PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=211364}
7,7 43 483
oceny
7,7 10 1 43483
6,6 16
ocen krytyków
Control

Film opowiada o życiu i śmierci Iana Curtisa, wokalisty Joy Division, legendarnej grupy rockowej grającej muzykę klasyfikowaną jako post-punk. Curtis rozdarty pomiędzy życiem rodzinnym, rosnącą sławą oraz miłością do innej kobiety popełnił samobójstwo 18 maja 1980 roku w wieku 23 lat, w przeddzień pierwszego tournee Joy Division po Stanach Zjednoczonych. Nie zdając sobie z tego sprawy, Ian Curtis zmienił oblicze muzyki rockowej.

opis użytkownika

Był ponury i ekscentryczny. Chorował na epilepsję. Miał w sobie wielkie pokłady nienawiści i ogromną potrzebę sławy. Miał też dwie kobiety - żonę i kochankę. Nie umiał wybrać żadnej z nich. Wybrał śmierć. Ian Curtis - wokalista genialnej grupy Joy Division. To właśnie o nim nakręcił swój pierwszy film Anton Corbijn, reżyser legendarnych teledysków grup U2, Depeche Mode czy Nirvany, fotograf gwiazd. Holender, który przybył do Anglii w 1979 roku z płytą Joy Division "Unknown Pleasures" pod pachą i z postanowieniem, że szybko pozna swoich idoli. Udało się. Fotografował ich i zrealizował teledysk piosenki "Atmosphere".

opis dystrybutora dvd

Debiutancki film Antona Corbijna, znanego fotografa, reżysera legendarnych teledysków U2, Depeche Mode czy Nirvany. Obraz opowiada o karierze brytyjskiej grupy rockowej Joy Division. Nie jest to jednak zbiorowy portret zespołu, ale mroczna opowieść o egzystencjalnych udrękach jego wokalisty, Iana Curtisa. Reżyser stara się odmitologizować postać lidera kapeli i pokazać człowieka uwikłanego w świat, w którym sobie nie radzi. Kanwą tej historii jest autobiograficzna książka żony Curtisa – Deborah.

opis dystrybutora kina

Ian Curtis (Sam Riley) to postać nietuzinkowa, która zmieniła oblicze muzyki rockowej i przeszła do historii. Niezwykle utalentowany i wrażliwy ekscentryk od dziecka zmagał się z epilepsją. Miał w sobie charyzmę. Marzył o sławie. Był rozdarty pomiędzy dwoma kobietami - żoną i kochanką. Nie zawsze radził sobie ze emocjami. W końcu nie wytrzymał presji i 18 maja 1980 roku w wieku 23 lat popełnił samobójstwo, w przeddzień pierwszej trasy koncertowej Joy Division po Stanach Zjednoczonych.

platforma vod

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones