Film

The Man with Two Brains

1983 1 godz. 33 min.
6,0 1 909
ocen
6,0 10 1909
524
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}
{"id":"4834","linkUrl":"/film/Cz%C5%82owiek+z+dwoma+m%C3%B3zgami-1983-4834","alt":"Człowiek z dwoma mózgami","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/48/34/4834/7053983.2.jpg"}
Wybitny neurochirurg Michael Hfuhruhurr (Steve Martin) jest wdowcem, który nie potrafi pogodzić się ze śmiercią żony. Pod koła samochodu prowadzonego przez doktora, wpada... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Wybitny neurochirurg Michael Hfuhruhurr (Steve Martin) jest wdowcem, który nie potrafi pogodzić się ze śmiercią żony. Pod koła samochodu prowadzonego przez doktora, wpada piękna Dolores Benedict (Kathleen Turner). Konieczna jest natychmiastowa operacja mózgu, która ratuje jej życie. Lekarz ulega urokowi pięknej Dolores i zakochuje się wWybitny neurochirurg Michael Hfuhruhurr (Steve Martin) jest wdowcem, który nie potrafi pogodzić się ze śmiercią żony. Pod koła samochodu prowadzonego przez doktora, wpada piękna Dolores Benedict (Kathleen Turner). Konieczna jest natychmiastowa operacja mózgu, która ratuje jej życie. Lekarz ulega urokowi pięknej Dolores i zakochuje się w niej bez pamięci. Przewrotna kobieta, skuszona majątkiem swojego wybawcy, bierze z nim ślub. Wkrótce na jaw wychodzą zdrady Dolores. Natomiast doktor Hfuhruhurr nawiązuje telepatyczny kontakt z zanużonym w formalnie, kobiecym mózgiem o imieniu Ann, z którym świetnie się rozumie... "Człowiek z dwoma mózgami" jest parodią thrillerów i filmów science fiction.

boxoffice
$10 353 438 w USA
studio
Aspen Film Society / Warner Bros.
data produkcji
1983
tytuł oryg.
The Man with Two Brains
inne tytuły
Człowiek z dwoma mózgami Polska
Człowiek o dwóch mózgach (tytuł telewizyjny) Polska
Więcej...
Dr Hfuhruhurr mówi siostrze w szpitalu, iż prawa ręka Dolores ma silny uścisk. Tymczasem mówi o jej lewej dłoni, którą sam trzyma.
Taran, którym policjanci wyważają drzwi jest sztuczny i bardzo lekki. Szczególnie dobrze widać to w scenie, w której funkcjonariusze wychodzą z basenu.
Kiedy akcja filmu ma miejsce w Wiedniu widać samochody, które mają rejestracje z miasta Grazu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych