PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611741}
6,8 14  ocen
6,8 10 1 14

Coup d'éclat
powrót do forum filmu Coup d'éclat

Po pierwsze ten film nie jest thrillerem, więc wielbiciele tegoż gatunku mogą od razu dać sobie spokój, gdyż nie znajdą nic dla siebie. Jeżeli już, to jest to kolejny z wielu już nietypowych francuskich kryminałów, których niestety bardzo mało trafia do Polski. Na tamtejszym rynku to już film typowy, u nas wciąż jeszcze łamiący dużo różnych schematów. Wielbiciele kryminałów będą bardzo kręcić nosem, bo jest tu mnóstwo elementów, które "przeszkadzają" w sprawnym poprowadzeniu akcji:
- dużo wątków związanych z nielegalną imigracją (policjantka pracuje w wydziale zajmującym się nielegalnymi imigrantami, mamy pokazane imigranckie środowisko, do tego wątki związane z asymilacją),
- sporo elementów kina społecznego (akcja dzieje się przede wszystkim w środowisku ludzi pracujących na czarno i "wyrzuconych" poza ramy "normalnego" społeczeństwa),
- nasza dzielna policjantka ma dużo problemów z samą sobą i własną rodziną (cały wątek dotyczący jej relacji z matką).
Jako już napisałem jest to jeden z wielu francuskich bardzo ciekawych kryminałów, który nie spodoba się raczej wielbicielom tego gatunku (zwłaszcza wielbicielom kryminału sortu hollywoodzkiego). Dla nas to też film nietypowy, który większości wyda się nudą, dziwactwem, a może nawet kuriozum, bo po co kręcić kryminał, który wcale nie chce nim być??
A skoro już to wszystko napisałem, to polecam, bo mi właśnie dlatego się podobał...
Voilà!!