innych, równie świetnych jak ten filmach.

ocenił(a) film na 8
Edyta_Wen

Film świetny! Ci niemieccy kolonialiści mają zdolności do zakładania sekt :) https://pl.wikipedia.org/wiki/Colonia_Dignidad

Edyta_Wen

A co jest niby przerażającego w zrobieniu porządku z komuchami?

ocenił(a) film na 6
ElRio

To samo co w robieniu porządku przez komuchów. W czym taki Pinochet jest lepszy od Bieruta?

ocenił(a) film na 9
Edyta_Wen

całkowicie się zgadzam. Jestem w ogromnym szoku po obejrzeniu, bo właśnie skończyłam. Mocne kino. Dające do myślenia. A najbardziej przeraża mnie to, że to wszystko mogło dziać się naprawde i to wcale w nieodległej przeszłości.

maaajenka

Tak, to jest przerazajace. Zwykle ogladamy takie straszne historie na ekranach kin i trudno nam uwierzyc, ze okrucienstwo i cierpienie zdarza sie tez w czasie terazniejszym w naszym swiecie. To smutne bardzo.

ocenił(a) film na 9
Edyta_Wen

dlatego film robi takie wrażenie na odbiorcy. A poza tym cały czas trzyma w napięciu, akcja jest niesamowita, do tego zaskakujące sceny, w ostatniej scenie po prostu tak mi serce waliło, po prostu denerwowałam się razem z bohaterami, ba, nie denerwowałam się, byłam przerażona.

ocenił(a) film na 5
Edyta_Wen

Ten film jest maksymalnie przeciętny i bzdurny.

ocenił(a) film na 4
pawel_nowakk

Zgadzam się w 100 procentach.straszna bajeczka

ocenił(a) film na 5
Sugar_beet

Chociaż takie ucieczki były naprawdę, to na pewno nie w tak bzdurny sposób, jak to pokazali na tym filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones