Film

1986 1 godz. 22 min.
6,3 16 023
oceny
6,3 10 16023
2 548
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
{"id":"32672","linkUrl":"/film/Critters-1986-32672","alt":"Critters","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/26/72/32672/7322683_1.2.jpg"}
Mieszkająca na farmie rodzina Brownów musi stoczyć walkę z małymi, kosmicznymi stworkami. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
TOP 84 komentarze
"Terminator vs Robocop"? Na jakie ekranowe duety czekamy?

Kosmiczne stwory, Crittersy kierują się ku Ziemi. Są bardzo niebezpieczne, zagrażają istnieniu wszystkiego, co się rusza. Tymczasem na małej farmie rodzina Brownów zaczyna spokojnie kolejny dzień. Ojca i matkę czeka jak zwykle mnóstwo pracy. Mały Brad stara się uniknąć pójścia do szkoły. Jego starsza siostra jest niezwykle podekscytowanaKosmiczne stwory, Crittersy kierują się ku Ziemi. Są bardzo niebezpieczne, zagrażają istnieniu wszystkiego, co się rusza. Tymczasem na małej farmie rodzina Brownów zaczyna spokojnie kolejny dzień. Ojca i matkę czeka jak zwykle mnóstwo pracy. Mały Brad stara się uniknąć pójścia do szkoły. Jego starsza siostra jest niezwykle podekscytowana perspektywą czekającej ją randki z nowym chłopakiem. Ten zapowiadający się tak zwyczajnie dzień przyniesie jednak rodzinie Brownów wiele niespodzianek.

boxoffice
$13 167 232 w USA
budżet
$2 000 000
na podstawie
Domonic Muir (materiały do scenariusza, historia)
studio
New Line Cinema (przedstawia) / Sho Films / Smart Egg Pictures (współudział)
data produkcji
1986
tytuł oryg.
Critters
inne tytuły
Helen upuszcza talerz, który rozbija się o ziemię. Podbiega do okna, aby wyjrzeć na zewnątrz, a kiedy robi krok w tył, kawałek rozbitego talerza nagle pojawia się na ladzie.
Gdy ojciec rodziny zostaje zaatakowany po raz drugi i najbliżsi starają się przepchnąć do środka domu przez przednie drzwi, w oknie bardzo wyraźnie widać członka ekipy filmowej.
Bounty Hunters opuszczają Ziemię w innym statku kosmicznym, niż przybyli. Tak naprawdę jest to ten sam pojazd, którym przylecieli Crittersi.
Każdy z nas ma taki film z dzieciństwa, który, pomimo że nie jest arcydziełem, zajmuje specjalne miejsce w naszym sercu lub wspominamy go z łezką w oku. W moim przypadku ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 90%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Przypomniało mi się o Critters. Omg!!! Mam już ponad 30 lat i znów się schowam pod łóżko ze strachu. Jak obejrzałem całe 20 min filmu przez palce to przez tydzień ojciec czekał zanim zasnąłem. hehe Pamięta ktoś może taki film pamiętam urywek jakby wielka ośmiornica wychodziła przez kanały ... więcej

 • Włochate kulki

  użytkownik usunięty

  Całkiem dobry film obfitujący w klimat lat 80-tych, trochę przyjemnego kiczu oraz humoru. Nadal po tylu latach ogląda się przyjemnie i lekko, choć oczywiście nie można go traktować jako straszaka, tylko raczej w kategorii "pure fun".

  8
  • 4/10

   witek6 ocenił(a) film na 4

   Jeśli odłożymy na bok sentyment zwiazany z młodością i kinem tamtych lat, to zostanie bardzo średni film, którego ocenę zawyżamy z wyżej wymienionych powodów. W tym filmie nie ma nic, co wyróżniałoby go na tle podobnych produkcji. Mogłaby to być równie dobrze produkcja telewizyjna. Średni film dla młodzieży.

  • ..plakat (:

  • Zabawny

   LucasLang ocenił(a) film na 7

   horrorek lat 80-tych, niby kiczowaty, ale ma swój urok, za dzieciaka trochę się bałem tych stworków he he

   2