PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506486}

Czarna Wenus

Venus noire
6,7 3 186
ocen
6,7 10 1 3186
Czarna Wenus
powrót do forum filmu Czarna Wenus

Czarna rozpacz

ocenił(a) film na 8

Dawno nie widziałam takiego smutnego filmu. Scena po scenie było tylko gorzej i smutniej. I za każdym razem przekraczano granice. Czarna kobieta, piękna, wrażliwy człowiek, którego obdarto z godności i człowieczeństwa. Gwałcono psychikę i ciało, marzenia, dosłownie wszystko w niej złamano, nawet duszę, tak jak to się robi słoniom, trzymając na łańcuchach i do takiego słonia przyrównywano. To co przeżyła, to było piekło na ziemi. Film bez ceregieli i to mi imponowało, pokazał życie takim jakim jest ,było jej życie i świat. Smutne oczy. Niestety biały okrutny człowiek to najgorsze zwierzę. I cieszę się, że rząd RPA pochował jej szczątki u siebie w ojczyźnie.

ocenił(a) film na 8
semele

jestem po wczorajszym seansie na tvp kultura
masz racje to najsmutniejszy film...

wisienką na torcie było sprzedanie ciała-nawet na jej śmierci zarobił ten alfons
p.s."biały okrutny człowiek to najgorsze zwierzę"---fakt-inne zwierzęta nie wymyśliły pieniędzy..

ocenił(a) film na 8
Tzolkin

Też widziałam ten film na tvp kultura. Ta scena ostatnia, to masz rację. Zbezczeszczenie zwłok.

semele

zgadzam się, od początku życia do samego końca jedna wielka męczarnia

ocenił(a) film na 7
semele

Nie tylko biały człowiek bywał okrutny.Czarny , czerwony i żółty też.

BohseOnkelz

I biali rasiści chcą, żeby to podkreślać zawsze, gdy się gdzieś wspomni okrucieństwo białego. Natomiast gdy bywa odwrotnie, to nie zależy im, żeby tego białego dopisać.

Mógłbyś mi wymienić jakieś cztery kontynenty (byle bez Antarktydy), na których czerwonoskórzy wycinali w pień miliony miejscowych (na jednym z kontynentów wystarczą setki tysięcy ofiar) albo też więzili miliony, by mieć niewolników?

ocenił(a) film na 7
hyrkan

Miliony nie, bo nie było wtedy tylu zaludnionych tam ludzi, ale najszybszy przykład - Ameryka czasów Dzikiego Zachodu :) Spytasz zaraz o Murzynów? ☺️

BohseOnkelz

Ameryka w czasach DZ to ziemia Indian, którzy zostali prawie doszczętnie wybici przez białych. Chyba nie do końca skumałeś, o co proszę. Jeszcze raz przeczytaj. :)

ocenił(a) film na 7
hyrkan

Nie pytałeś, czyja to ziemia, tak więc w tym momencie to nieistotne. Nie , to Ty nie skumałeś i już się gubisz w swoich "wolnościowych" wypowiedziach

BohseOnkelz

:D A czy pisałem, że pytałem, czyja to ziemia? Napisałem czyja.
Natomiast odpowiedzi na moje pytanie jak nie było, tak nie ma. Nie wiem, czy się boisz jej udzielić, czy nie znasz.

BohseOnkelz

A powiedz mi, kiedy i gdzie byli "zaludnieni ludzie"? I z jakiego prawicowego bloga bierzesz na ten temat informacje?

Podpowiem: biali przyczynili się do wyniszczenia jakichś 90% ludności Australii, do uśmiercenia milionów w obu Amerykach oraz do wywiezienia milionów z Afryki. Bardzo mnie ciekawi znalezienie zjawisk podobnych w skali. Na razie wszystko, co napisałeś za przykład, to obronna wojna Indian na ich ziemi, gdy faktycznie bywali dość okrutni, choć na skalę śmiesznie małą w porównaniu z najeźdźcą.

ocenił(a) film na 7
hyrkan

No cóż wojna rządzi się niestety swoimi prawami...a mówi Ci coś takiego jak Islam, Arabowie, Afrykańskie plemiona mordujące białych w RPA czy murzyni w USA dokonujący napadów na białych tylko dlatego że są biali? Tego nie przeczytasz na żadnym blogu :) widzę że boli Cię to że biali dużo ludzi unicestwili to poszukaj na swoich "blogach" ile procent ludności stanowiła na przełomach wieków cywilizacja białych, miłej lektury życzę :)

BohseOnkelz

Ależ oczywiście, że się zdarzało. Kwestia skali.

To jak z rekinami, wilkami, tygrysami i ludźmi. W jedną stronę to zabijanie jednostek, w drugą - przemysł śmierci.

Dlatego właśnie próba tworzenia symetrii, że i tu i tu są ofiary, brzmi cokolwiek śmiesznie.

ocenił(a) film na 7
hyrkan

Policz ile w ostatnich 25 latach było zamachów terrorystycznych że strony Arabów skierowanych w białych i na odwrót. Zobaczymy co Ci pokaże Twoja "Skala"

BohseOnkelz

:) Dobry jesteś, dwa potężne błędy statystyczne w dwóch liniach tekstu.

Jeśli mi uzasadnisz, dlaczego
a) mam się ograniczyć do 25 lat
b) mam się ograniczyć do zamachów terrorystycznych, a nie brać pod uwagę na przykład zbrojnego najazdu regularnej armii jakiegoś państwa.

Dokonujesz tu dwóch prób zmanipulowania danych pod tezę: czasowo i pojęciowo. Mam wszelkie akty agresji dopasować do pojęcia terroryzm (czyli mam wykluczyć ludobójstwo w Rwandzie dokonane przez chrześcijan, milion ofiar), wobec tego siłą rzeczy oczyszczamy bogaczy, obwiniamy biednych. Bowiem "terroryzm" jest dziś przesunięty znaczeniowo w kierunku ataków improwizowanymi ładunkami wybuchowymi, a z takich korzystają ludzie, którzy nie mają bombowców. Daj ISIS bombowce, to zamienisz "terroryzm" w to, co nazywasz "wojną". Cóż z tego, że zwiększy się liczba ofiar, prawda? Mam podobnie zignorować Rwandę, ale także ataki IRA, bo może mi wyjść więcej niż 25 lat. Czemu nie 30 albo 100? A może zastanowimy się tylko nad kilkoma ostatnimi dniami?

Bardzo dziękuję, że przyznajesz się do chęci manipulowania statystyką tak jawnie i wprost.

ocenił(a) film na 7
hyrkan

IRA nie działała rasistowski, ale nacjonalistycznie.25 lat to zwykły przykład, skoro nie lubisz cyferek 25 ( pewnie jakiś tajny akronim złych faszystów ), podaj inną cyfrę , może być 30 cenzorze?45? Obojętne. Nie zmieni to rzeczywistości, która jest jaka jest. Jeżeli chcesz dać ISIS bombowce i wtedy liczysz, że ludzie nie nazwą ich terrorystami i mordercami za wiarę a żołnierzami, życzę dobrego samopoczucia i polecam wizytę u pierwszego lepszego psychiatry :)

BohseOnkelz

"Ludzie"? Czyli kto?
Bo gdy polskie wojsko okupowało niedawno inne kraje, to nie wołałeś, że to terroryzm. Mało, że nie za wiarę, jedynie w ramach próby podlizania się większemu bratu. ;)

ocenił(a) film na 7
hyrkan

A skąd Ty wiesz co ja wolałem nie wciskaj kitu i nie próbuj udawać że siedzisz w umysłach innych

BohseOnkelz

O, czytanie Ci się nie udało znowu? :)

Ja o "wołaniu", a Ty znów nie na temat. :)

BohseOnkelz

W Twoim umyśle się dość łatwo czyta. Wystarczy znać modne akurat uprzedzenia i teorie spiskowe, a można Cię klonować.

BohseOnkelz

A tu dla odmiany żadnych argumentów :)

BohseOnkelz

Człowiek, który nie chce manipulować statystyką, to teraz jest "cenzor"?

Weźmy pod uwagę kilkaset tysięcy ofiar II wojny w Zatoce (atak USA z fałszywym uzasadnieniem). Ludobójstwo w Rwandzie (również chrześcijanie). Wojnę na Bałkanach (Serbowie są prawosławni. Wojnę w Czeczenii (atak Rosji). Rosyjskie i amerykańskie najazdy na Afganistan. Dozbrajanie bojówek muzułmańskich przez chrześcijan (by destabilizować sytuację na Bliskim Wschodzie). Ba, ISIS to też spadek po amerykańskich interwencjach, podobnie w Afganistanie talibowie byli tymi dobrymi gdy kręcono którąśtam część Rambo. :)

Opowiedz mi zatem, w jaki sposób biegną Twoje myśli, że na przykład dozbrajanie al Kaidy przez chrześcijan nie ma dla Ciebie nic z odpowiedzialności chrześcijan, atak na Irak pod fałszywym pretekstem, dokonany przez chrześcijan, to także nie jest chrześcijańska sprawa. Czeczenia z marionetkowym rządem pod pełną władzą Putina to zapewne kraj chrześcijański podbity przez muzułmanów, bo nie odwrotnie.

Polskie wojska stacjonujące w muzułmańskich krajach są tam pewnie Chrystusem narodów albo przedmurzem chrześcijaństwa. Tylko sobie wyobraź, jak byś myślał o sytuacji, gdyby muzułmańskie wojska były obecne w Polsce. :)

Podliczaj mi teraz odpowiedzialność i ofiary, ale tak, żebyś nie wychodził na klauna jak zwykle.

ocenił(a) film na 7
hyrkan

To Ty wychodzisz za każdym razem za klauna, zrozum pajacu: świat nie jest takim jakim Ty byś go chciał, niestety (raczej stety), widzę kolejny ból dupy tym razem w stronę m.i.n. USA, może zaraz potępisz Palestynę?

BohseOnkelz

:D
A Palestyna ile wojen prowadziła od 45 roku i na ilu kontynentach? :D

BohseOnkelz

Czekamy na argumenty, dziecko drogie naziolskie.
Na razie najpoważniejszy, to gdy się roześmiałeś jak niepełnosprawny intelektualnie.

Daleko, daleko od faktów i od logiki. Ja poczekam, cierpliwy jestem. Tylko nie umrzyj wcześniej niż coś logicznego napiszesz.

BohseOnkelz

Tu też brak argumentów :)

BohseOnkelz

I tu również żadnych argumentów w temacie. Mógłbyś się przez chwilę nie ośmieszać?

ocenił(a) film na 7
hyrkan

A, jeszcze jedno: TWOIM ZDANIEM BOJÓWKI HUTU DOKONUJĄCE RZEZI WSPOMNIANEJ PRZEZ CIEBIE MILIONA OSÓB TO CHRZEŚCIJANIE? ZROBILI TO W IMIĘ RASY? powinieneś wystąpić że swoimi twierdzeniami w Milionerach lub "Mam Talent", lepszej bzdury dawno tu nie zobaczyłem wszystko dobrze??tabletki wzięte??? Zaczynam się o Ciebie martwić :(

BohseOnkelz

Rasy? Ty możesz jakoś uważniej czytać, co się do Ciebie pisze?

Gdy nie czytasz postów jesteś oczywiście klaunem, ale rozmowa nie jest merytoryczna.

Więc jeszcze raz. I tak już po kilka razy mi odpowiadasz na jeden post, spróbuj odpowiadać mi 5 razy na jeden, ale żeby choć 20% postów miało jakiś argument. Dasz radę? :D

BohseOnkelz

Jest faktem, że Hutu to chrześcijanie. Cóż ja poradzę? Masz jakieś dane, że tak nie jest?

A ofiarami ISIS są w większości muzułmanie. Twój przykład jest tak samo wewnętrzny w stosunku do grupy etnicznej i religijnej, jak mój. :)

Może za słabo rozumiesz swoje przykłady?

ocenił(a) film na 7
hyrkan

HUTU to CHRZEŚCIJANIE...ISIS zabija więcej muzułmanów...skąd Ty takie zjawiskowe dane bierzesz???poleć jaki psychiatra Ci to do główki wkłada :)

BohseOnkelz

:D polecałeś mi wikipedię

Może tam czasem zerknij?

BohseOnkelz

A teraz poprosimy jakiś Twój argument. Jak dotąd w kilkudziesięciu postach kilka razy się zesrałeś, ale argumentu nie było. :)

ocenił(a) film na 7
hyrkan

Ty się zesrałeś za każdym razem :) jesteś śmieszny i pocieszny ;)

BohseOnkelz

Czułeś na twarzy?

BohseOnkelz

Nadal brak argumentów :)

BohseOnkelz

I wciąż brak argumentów :)

BohseOnkelz

Jakbyś mógł teraz przeprosić, że nakłaniałeś mnie do manipulacji statystyką, to byłoby uczciwie. Oczywiście możesz jakoś brnąć w kłamstwa, jak zwykle. :)

ocenił(a) film na 7
hyrkan

O jeju...ja nakłaniałem...hmmm

BohseOnkelz

Gdy napisałem, że będziesz kłamać, to zupełnie, jakbym przewidział przyszłość. A teraz zaszczekasz, ratlerku :)

ocenił(a) film na 7
hyrkan

Ratlerków szukaj u siebie w melinie, lewusku :)

BohseOnkelz

Nie ma. Poszukam na filmwebie. O, tu szczekasz.

W ten sposób moje naukowe podejście kolejny raz przynosi owoce! :)

ocenił(a) film na 7
hyrkan

Ach ta pseudonauka, ignorancja i słoma z lewackich butów :) Twoje swojskie klimaty, nieprawdaż?

BohseOnkelz

Pseudonauka nie przyniosłaby owoców.

Odniesiesz się w końcu merytorycznie, czy tak już do końca naszych rozmów będą tylko pyskówki? :) W sumie trudno powiedzieć, czy geje, Żydzi i migranci dobrze zrobili, że ratowali Twoich przodków, prawda?

ocenił(a) film na 7
hyrkan

Podejrzewam że moi przodkowie niestety rąbali Twoich, Mosze Hyrkanauer ☺️

BohseOnkelz

Ja o historii, a Ty znów fantazje masturbacyjne. Czy z Tobą nigdy nie da się rozmawiać jak z człowiekiem?

BohseOnkelz

Zajmuję się nieco w pracy pseudonauką. Między innymi tym, jak naziści się ośmieszali i ośmieszają w tej kwestii. Nie tylko oni, zawsze gdy ideolo przeważa, tak jest.

ocenił(a) film na 7
hyrkan

No z tego co wiem komuniści jeszcze bardziej się ośmieszali nie licząc Gagarina i pieska co w kosmos poleciał :)

BohseOnkelz

Ależ oczywiście.
Dlatego właśnie nie lewica jest kontynuatorem bezmyślności komunistycznej, bo lewica stoi dziś dużo bliżej nauki.

Natomiast im dalej w prawo, tym większe antynaukowe zabobony:
https://www.totylkoteoria.pl/2016/10/polskie-partie-polityczne-nauka.html

BohseOnkelz

W ogóle skąd wy macie ten pogląd, naziolki, że lewica dziś próbuje kombinować coś z komunizmem? Nawet postkomuniści, który kiedyś byli u władzy, teraz chcieliby władzy dla niej samej, a nie dla przywracania tego głupiego ustroju.

Dlatego właśnie nie ma nigdzie sierpa i młota na murach. Nikt tego nie chce, a cała Twoja retoryka jest bez wartości. :)

ocenił(a) film na 7
hyrkan

Już Ci napisałem, że sierpy i młoty na murach niestety są. Zacznijmy od tego, co rozumiesz pod pojęciem lewicy i czy takowa w Polsce w ogóle istnieje?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones