PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108245}

Cyrk wampirów

Vampire Circus
5,3 268
ocen
5,3 10 1 268
Cyrk wampirów
powrót do forum filmu Cyrk wampirów

7/10

ocenił(a) film na 7

Najlepszy Hammer jaki dotąd oglądałem, choć przyznaję widziałem niewiele. Ale podoba mi się atmosfera jaka towarzyszy widzowi, świetna jest scena w gabinecie luster gdy widz z upragnieniem czeka co się stanie z burmistrzem, a muzyka genialnie tworzy napięcie- ostatecznie może to i mało znacząca scena, ale świetnie nakręcona. W ogóle podobają mi się w tym filmie montaż i ujęcia, atak pantery jest wykonany bardzo dobrze. Owszem jest to typowa produkcja Hammera- mamy złego wampira, małe miasteczko, i końcówkę gdy mieszkańcy chcąc dorwać tych złych latają z pochodniami. Ale mimo wszystko cały film nie jest nadto schematyczny, jest nieźle zagrany i dość krwawy, ale bez przesady.

Lucky_luke

Zgadzam się. Bardzo przyzwoity Hammer, dodatkowo dużo krwi i nagości... chociaż w gruncie rzeczy to film dość tradycyjny. Dodatkowo możemy napawać się interesującym montażem i kilkoma naprawdę fajnymi artystycznie scenami (chociażby dwóch chłopców w lustrze). Ktokolwiek chce obejrzeć musi mieć się jednak na baczności - istnieje kilka wersji filmu. Amerykańska jest podobno ocenzurowana do granic bezsensu. Na szczęście większość wydań DVD bazuje na brytyjskim oryginale. Generalnie sama historia powstania "Cyrku Wampirów" zasługuje na osobny post. Brytyjska rada cenzorów nie była uradowana i nawet "pełna" wersja jest pocięta... chociaż usuniętych w 1972 roku scen nie zobaczymy już pewnie nigdy.

7.5 na 10 dla mnie, jeden z najlepszych Hammerów bazujących na wspomnianym przez autora recenzji schemacie wampirów, pięknych kobiet i wieśniaków z pochodniami. Kult w tym przepadku w pełni zasłużony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones