1 godz. 32 min.
6,7 35 286
ocen
6,7 10 35286
2 294
chce zobaczyć
5,7 6
ocen krytyków
{"rate":5.6666665,"count":6}
{"type":"film","id":4648,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Commando-1985-4648/tv","text":"W TV"}]}

Pułkownik Matrix (Arnold Schwarzenegger), emerytowany członek oddziałów specjalnych, wraca do walki po tym, jak jego córka (Alyssa Milano) zostaje porwana. Aby ją odzyskać Matrix musi zgładzić prezydenta jednego z państw w Ameryce Południowej. Pułkownik ucieka jednak swym prześladowcom i uzbrojony w cały arsenał różnorodnej broni wyrusza na ratunek swojej córce.

John Matrix (Arnold Schwarzenegger) należał do specjalnego oddziału komandosów. Teraz jest już na zasłużonej emeryturze. Zmienił tożsamość i żyje w leśnej głuszy ze swoją córką, Jenny (Alyssa Milano). Jednak starzy wrogowie nie dają za wygraną. Potrzebują Matrixa do wykonania jeszcze jednego zadania. Aby go do tego zmusić porywają Jenny jako zakładniczkę. Furia byłego komandosa sięga szczytu, staje się jednoosobową armią, nikt i nic nie może go powstrzymać.

opis dystrybutora dvd

Pułkownik John Matrix (Arnold Schwarzenegger) przez wiele lat był przywódcą specjalnego oddziału szybkiego reagowania. Kiedy jego ekipa nie była już potrzebna, zmuszony był do przejścia na wcześniejszą emeryturę. Obecnie mieszka w górach razem ze swoją 11-letnią córką, Jenny (Alyssa Milano). Pewnego dnia dziewczynka zostaje porwana przez byłego współpracownika Matrixa, Bennetta (Vernon Wells). Jej uprowadzenie zlecił dyktator małego kraju w Ameryce Południowej (Dan Hedaya), który został niegdyś odsunięty od władzy przez Johna. Aby odzyskać córkę, Matrix musi powrócić do stolicy tego kraju i zabić nowo wybranego prezydenta. Jest to jedyny sposób, w jaki porywacz może odzyskać władzę. Niestety misja nie będzie łatwa, ponieważ miejscowa ludność pamięta Johna jako bohatera, który obalił bezwzględnego tyrana.

Arnold Schwarzenegger w swoich najlepszych latach i w najlepszej formie. W "Komando" nie ma czasu na negocjacje i jakiekolwiek układanie się z wrogiem. Pościg, walka i zwycięstwo, czyli to co najbardziej lubimy. Wycofany ze służby pułkownik komandosów John Matrix (Arnold Schwarzenegger) żyje sobie spokojnie ze swoją córeczką z dala od ludzi. Jego wrogowie, wśród nich dawny kolega z wojska niejaki Bennett (Vernon Wells), zamierzają wykorzystać maszynę do zabijania jaką jest Matrix do swoich niecnych celów. Porywają dziewczynkę, a w zamian za jej uwolnienie pułkownik ma pomóc im w przejęciu władzy w jednym z karaibskich państewek. John Matrix strzałem z karabinu zamyka usta posłańcowi, który oznajmił mu to ultimatum i wyrusza w pościg. Najpierw samochodem, potem samolotem, łodzią aż w końcu staje na terytorium nieprzyjaciela. W tej akcji pomaga mu niewinna i czarująca Cindy (Rae Dawn Chong).

Axel
opis użytkownika

Pułkownik John Matrix (Arnold Schwarzenegger) zwany Komando, był dowódcą specjalnego wydziału szybkiego reagowania. Obecnie mieszka w małej górskiej miejscowości razem z jedenastoletnią córką, Jenny (Alyssa Milano). Pewnego dnia dawny współpracownik Komando, Bennett (Vernon Wells), porywa mu dziecko. Uprowadzenie dziewczynki zostało zalecone przez byłego dyktatora małego kraju w Ameryce Południowej, którego John odsunął niegdyś od władzy. Chce on zmusić Matrixa, by wrócił do stolicy tego państwa i zabił nowo wybranego prezydenta. W ten sposób bezwzględny szaleniec zamierza odzyskać władzę. Jednak komandos postanawia ratować córkę własnymi, sprawdzonymi metodami.

Rien
opis użytkownika