Control

2007 2 godz. 1 min.
7,7 41 868
ocen
7,7 10 41868
21 766
chce zobaczyć
7,2 9
ocen krytyków
{"rate":7.22222,"count":9}
{"type":"film","id":211364,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Control-2007-211364/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Control
  • Zastanawiam się czemu,gdzieś tam co jakiś czas wracając do Joy Division, do tej pory nie widziałam tego filmu. Nie wiem. Rozwalił mnie, zmiażdżył i wypluł. Sam Rilley zagrał tak, że przez 2h sądziłam że jest prawdziwym Ian`em. Muzyka, przegenialne zdjęcia-Anton wiedział co robi, ta historia trafiła w dobre ręce bo chyba tylko człowiek znający zespół od podszewki mógł ją opowiedzieć. I kłaniam się w pas w podzięce za czarno-białą kolorystykę tego filmu...Czasem dwa kolory wystarczą aby przestać patrzeć oczami i otworzyć się na paletę o wiele ważniejszych emocji, doznań.

  • huo_sanchez ocenił(a) ten film na: 7

    whitestripes_333 Tak jak wcześniej pisałęm, zachwyty nad filmem będą pochodzić ze strony żeńskiej publiczności. Dla mnie za dużo perypetii małżeńskich a za mało świetnej muzyki. Nie oczekiwałęm w tym filmie dokumentu, ani chwały zespołu, a raczej ekranizacji głęboko zagubionego człowieka i tego co siedziało w jego głowie oraz świetnej muzyki. Ok, Curtis zostqał fajnie pokazany, ale dlaczego tak mało hitów ukazało się w ścieżce dźwiękowej ?! Przecież te ciężkie psychodeliczne kawałki pasowały do filmu jak się masz.

  • huo_sanchez Żeńskiej, ponieważ tylko kobiety są zainteresowane relacjami i przeżyciami postaci?? To tak jakbym napisała że Mad Max doceniają tylko faceci. Bardzo stereotypowe podejście, zastanowiłabym się na twoim miejscu nad tym zdaniem. Btw, ja też oczekiwałam więcej muzyki, mimo wszystko film z założenia pokazuje życie Curtisa i na nim się skupia.

  • huo_sanchez ocenił(a) ten film na: 7

    whitestripes_333 Tylko kobiety są zainteresowane perypetiami małżeńskimi i zdradami... Liczyłem na coś więcej, właśnie więcej przeżyć Curtisa, więcej jego relacji i problemó egzystencjonalnych

  • huo_sanchez Acha. A nie wydaje Ci się że jego problemy, załamania itd dotyczyły głównie jego relacji z żoną i kochanką? Plus przygniecenie ciężarem roli ojca i męża? Problemy, przeżycia nie-romansowe miał w latach mocno nastoletnich. Nie zostawił sobie czasu na problemy egzystencjalne pozbawione ogólnego tematu "miłości".

  • whitestripes_333 to jeden z najlepszych filmow z aleksandra maria lara https://www.youtube.com/watch?v=zOs-vP-QNgY&t=5s