PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754287}
8,0 144 656
ocen
8,0 10 1 144656
6,4 13
ocen krytyków
Contratiempo. Niewidzialny gość
powrót do forum filmu Contratiempo. Niewidzialny gość

Od samego początku trąci klimatem brazylijskiej telenoweli - romanse, kłamstwa i pokrętne życie osobiste bohaterów. Każdy każdego chce załatwić i jeszcze coś na tym ugrać...
W moim odczuciu film jest nudny i odrealniony (pancerne BMW i wiele innych kiczowatych "smaczków", których nie będę tutaj spoilował).
Ten film to taki ironiczny chichot scenarzysty w kierunku kryminologii i próba odrealnienia zdarzeń osadzonych fabularnie w świecie rzeczywistym.
Bardzo podobały mi się ujęcia i montaż, ale niestety nic poza tym.

pk103

. Każdy każdego chce załatwić i jeszcze coś na tym ugrać... - Dlatego było to jeden z niewielu kryminałów, który zaskakiwał, do którego finału się nie spodziewałem. Takie szczegóły jak pancerne BWM, które przecież nie jest żadnym błędem twórców, nie przeszkadzał, bo historia trzymała mnie w niewiadomej a mimo to logicznej całości.

buterfly

Szanuję opinię, ale nie zgodzę się z logiką całości.
Pomijając już aspekt pancernego BMW; z hotelowego miejsca zbrodni, a także z umywalki rodziców poszkodowanego zostałyby zdjęte ślady biologiczne (zakładając, że rodzice nie spłukują w niej silnych utleniaczy, czynników kompleksujących i roztworów enzymatycznych). Jednocześnie ślady biologiczne , daktyloskopia, tracking GPS, dane ze stacji BTS byłyby kopalnią dowodów na winę przy włączeniu telefonu do materiału dowodowego (co we współczesnych czasach jest normą).
Z własnego doświadczenia dodam jedynie tyle, że scenarzysta nie zaznajomił się z podstawami kryminologii i popłynął z faktami odrealniając produkcję.

pk103

Ttake z umywalki rodziców poszkodowanego zostałyby zdjęte ślady biologiczne (zakładając, że rodzice nie spłukują w niej silnych utleniaczy, czynników kompleksujących i roztworów enzymatycznych). - daktyloskopia, tracking GPS, dane ze stacji BTS - Tracking GPS i dane ze stacji BTS  wskazywałby na miejsce pobytu głównego bohatera i Laury, oczywiście ślady biologiczne i tracking GPS mogły wskazać na pobyt ojca w hotelu w celu ewentualnego zwabienia, podejrzanych o ile przyjmiemy wersje wydarzeń, w której ociec znajdował się w hotelu. Możesz mi wyjaśnić, w jakim momencie nastąpiło owe odrealnienie historii ?

ocenił(a) film na 3
buterfly

taaa i ten motyw na drodze dno logiki

HV71

Możesz rozwinąć swój komentarz?

ocenił(a) film na 3
buterfly

dzis w dwojce o 21 obejrzyj jeszcze raz

HV71

Ciekawi mnie jak ty oceniłeś film, bo nie zauważyłem oceny punktowej. Ja z chęcią obejrzę film ponownie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones