PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=613364}

Cudowne tu i teraz

The Spectacular Now
6,4 53 508
ocen
6,4 10 1 53508
6,8 18
ocen krytyków
Cudowne tu i teraz
powrót do forum filmu Cudowne tu i teraz

"Cudowne tu i teraz" to jeden z lepszych filmów jakie obejrzałem w tym roku. twórcy świetnie przedstawili historię dwojga zupełnie różniących się nastolatków, których połączyło silne uczucie.

Największą zaletą tego filmu jest to, iż nie jest to wygórowana i przesłodzona historia, których na rynku nie mało. W pewnym sensie to prosta i realna opowieść, która po prostu urzeka. Losy bohaterów są przedstawione w świetnej formie, że aż chce się poznać ciąg dalszy. Zaletą jest naprawdę świetna oprawa muzyczna. Może nie jest tu kładziony nacisk na piosenki, lecz na bardzo nastrojowe i przepiękne nutki. Bardzo rzucającym się w oczy elementem działającym na niekorzyść produkcji, jest pokazywanie nastolatka prowadzącego, wielokrotnie pod wpływem alkoholu. To jedyna rzecz, która mi przeszkadzała.

Film uważam za mistrzowski, a aktorów za niesamowicie utalentowanych artystów. Miles Teller bardzo przekonująca wcielił się w początkowo nieco aroganckiego nastolatka. Aktor świetnie odegrał zabawne sceny, jak i scenę w samochodzie, gdzie jego wściekłość, aż widz czuje. Jednak najbardziej przekonał mnie pod koniec filmu, gdy jego bohater rozmawiał z matką.

Shailene Woodley zagrała podobnie jak Miles, a może i nawet lepiej. Aktorka przekonująco odegrała postać, której po prostu nie da się nie lubić. Od początku, jej uśmiech, jej głos, po prostu czarują. Aktorka świetnie spisała się jako przesympatyczna i miła nastolatka, jednak w scenie rozpaczy po prostu miażdży! Wzbudziła we mnie emocję i pokazała, że jej mimika i modulacja głosu są niezwykłe.

"Cudowne tu i teraz" zaskoczyło mnie! Od pewnego czasu nie zaskoczył mnie żaden film, jednak ta jedna scena zamurowała mnie. Oczywiście mówię o scenie kłótni bohaterów, i o tym co się wydarzyło po wyjściu Aimee z samochodu. W trakcie tej sceny serce mi zamarło, szczęka opadła i wpatrywałem się zszokowany w telewizor. Film ma kilka fuszerek. Mi na przykład nie spodobał się wybór Skuttera co do wyjazdu do Finlandii, jednak końcowa scena wszystko nadrobiła.

Jest ty jeden z filmów, który mnie zauroczył, do którego zapewne będę wracał wielokrotnie, gdyż tak dobrej produkcji dawno nie widziałem. Gorąco polecam! 9/10 i jeszcze <3

użytkownik usunięty
theszymonfilipiak

* Filadelfii :)

Poza tym zgadzam się we wszystkim. Film jest niesamowity, mimo pewnego psychologicznego uproszczenia. Choć może to nawet nie kwestia konwencji filmu, tylko amerykańskiego środowiska. Na mnie jednak zrobił spore wrażenie..

ocenił(a) film na 8
theszymonfilipiak

calciumkid bardzo dobry opis. Choc stary juz troche jestem, milo wrocic do czasow szkoly i pierwszych milosci. Film naprawde dobry.

ocenił(a) film na 10
theszymonfilipiak

Scena rozmowy z matką i to jak płakał w jej objęciach rzeczywiście świetna, dokładnie jak w Good Will Hunting, kiedy w Willu też coś pęka i pokazuje swoją słabość i że jednak nie jest takim luzakiem jakiego zgrywa, a Robin Williams tuli go tak samo jak matka Stuttera. Można się dopatrzeć analogii w tych scenach;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones