PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837929}

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu

Black Panther: Wakanda Forever
6,0 38 359
ocen
6,0 10 1 38359
5,7 25
ocen krytyków
Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu
powrót do forum filmu Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu

Choć budowę fabularną sam film ma ciekawszą niż pierwsza część to jakoś to średnio wyszło.

Na początku pochwale ogranie śmierci głównego bohatera, uważam że to fajnie wyszło. Zamiast kombinować z jakąś śmiercią w pojedynku bądź innym zabiciem przez antagonistę, aby był powód do "nienawiści", postawili na chorobą co każdemu z nas się może zdarzyć i rodzina musi to "przetrwać". I spoko.

Znowu źli biali co chcą wibranium.

Namor trochę męcząca i nielogiczna postać która postanawia zniszczyć powierzchnie, ale przed tym w mgnieniu oka zamierza zniszczyć jednego potencjalnego sojusznika. Bardziej mnie irytował, a jakoś po zapowiedziach spodziewałem że będzie postacią bardziej niejednoznaczną która mnie kupi tym że jest zły, a dobry. Pokonany też zostaje w tak mało satysfakcjonujący sposób. Wysuszmy go i potem na plaży obijmy ryj.

CGI w tym filmie jakieś coraz gorszę, albo oko mi się przyzwyczaiło? Czarna pantera i nowy Iron Heart tak strasznie komputerowo wyglądali.

Swoją drogą czy ciągle tylko ja pamiętam zbroje Iron Mena z pierwszego filmu która miała jakiś ciężar i wyglądała faktycznie jak z metalu szczególnie w tej scenie wybuchu czołgu, a tu mamy takiego latającego cyfrowego robocika.

Ah i na końcu taki wyświechtany żart, że biały zakuty w kajdanki. Swoją drogą nie wiem jak ci amerykanie chcą budować to równe społeczeństwo gdzie w każdej produkcji jest jakieś uszczypliwość, a to jednak gdzieś wszystko w głowie odbiorców się zaszczepia.

Mogli zwyczajnie go uratować jak kumple i zbić pione z "dzięki". I to by fajnie budowało międzyrasowe relacje.

Ps. Wyobrażacie sobie w tym filmie jak by biały uratował czarnego i powiedział coś w stylu "czarny znowu w kajdanach jak dawniej", to by przyćmiło cały film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones