PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=865320}
6,8 22 036
ocen
6,8 10 1 22036
6,4 29
ocen krytyków
Czarna owca
powrót do forum filmu Czarna owca

Choć początkowo miałem bardzo mieszane uczucia i tak do połowy filmu czekałem na jakiegoś "murzyna geja", który coś tam wywinie, to jestem zaskoczony, bo myślałem, że produkcja TVN to będzie coś podobne do Netflixa...
Pozytywnie zaskoczony, bo się nie doczekałem :)
W sumie to cały czas coś mnie zaskakiwało:
Ania Cieślak za odwagę w takiej roli - kto wie o czym mówię, ten zrozumie...
Chwilę potem pomyślałem, że to Ania Smołowik "zrobi" ten film (w sumie zrobiła kawał roboty, ale znów się myliłem ;)
No to kto?
Włodzimierz Press jako dziadek?
No w sumie raz się odezwał i trochę "rozwalił system", ale też nie on...
W sumie to najbardziej mnie zaskoczyło w tym filmie, że nikt się nie dowalił do Arka Jakubiaka, że wywalił tą torbę na peron.
Taki "łysy w koszulce patriotycznej" (pytając czy ma jakiś problem?), albo jakiś pracownik PKP? ;)

ocenił(a) film na 5
kotlet4ever

Zacznij sie leczyć, tylko tyle powiem

ocenił(a) film na 7
StefanekGT_0

Również cię pozdrawiam i zapraszam tu ponownie jak tylko już obejrzysz wszystkie filmy, które masz na liście do obejrzenia.
Wtedy pogadamy.
Tymczasem przytulam cię serdecznie i całuję w czółko.
Cmooook! ;)
I koniecznie pozdrów Panią przedszkolankę!

ocenił(a) film na 6
kotlet4ever

Fajny, tylko przewidywalny.

ocenił(a) film na 7
gwidosz

Masz szczęście, że dziś niedziela i sklepy są pozamykane, a akurat nie mam pod ręką konserwy tyrolskiej...

ocenił(a) film na 3
kotlet4ever

Film jest przewidywalny bo utrwala wszystkie XIX wieczne stereotypy dotyczące "męskości". Jednocześnie ciąża jest przedstawiona jako choroba a kobieta w ciąży jako bezradna sierotka potrzebująca opieki 24/7

ocenił(a) film na 7
nawieczor

Zapomniałeś dodać że jest przewidywalny, bo jak są chmury, to na 100% zacznie padać deszcz.
A jak ktoś wsadzi łapę do piekarnika, to z pewnością dozna poważnych oparzeń.
A w czasach wiktoriańskich, to już było zupełnie oczywistym że nikt nie wygrywał w lotto...
Dodaj jeszcze jakiś fajny tradycyjny przepis na ogórki kiszone z Namibii to będziemy kwita ;)

ocenił(a) film na 3
kotlet4ever

Takiej polemiki można się spodziewać na tym portalu, tak trzymaj  xD btw zegar pokazuje, że odpowiedziałeś o 4 nad ranem, skąd piszesz robaczku?

ocenił(a) film na 7
nawieczor

Z takiej dziurki w podłodze w kącie za piecykiem.
My robaczki tam mamy sfoje kąputerki i klawiatórki do pisania...

ocenił(a) film na 7
kotlet4ever

Edit:
Z ciekawości sobie obczaiłem Twoje konto chyba byśmy znaleźli kilka wspólnych wątków do rozmowy...
Właśnie obejrzałem "Ładunek 200" - dziękuję, bo pewnie bym tego nie znalazł jakby nie Twój komentarz ;)
Zatem w ramach podziękowania proponuję ci to:
https://www.filmweb.pl/film/System-2015-667468
I to:
https://www.filmweb.pl/film/Siedem+si%C3%B3str-2017-701567
A jak już koniecznie musimy pogadać o "przewidywalnych" filmach, to zapraszam tutaj:
https://www.filmweb.pl/film/Te%C5%9Bciowie-2021-875819
Pozdrawiam serdecznie! :)

ocenił(a) film na 5
nawieczor

akurat tu sie nie ma czego czepić, w filmie pojawił sie motyw, że ciąża jest zagrożona (Tomek przegląda artykuły na ten temat), wiec nic dziwnego, że każą jej leżeć i nie pracować

ocenił(a) film na 5
nawieczor

"Jednocześnie ciąża jest przedstawiona jako choroba"
A tak nie jest? Ciąża to jest wyniszczający proces dla organizmy kobiety. I tak, w niektórych przypadkach dla utrzymania ciąży kobieta powinna cały czas odpoczywać.

ocenił(a) film na 5
nawieczor

TVN to ma jakieś rozdwojenie jaźni. Niedawno widziałem "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach" i się zastanawiałem czemu ABC nie usunęła a rodzina jest najważniejsza? Czy to jest aby na pewno film z TVNu? I gdyby nie "gejowska" para z "księdzem" (i obsada) to bym pomyślał że to produkcja TVP ;)

ocenił(a) film na 3
Guliwer_2

TVN też jest skażony partiarchalnym myśleniem ;) zauważ, że to mężczyźni mówią cały czas kobiecie w ciąży co ma robić a czego nie wolno robić w czasie ciąży. Cały czas kobieta jest pouczana lub wręcz wydawane są jej polecenia i to jest przedstawiane jako poprawne pozytywne zachowanie w rodzinie.

kotlet4ever

Groźby karalne ? Nowy sposób tworzenia opinii?

ocenił(a) film na 5
kotlet4ever

Przewidywalny w nieprzewidywalności, jak brazylijski serial, to niekoniecznie jest dobre. Do tego angielskiego przeboleć nie mogę. Miałem ledwo 3 ćwierć wieku temu i mówię lepiej niż pani od angielskiego. Zbiegów okoliczności deczko za dużo. Pociąg czekał na przyjazd ojca
No i każdy chyba przewidział jakie ciasteczko zje dziadek. (jestem tu i się trochę męczę, dlatego piszę ten komentarz)

ocenił(a) film na 7
Guliwer_2

Ja tak miałem dwa lata temu jak pisałem ten komentarz... ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones