film

Człowiek śmiechu

L'Homme qui rit
2012
1h 35m
6,4 1 446
ocen
6,4 10 1 1446
Młody Gwynplaine zostaje porzucony przez żeglarzy na wybrzeżu angielskim. Gdy dorasta, wraz z przybranym ojcem i siostrą podróżuje w cyrkowym wozie.  Zobacz pełny opis
Człowiek śmiechu zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Grupa ludzi porzuca na brzegu 10-letniego chłopca, po czym odpływa w kierunku wybrzeży Bretanii. Porzucony Gwynplaine znajduje w śniegu niewidomą dziewczynkę, którą zabiera ze sobą, ratując przed pewną śmiercią. Obojgu udaje się dotrzeć do wozu Ursusa (Gérard Depardieu), samotnika, brzuchomówcy, który zarabia na życie występami naGrupa ludzi porzuca na brzegu 10-letniego chłopca, po czym odpływa w kierunku wybrzeży Bretanii. Porzucony Gwynplaine znajduje w śniegu niewidomą dziewczynkę, którą zabiera ze sobą, ratując przed pewną śmiercią. Obojgu udaje się dotrzeć do wozu Ursusa (Gérard Depardieu), samotnika, brzuchomówcy, który zarabia na życie występami na jarmarkach ludowych. Ursus postanawia zaopiekować się dziećmi. Odkrywa, że twarz chłopca została trwale zdeformowana tak, że imituje ciągły śmiech. Piętnaście lat później zakochani Gwynplaine (Marc-André Grondin) i szesnastoletnia Dea  (Christa Théret) nadal żyją razem z Ursusem. Na jednym z przedstawień na Gwynplaine'a zwraca uwagę znudzona dworskim życiem, zepsuta księżniczka Jozjana (Emmanuelle Seigner). Wkrótce chłopak trafia na dwór królewski, gdzie przez zbieg okoliczności dowiaduje się że jest Fermainem, synem lorda Clancharlie, który ongiś popadł w niełaskę u króla. Gwynplaine, odtąd nazywany lordem, otrzymuje prawo uczestniczenia w obradach Izby Lordów, gdzie próbuje wygłosić przemówienie o nędzy ludu. Z powodu swojego wyglądu nie jest jednak traktowany poważnie i zostaje wyśmiany. Odkąd nie jest plebejuszem, traci też zainteresowanie Jozjany. Zdaje sobie sprawę, że jego miejsce jest w wozie Ursusa, gdzie czeka na niego zapomniana Dea. Ale na powrót jest już za późno.

na podstawie
Victor Hugo (powieść)
studio
Canal+ (udział) / Centre National de la Cinématographie (CNC) (udział) / Ciné+ (udział) / więcej
tytuł oryg.
L'Homme qui rit
inne tytuły
The Man Who Laughs Międzynarodowy
więcej
Zdjęcia do filmu powstały w Chotěšovie (Czechy).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

'Edwarda Nożycorękiego' - w dobrym sensie. Oswajanie odmienności. Jako niepełnosprawna zdecydowanie wolę takie filmy od tzw. zaangażowanych społecznie, powtarzających kolejne truizmy.

7/10 Fajny

ocenił(a) film na 7

Baśń dla dorosłych, świetne kostiumy, scenografia i aktorzy :)

Fantastyczny

ocenił(a) film na 10

Bardzo gorąco polecam, cudowny widowiskowy film, genialny klimat!

Świetny!

ocenił(a) film na 9

Polecam gorąco... nie byle jakie kino, nietuzinkowe... o emocjach, wartościach, uczuciu i nie tylko w świetnym klimacie!

Ciężko cokolwiek znaleźć na temat nowej wersji "Człowieka śmiechu", ale na całe szczęście nie jest to
plotka, ani niezrealizowany projekt, bo film się kręci i to nie byle gdzie, bo w Pradze. Tutaj 3 (!)
zdjęcia z planu: http://www.filmcommission.cz/filmography/project/p/293 (widać "Zieloną Budę",
scenę, na której...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones