PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4648}
6,7 37 528
ocen
6,7 10 1 37528
6,4 9
ocen krytyków
Commando
powrót do forum filmu Commando

Przyznam szczerze, że nie miałem przyjemności obejrzeć Komando w dzieciństwie. Straszna szkoda, bo pewnie to był by mój ulubiony film. Dopiero wczoraj obejrzałem klasyk z Scharzeneggerem. Nie zmienia to faktu, że bawiłem się rewelacyjnie. Ten film to kumulacja wszystkiego co najlepsze i najgorsze w latach 80. Czerstwe dialogi, przerysowane aktorstwo, absurdalny i schematyczny scenariusz z jednej strony, a z drugiej świetne sceny akcji non stop, eksplozje, emocje, krew i napakowany Arnold z olbrzymimi giwerami ratujący córkę. Każda sekunda z Austriakiem to czysta przyjemność - czy to w roli kochającego ojca, czy to w roli wielkiego, mściwego weterana. Wszystkie te elementy tworzą wspaniałą mieszankę, guilty pleasure w najczystszej postaci. Teoretycznie ten film to gniot, gdyby nie tona frajdy jaką dostarcza. Polecam wszystkim fanom starego, dobrego kina akcji.

szmyrgiel

Skoro ktoś to ogląda po tylu latach po raz pierwszy i mu się podoba, to tylko potwierdza, że to dobre kino. Nie czepiałbym się mocno aktorów - co bo prawda Arnold talentem nie grzeszy, ale Vernon Wells czy Rae Dawn Chong zagrali świetnie, podobnie jak młoda Alyssa Milano. Film broni się wciąż także właśnie tym, że dialogi zawierają sporo dowcipu, co pozwala podejść do niego z przymrużeniem oka, jak do serii Szybkich i wściekłych, czy tym podobnych, które przecież wciąż powstają teraz, w XXI wieku.

Niezapomniana jest też ścieżka dźwiękowa Hornera (however udało mi się wychwycić jeden z muzycznych motywów z Obcego 2 :D).

Paradoksalnie scena, na którą za młodu wszyscy w Commando czekali, czyli ostatnia strzelanina, dziś wypada najgorzej z całego filmu (wyłączając walkę z Benettem) :D.

ocenił(a) film na 8
szmyrgiel

"Scharzeneggerem" Boze....

Pain_4

Tak, pomyliłem się, popełniłem literówkę w nazwisku aktora i co teraz z tym zrobisz? Czy to forum dyskusyjne na temat filmów (a konkretniej filmu "Komando" z Schwarzeneggerem), czy dyktando? Tutaj się rozmawia o filmie, czy o błędach ortograficznych? Jesteś użytkownikiem jak każdy inny, czy nauczycielką języka polskiego?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones