Control

2007 2 godz. 1 min.
7,7 41 752
oceny
7,7 10 41752
21 674
chce zobaczyć
7,2 9
ocen krytyków
{"rate":7.22222,"count":9}
{"type":"film","id":211364,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Control-2007-211364/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Control
  • Cobra_Choke ocenił(a) ten film na: 9

kiedy pod koniec wjechał kawałek ''Atmosphere'' wymiękłem, normalnie się popłakałem. Żadna biografia ani postać może poza Kurtem Cobainem mnie tak nie poruszyła.

Tak bardzo widzę w Ianie Curtisie siebie... bardzo go rozumiem i wiem co wiele razy miał na myśli...

Doskonały film, o doskonałym zespole.

• explain ocenił(a) ten film na: 9

Cobra_Choke Dokładnie. Arcydzieło Corbijna; jest wręcz absurdalnie autentyczny. Genialna rola Sama Riley'a i Samanthy Morton, którą uwielbiam. Jedna z lepszych muzycznych biografii.

• Monik79 ocenił(a) ten film na: 9

explain tak, ten film to małe arcydzieło, jedna z najlepszych biografii, jaką widziałam.

• dompedro ocenił(a) ten film na: 6

Monik79 A wg mnie wyszło średnio. Film opowiada głównie o relacji z żoną, nie ma nic o depresji, w zasadzie to nie wiadomo na podstawie filmu dlaczego Curtis popełnił samobójstwo. Na podstawie filmu można odnieść mylne wrażenie że trochę pokomplikowalo mu się w życiu i je skończył. Długi czas podczas gry w zespole był w katatonii spowodowanej depresja, tutaj nic nie ma na ten temat. Według mnie to jest grube niedopowiedzenie przez co nie da się do końca zrozumieć postawy Curtisa.

• Wolf_filmweb ocenił(a) ten film na: 6

dompedro Też tak uważam, wątek depresji powinien być bardziej rozwinięty. W zasadzie mówiono tylko o epilepsji i lekach które musiał na nią brać, no ale ten wątek nie równa się w ogóle depresji.

• Wolf_filmweb o ile to była epilepsja, a nie napady rzekomopadaczkowe o podłożu psychogennym