PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559895}
6,2 67 357
ocen
6,2 10 1 67357
6,1 22
oceny krytyków
Contagion Epidemia strachu
powrót do forum filmu Contagion - Epidemia strachu

Zła ocena

ocenił(a) film na 9

Czytając niektóre wypowiedzi stwierdzam, że niektórzy nie zrozumieli tego filmu (albo ja go źle zrozumiałem). Moim zdaniem Contagion miał nam ukazać nie tyle śmiertelny wirus, wartką akcję i wspaniałe efekty specjalne, co po prostu wprowadzić nas w to, jak powstaje epidemia i jak się z nią walczy. Przypadki w jakich może powstać śmiertelny wirus, takie jak spotkanie świni z nietoperzem, wydawałyby się niemożliwe, a jednak mogą się zdarzyć. W każdej chwili na świecie może pokazać się nowy wirus, a film to właśnie stara się nam przekazać i widać dokładnie jakie wtedy działania są podejmowane, jak reagują ludzie, jak się to wszystko toczy po kolei. Dziękuję za uwagę, to tylko moje skromne zdanie, nie zarzucam nikomu braku mózgu, tylko dlatego, że ocenił ten film na 1, nie życzę sobie również ataków słownych i wulgaryzmów w moim kierunku.

ocenił(a) film na 7
lukidg992

Zgadzam się. Ze wszystkich filmów o śmiercionośnych wirusach ten według mnie jest najbardziej realistyczny. Nie rozumiem też czemu większość ludzi uważa ten film za nudny... mi się wyjątkowo podobał a końcówka super! (:

ocenił(a) film na 8
FORRESTGUMP

Na mnie duże wrażenie zrobiła muzyka, stopniowała genialnie napięcie.

ocenił(a) film na 7
janicek69

Dokładnie

ocenił(a) film na 7
FORRESTGUMP

To widzę, ze mamy bardzo podobne odczucia po obejrzeniu. W pełni się zgadzam

FORRESTGUMP

Film wygląda, jakby był zrobiony na zamówienie. W celu takim, aby odpowiednio doedukować społeczeństwo. Jakaś epidemia zawsze jest możliwa, pseudonaukowy bełkot, profesjonaliści z rządowych organizacji, naukowcy poświęcający się dla ludzkości. A negatywnie przedstawiony jest ten dziennikarz krytykujący rządowe instytucje i doszukujacy się spisków - Jude Law. Pokazany jest jako przemądrzały, pozujący na przywódca ludu, manieryczne denerwujące zachowanie przed kamerą, sugestie, że on na tym najwięcej zarobił. Może film ma odpowiednio kształtować opinię publiczną. Do tego bardzo dobrze zrobiony, z klimatem, z odpowiednią obsadą, aby przypadkiem jakiś ludek nie pominął tej obowiązkowej pozycji.

ocenił(a) film na 8
malagos_fw

racja. ten film pośrednio pomaga rządom - każdy kto będzie poddawał w wątpliwość oficjalne komunikaty to oszołom z netu.
A co do Covid19 to jest cała masa teorii spiskowych. M.in. taka, że to cia stoi za pandemią która pogrąża konkurencyjne gospodarki - Chiny, Japonie, Koreę płd., Włochy i Niemcy. Do tego na bliskim wschodzie najwięcej zakażonych i ofiar jest w Iranie z którym USA 1-2 miesiące temu były na krawędzi wojny

ocenił(a) film na 1
malagos_fw

Zgadzam się, że to film na zamówienie. Jego głównym celem jest ukazanie szczepionek przeciw wirusom jako cudowne antidotum, a każdego, kto kontestuje ten fakt, jako skrajnego oszołoma, chcącego zarobić na krzywdzie innych. Zdaniem Billa Gatesa kryzys wywołany przez koronawirusa był nieunikniony i nadszedł czas, by wprowadzić głębsze, systemowe zmiany na całym świecie.
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/bill-gates-ostrzegal-przed-pandemia-wl acza-sie-w-walke-z-koronawirusem/6564hh1

Oto słowa filantropa Billa: „Dziś na świecie żyje 6,8 miliarda ludzi z perspektywą wzrostu do około 9 miliardów. Jeśli uda nam się osiągnąć duży sukces z nowymi szczepionkami, służbą zdrowia i działaniami w sferze urodzeń, będziemy w stanie obniżyć tę liczbę o 10-15%”

Nie wiem ile osób faktycznie umarło na Covid-19, ale jestem pewny, że szczepionki finansowane przez Gatesa zabiją znacznie większą ilość ludzi. Pytanie czy takie filmy mają sprawić, by ludzie przyjęli je dobrowolnie czy szczepienie będzie przymusowe.



wojtusk

to jak celem/zalozeniem jest depopulacja to juz samo w sobie jest bez sensu bo chyba chodzi o to zeby sie rozwijac, i tak wielkosc populacji posrednio w tym pomaga, rozwoj technologii mimo robotyzacji polega na coraz wiekszym przetwarzaniu zasobow, dochodza tez wiekszy udzial uslug w tym, to nie dziala tak jka w Elysium ze garstka bogaczy z armia robotow zrobi sobie skansen z ziemi, to juz predzej takei metropolis

nie wiem czy wynika to z tego ze stare dziady planuja przyszlosc ktorej juz nie sa czescia, cos jka francuscy generalowie w IIws nie zauwazyli ze swiat sie zmienil

przypomina to podejscie typu zrobmy lepszy samochod, dajmy mniejszy silnik zeby jechal wolniej,

użytkownik usunięty
wojtusk

Ojojoj....redukcja o 10-15% nie ma polegać na zabiciu ludzi :D, tylko na ulepszeniu służby zdrowia/medycyny/zwalczania chorób - w ten sposób aby ludziki np. w Afryce nie musieli tworzyc rodzin z 5-8 dzieci itp. Jeżeli obniży sie mocno smiertelność jak i przekształci odpowiednio społeczeństwo (usługi a nie rolnictwo) to ograniczy się przyrost naturalny.
Weźcie ludzie nie czytajcie "portali", tlumaczen ludzi po stażu tylko idzcie do zapisów wypowiedzi, do szanowanych źrodeł a zobaczycie ze Pan Gates nie zasugerował w żadnej swej wypowiedzi że chce pomordować ludzi :D

ocenił(a) film na 8

najlepszą metodą depopulacji jest dobra opieka medyczna i bogacenie się społeczeństwa - widać to na przykładzie krajów rozwiniętych. Wraz z rowojem hamuje wrost populacji, po czym zaczyna być ujemny i następuje depopulacja.

To przy okazji pokazuje, że nasze słynne 500+ nigdy nie miało na celu
wzrostu narodzin, bo powoduje wręcz coś przeciwnego czyli ich spadek (początkowy wzrost wynikał z innych czynników).

ocenił(a) film na 7
lukidg992

Wg mnie film jest generalnie zrobiony dobrze, ale jakoś mnie zanudził. Dlatego ocena poleciała o 2 oczka w dół.

ocenił(a) film na 5
lukidg992

W sumie to zgodzę się z tym że film jest najbardziej realistyczny z filmów o tej tematyce, jak i z tym że jest nudny.
Po prostu jedno wynika z drugiego. Ogólnie film nie jest zły, ciężko doszukać się w nim jakiś błędów, uchybień itp, ale też niczym nie przyciąga do ekranu.

ocenił(a) film na 3
lukidg992

Opisujesz ten film jak jakiś dokument:))A dokumentem nie jest tylko sensacją, która powinna być naładowana masą akcji.Film sensacyjny z brakiem zwrotów akcji i dobrego montażu jest filmem słabym."W każdej chwili na świecie może pokazać się nowy wirus"- dobrze że nas twórcy uświadomili o tym, bo pewnie nikt tego nie wiedział:):))

ocenił(a) film na 9
pokemon227

Nie wiem jakie są cechy sensacji, nie zagłębiałem się aż tak w temat kina... :P Jednak uważam, że mimo wszystko film był bardzo dobry pod względem sensacji, gdyż zwrotami akcji powinien być naładowany tylko wtedy, gdyby to był film akcji ;) Natomiast na FilmWeb pisze dość dokładnie "Dramat, Thriller, Sci-Fi". Owszem jednak, dokument to nie jest :D

ocenił(a) film na 3
lukidg992

OK jaki z tego dramat?Dno?Thrille który trzyma widza w napięciu, żaden?A może Sci-Fi z masą efektów specjalnych?Nie a więc gniot wychodzi;)

ocenił(a) film na 5
lukidg992

*jest napisane, na filmwebie JEST NAPISANE. Ludzie, błagam...

Zgadzam się z pokemonem, thriller to żaden, sci-fi żadne. Co najwyżej dramat, choć ja osobiście byłam dużo bliżej zaśnięcia niż płaczu. Ratuje go obsada (choć w tym filmie akurat ciężko by było się aktorsko wykazać) i strona wizualna. Ktoś pisał, że muzyka trzymała w napięciu, z kolei dla mnie była chwilami zbyt nachalna, ładowali ją wszędzie gdzie się dało, niepotrzebnie dominowała nad niektórymi scenami.

ocenił(a) film na 5
Nilith

Popieram. Dodam tylko że muzyka irytowała mnie niemiłosiernie. Momentami zasypiałem.

ocenił(a) film na 8
lukidg992

SCI-FI mogliby już właściwie wykreślić (albo samo FI)

mala_mimi

dokładnie, to samo napisałem na fb..

pokemon227

Swiete slowa. Od ca. 20 min. filmu zastanawialam sie o czym on niby jest. Jakos sobie na to pytania nadal nie potrafie odpowiedzic. Szkoda czasu.

ocenił(a) film na 8
lukidg992

Zgadzam się, ocena wynika z tego że ludzie spodziewali się pewnie apokalipsy albo zrzucania bomb na miasta. Bardzo dobrze ukazany cały proces przebiegu pandemii. Można się czepić tylko słabo napisanym postaciom bo były dość płaskie. Jeden z wielu filmów skrzywdzony swoim marketingiem bo chciano go sprzedać jako sensacje w klimatach katastroficznych.

ocenił(a) film na 4
lukidg992

Jeśli miałbym oceniać film pod kątem dokumentu to pewnie dałbym wyższą ocenę ale w opisie jest thriller, s-f a tego to tu nie było za grosz. Monotonny że brak słów, nuda, nuda i jeszcze raz nuda! Nie polecam tej kichy!

ocenił(a) film na 6
thorgal75

Czasami chyba ludzie nie rozumieją skrótu S-F. Science Fiction to nie tylko wybuchy w kosmosie. Sama nazwa wskazuje czym się charakteryzuje gatunek. Naoglądali się Avengersów i myślą, że jak nie ma efektów specjalnych to już nie jest film Sci-Fi.

ocenił(a) film na 4
Keysee

Sam jesteś jak wybuch w kosmosie nawiedzony Avengersie. Dla mnie ten film był totalnym dnem i mam prawo tak twierdzić oraz wyrazić swoją opinię. Science Fiction - fantastyka naukowa, thriller - dreszczowiec.............rozumiem pojęcie i nadal twierdzę że w tym filmie tego nie było. Ta kaszana bardziej mi przypomina obyczajowy shit niż film z gatunku s-f i nie ma to nic wspólnego z wybuchami w kosmosie czy zielonymi ludkami z Marsa.

ocenił(a) film na 6
thorgal75

Brak komentarza :)

użytkownik usunięty
thorgal75

Czy jest to thriller? Trudno powiedzieć. Kiedy ktoś ma świadomość, że bardzo podobnie mogłaby wyglądać rzeczywista pandemia i ten fakt przemyśli raczej nie będzie miał problemu z taką etykietą. Fakt, że film nie posługuje się schematami kina grozy i nie usiłuje sztucznie budować napięcia wcale temu nie przeczy. Takie stonowanie to zresztą duża zaleta tego filmu. Czy jest to sci-fi? Film w ewidentny sposób postuluje zaistnienie zjawiska z dziedziny nauki i na tej podstawie dokonuje realistycznej analizy różnych kwestii, np. społecznych. Jest to typowe dla twardego science fiction. Chociaż w mojej opinii postulowane zjawisko jest zbyt powszednie, zbyt zwyczajne, żeby używać takiego określenia. Z pewnością jednak film jest pokrewny temu gatunkowi (także wątpię, że rozumiesz te pojęcia).

użytkownik usunięty
lukidg992

Warto jeszcze dodać, że takie zdarzenia należy brać pod szczególną uwagę, ponieważ od czasów drugiej wojny światowej są takie narzędzia - terroryzm farmaceutyczny i broń biologiczna w obu przypadkach jest to dość kosztowny tajny plan biznesowo-gospodarczy. O tym była wzmianka, także zawsze należy brać pod uwagę terror z wysokiego szczebla władzy, bo jak w/w potrzebne są laboratoryjne warunki i opracowane zawczasu szczepionki, aby po osiągnięciu niecnych celów zatrzymać epidemie/pandemię. A propos w filmie prezydent USA nie chowa się przez zagrożenie ze strony drugiego państwa, a z powodu wirusa ucieka do lisiej nory ;p

użytkownik usunięty
lukidg992

Film właśnie z tej przyczyny ma zaniżoną ocenę, że jest realistyczny (z filmów: nie widziałem bardziej realistycznego w tej dziedzinie). Zauważ też, że np. na IMDB ocena jest wyższa. Po prostu ludzie w ogóle, a Polacy w szczególności (trudno mi dojść do wniosku dlaczego, ale wciąż to obserwuję, podobnie jak patologiczny charakter przeciętnego polskiego internauty) nie są w stanie docenić realizmu, poważnej, spokojnej analizy jakiegoś zjawiska. Film nie jest w żadnym wypadku nudny, jeśli ktoś potrafi wyciągać samodzielne wnioski i zestawić je z tym co obserwuje na co dzień. Dodam jeszcze, że przypadki takie, jak spotkanie świni z nietoperzem nikomu orientującemu się z grubsza w tych sprawach nie wydają się niemożliwe. Właśnie w tego typu okolicznościach często wyradzają się nowe odmiany wirusów.

ocenił(a) film na 8
lukidg992

Także zgadzam się z opinią, że ocena tego filmu jest zbyt niska.
Ten film można traktować jako film katastroficzny, tak samo jak np. "2012", który ma wyższą ocenę, a jest kompletnym hollywoodzkim gniotem bez ładu i składu.
Jeżeli ktoś na tym filmie sie nudził, to chyba tylko dlatego że oczekiwał czegoś na poziomie "transformersów" albo "xmenów"

ocenił(a) film na 7
lukidg992

To jest film zaangażowany społecznie, może dlatego wydaje się Wam, że nudny. Przy jego produkcji brała udział firma Participant media.

Film za zadanie ma ukazać w interesujący sposób, jak rozwija się pandemia i jak wygląda przygotowanie leku i życie ludzi. Polecam każdemu jeszcze raz zobaczyć film, zrozumieć go i zacząć się przygotowywać...

W przypadku pandemii Eboli (co jest prawdopodobne), czy innego wirusa, ilu z Was przygotowanych jest do życia przez pół roku bez wychodzenia z domu?

ocenił(a) film na 7
amber_09

No i czas ten właśnie nastał, ilu z nas jest przygotowanych...Ilu jest przygotowanych z tych co pisali, że film jest nudny...Mamy pandemię, mamy tragedię, pierwsze ofiary w naszym kraju. Film z 2011 roku przepowiada sytuację, która wydarza się w 2020, oby nie do końca.

wienek

Dokładnie! niestety...

ocenił(a) film na 6
lukidg992

Chyba każdy zrozumiał ten film tak jak ty, bo to film jednowymiarowy, bez możliwości alternatywnych interpretacji. Nie wiem, skąd aż tak wysoka ocena tego filmu, dla mnie to najwyżej "6". No, chyba że lubujesz się w natrętnej dydaktyce czy filmach instruktażowych. Ale ok, akceptuję tak wysoką ocenę, choć jej nie rozumiem.

lukidg992

Rok 2020. Rzeczywistość skrzeczy.

lukidg992

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Fabuła tego filmu to klapa. Owszem, pokazuje jak rozwija się epidemia. Co więcej, dzisiaj w 2020 roku możemy potwierdzić, że właśnie tak się dzieje. Niemniej wg mnie film wyłącznie rozwinął wstęp do fabuły i zakończył się w chwili kiedy fabuła miała się zacząć rozwijać. O braku zakończenia fabuły już nie wspomnę, bo go nie ma. Wprowadzono dwie największe gwiazdy Hollywood po to, żeby je za 5 minut uśmiercić, a postać grana przez Jude Law w ogóle niczego nie wnosi do filmu. Kim on był? Prorokiem? Jaki sens miały jego działania? I w jaki sposób wpłynęły na rozwój wydarzeń na całym globie? Film nie trzyma się kupy. Wczoraj po seansie dałam ocenę 6, ponieważ zszokowało mnie podobieństwo do obecnej rzeczywistej sytuacji, ale dzisiaj po głębszej refleksji stwierdzam, że jeśli mam ocenić ten film jako film fabularny, to jednak będzie 4 i to mocno naciągane. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
lukidg992

jest 2023 rok... i mam pytanie...ile masz dawek w sobie ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones