David Warner I

David Hattersley Warner

7,3
3 208 ocen gry aktorskiej
David Warner I
David Warner urodził się 29 lipca 1941 w Manchesterze. Jest brytyjskim aktorem grającym zazwyczaj "czarne charaktery". Zadebiutował w 1963 roku w filmie "Tom Jones". Ale to rola w sztuce Szekspira sprawiła, że stał się sławny. Potem otrzymywał wiele propozycji filmowych m. in. zagrał króla Henryka VI w produkcji BBC "Wojny róż". Kolejnym ważnym krokiem jego kariery była główna rola w produkcji Morgan: "A Suitable Case For Treatment". Ten ostatni film umocnił jego wizerunek jako aktora doskonale wcielającego się w role "czarnych charakterów". Znany jest także z superprodukcji tj. "Star Trek VI", "Krzyk 2" a także "Titanic". Zagrał także w seriach telewizyjnych, m.in.: "Batman: The Animated Series". Użyczył swojego głosu do wielu gier komputerowych, jak na przykład "Baldur's Gate II: Shadows of Amn", gdzie podkładał głos do Irenicusa.
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 29 lipca 1941

data śmierci: 24 lipca 2022

miejsce urodzenia: Manchester, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 188 cm

Emmy
Zdobył Emmy, 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Harriet Lidgren (1969 - 1972, rozwód); 2. Sheilah Kent (1979 - 2005, rozwód), córka Melissa (ur. 1982)
Ma lęk wysokości. Był dublowany w filmie "Bandyci czasu", w scenie, gdzie Evil Genius wspina się po schodach, gdyż nie mógł znieść przepaści pod sobą.
Jego kuśtykanie w "Nędznych psach" było autentyczne. Przed kręceniem filmu miał strzaskane obie pięty po upadku i nie mógł normalnie chodzić jeszcze przez długi czas.
Był brany pod uwagę do roli dziadka Joe w filmie "Charlie i fabryka czekolady". Angaż ostatecznie otrzymał David Kelly.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych